Пізнаємо Китай під час викладання хімії в університеті Ліньї

11 січня 2025 року
кафедра аналітичної і біонеорганічної хімії та якості води

 Керівництво і співробітники  International School of Bioresource Application тепло і привітно зустрічали викладачів НУБіП України, провели багато ознайомчих екскурсій, зокрема по території кампусу університету, загальна площа якої становить близько 5 га і потопає у зелених насадженнях та ландшафті китайського бонсаю, лекційним аудиторіям та навчальним лабораторіям, оснащеними сучасним обладнанням. Також ми відвідали історичні та визначні місця Ліньї – Ліньцзінський зоопарк, візитівкою якого є панда, музей Langya Ancient City, музей традиційної китайської каліграфії, ландшафтний парк Lanshan Residential District, міжнародний Парк скульптур, Виставковий центр планування міста тощо.

 

 

      Китай відомий своєю багатотисячною історією, унікальною культурою і незвичними традиціями.  Декілька цікавих фактів про Китай: 1) тут вперше було винайдено папір, компас, водне колесо, сірники, вітряний млин, порох, шовк, арбалет та багато інших предметів; 2) чай — за легендою листок впав у чашку з кип’ятком імператора Шень-нун у 2737 році до н.е. і з тих пір весь світ насолоджується чайною традицією і церемонією; 3) кількість населення становить 1 310 158 851, це  19.73% усього світового населення, тобто кожен п’ятий на планеті — китаєць; 4) у Китаї немає офіційної релігії, проте понад 18% китайців сповідують буддизм; 5) китайська мова, або хінська належить до сино-тибетської мовної сім’ї — тонових мов, використовує складну архаїчну ідеограмну писемність — «ханьські літери» (漢字), відомі як ієрогліфи, яких налічується понад 50 тисяч знаків; 6) у Китаї діють одні з найсуворіших законів і дотепер застосовують смертну кару; 7) гастрономічні вподобання — китайці їдять усе, починаючи від скорпіонів, тарганів і гусениць, закінчуючи ящірками та зміями. У Китаї використовується понад 45 мільярдів паличок для їжі в рік, для цього щороку вирубують понад 20 мільйонів дерев; 8) символи Китаю — Дракон — священна істота, в китайській міфології символізує добрий початок «ян» та асоціюється зі стихією води. Панда — символізує мир і дружбу.
      Декілька цікавих фактів про місто Ліньї та його університет. Місто Ліньї (临沂市) це сучасне місто, яке розташоване на південному сході провінції Шаньдун з півночі до гори Тай і на сході до Жовтого моря. За площею місто займає 17 200 км2, у якому проживає 10 810 000 населення. Місто Ліньї має багато почесних титулів — «Національне цивілізоване місто», «Китайське туристичне місто» та «Національне місто-сад» у Китаї. Його також називають «Місто китайської каліграфії» та «Столиця логістики Китаю». Місто Ліньї має понад 2500-річну історію та глибоку культурну спадщину, є місцем народження таких історичних знаменитостей, як відомий каліграф Ван Січжи та військовий стратег, китайський полководець і державний діяч епохи Троєцарства  Чжуге Лян. У Ліньї є багато відомих туристичних пам’яток, серед яких гора Мен, друга за висотою гора в провінції Шаньдун, яку називають «природним кисневим баром» або «горою довголіття». Через місто протікає «Мати-ріка» (Yi River) довжиною 574 кілометри і площею 17325 км2. У місті добре розвинена транспортна інфраструктура зі зручним доступом до аеропорту, залізниць і швидкісних доріг, що зв’язують з іншими містами Китаю.
  
     Надзвичайно захоплюючою була екскурсія  24 грудня у культурну і політичну столицю Пекін, а саме музейний комплекс Заборонене місто (Forbidden City) — символ Пекіна і втілення епохи імператорів. Місто побудоване за часів правління династії Мін і упродовж 500 років (з XV до початку XX століття) було резиденцією імператорів і центром влади Китаю. Це найбільший палацовий комплекс у світі (961×753 метрів, 720 тис. м², 980 будівель). Вхід у це місто був строго заборонений звичайним смертним, навіть дуже важливим персонам міські ворота відкривали у певні дні — коли приїжджали закордонні гості, чи проводились святкові заходи, а поважних гостей приймали імператори лише у Залі Вищої Гармонії (Тайхедянь).
 
     Хотілося б подякувати керівництву International School of Bioresource Application та університету Ліньї за запрошення та можливість прийняти участь в академічному обміні та навчанні студентів КНР, за організацію проживання в гарних умовах. Не забули й про ознайомлення з виробничими підприємствами та дозвіллям (ряд екскурсій до музеїв та історичних пам'яток).
      Цей позитивний досвід стане базою для формування подальшої співпраці між викладачами університетів - НУБіП України та університету Ліньї, та закріпить здобутки попередніх делегацій викладачів, які працювали та навчали студентів International School of Bioresource Application.

 
Руслан Лаврик

доцент кафедри аналітичної і біонеорганічної хімії

та якості води НУБіП України

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook