Підсумки діяльності економічного факультету в 2024 році підведено, завдання на 2025 рік визначено

20 грудня 2024, 16:00
19 грудня відбулися збори трудового колективу економічного факультету на яких заслухали звіт декана факультету Анатолія Діброви щодо підсумків діяльності науково-педагогічного колективу економічного факультету в 2024 році та завдань на 2025 рік.
Звіт декана економічного факультету Анатолія Діброви розпочався з хвилини мовчання та вшанування пам’яті тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність України.
Декан зазначив, російська агресія посилила й розширила виклики, які вже постали перед науково-педагогічним колективом економічного факультету. Усі ми вчилися та продовжуємо працювати і навчатися в умовах воєнного стану, що висуває нові виклики.
У своїй доповіді Анатолій Діброва відзначив, що на сьогодні до складу економічного факультету входять 7 кафедр, які забезпечують підготовку фахівців ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр» за 4 спеціальностями.
Станом на 1 грудня 2024 р. контингент студентів економічного факультету складає 1551 осібe. В своїй доповіді декан відмітив значне зростання кількості вступників на факультеті, загалом та в розрізі спеціальностей, зокрема. Цього року на 1 курс вступило 243 студенти, що на 50% більше в порівнянні із попереднім роком.
На факультеті функціонує 8 лабораторій, у т.ч.: 1 міжкафедральна навчально-наукова лабораторія, 2 навчальна, 2 навчально-наукових, 2 навчально-науково-виробничих, 1 навчально-виробнича.
Науково-педагогічні працівники факультету активно співпрацюють з відокремленими підрозділами Університету, які здійснюють підготовку молодших спеціалістів за спеціальностями «Економіка підприємства», «Бухгалтерський облік», «Фінанси і кредит», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», випускники яких продовжують навчання за спеціальністю.
Розширено форми профорієнтаційної роботи: запроваджено регулярне проведення студентських конференцій за участю студентів факультету та інших ЗВО, навчально-наукових семінарів, вебінарів, челенжів, створено гуртки «Школа фінансової грамотності», «Цифрова статистика», «Брокер», «Підприємець», «Облік і аудит», «Юний економіст», «Юний фінансист» у школах. На факультеті практикується двічі на рік після кожної сесії проведення опитування студентів для з’ясування рівня задоволеності якістю отримуваної освіти.
Ведеться активна співпраця з радою роботодавців. З метою підвищення якості практичної підготовки протягом 2024 р. укладено договори про стратегічне партнерство факультету. Протягом року було проведено дві Ярмарки вакансій (15.04.2024р. та 10.10.2024р.), що сприяє працевлаштуванню майбутніх випускників.
В 2024 р. професорсько-викладацьким складом факультету видано 7 навчальних посібника, 10 монографій, 105 наукових статей, в тому числі 46, що індексуються в базах в Scopus та Web of Science.
Всі 396 навчальні дисципліни забезпечені електронними навчальними курсами, з яких 53,0% атестовано. За фівакультетом закріплено 8 комп’ютерних класів та розміщено 135 комп’ютер.
Факультет активно співпрацює зі стейкхолдерами, зокрема функціонує рада роботодавців економічного факультету, яку очолює директор LCL Growing Solutions Роман Сластьон. Заступник голови ради роботодавців Івченко Володимир, генеральний директор НДІ «Украгропромпродуктивність», кандидат сільськогосподарських наук, заслужений працівник сільського господарства України був присутній на зборах трудового колективу.
Анатолій Діброва зупинився на науково-інноваційній роботі факультету, за звітний період обсяг фінансування НДР склав 1395,9 тис. грн. Спецфонд по науці за 2024р. склав 913,2 тис.грн.
На факультеті за 4 науковими спеціальностями здійснюється підготовка 130 аспірантів. Функціонує спеціалізована вчена рада із захисту докторських і кандидатських дисертацій.
Протягом поточного навчального року на базі факультету проведено 4 науково-практичні конференцій. Протягом звітного періоду проведено 17 науково-практичних семінарів та круглих столів. Крім того було успішно проведено акредитацію освітньо-наукової програми «Облік і оподаткування».
Декан відзначив активну міжнародну діяльність факультету. Науково-педагогічні працівники факультету брали активну участь у міжнародних стажуваннях та конференціях.
Економічний факультет спільно з Університетом Реддінг (Велика Британія) реалізує міжнародний проєкт «Підтримка жіночого лідерства в освіті» на 2023-2024 н.р. за фінансування британської Ради (керівник Юлія Негода).
На факультеті сформовано англомовні групи на всіх курсах та спеціальностях. В середньому майже третина дисциплін від загальної кількості на факультеті викладається англійською мовою. Цього року 18 студентів факультету навчається на відповідних програмах у зарубіжних університетах.
На факультеті діє студентське самоврядування, інститут наставників, розроблено та реалізується річний план культурно-виховної і спортивно-масової робіт. Спортивні і культурні заходи проводяться безпосередньо і в гуртожитку №10, де для студентів є тренажерна зала та стадіон зі штучним покриттям, спортивний майданчик.
Участь в обговоренні звіту декана економічного факультету взяли завідувачі кафедр: Володимир Литвиненко, Андрій Музиченко, Наталія Швець які позитивно оцінили роботу декана факультету, відмітили результати роботи кафедр, щодо профорієнтаційної роботи, що дало змогу підвищити рівень набору студентів на 1 курс; відмітили досягнення студентів у різноманітних конкурсах та конференціях що проходили, як на території України так і за її межами; висловили побажання щодо нових форм профорієнтаційної роботи.
Професор кафедри економіки Тетяна Мірзоєва позитивно оцінила роботу декана та висловила побажання щодо підвищення публікаційної активності НПП факультету у журналі "Економіка та управління бізнесом". У своєму виступі Тетяна Володимирівнап акцентувала увагу на оновлених вимогах до статей, оскільки журнал подано на включення до наукометричної бази Scopus.
Ректор університету, д.е.н., професор Вадим Ткачук у своєму виступі акцентував увагу на викликах, що стоять перед університетом. Реформи вищої освіти, як зазначив Ректор, у напрямку об’єднання університетів висувають нові вимоги, як до університетів, так і до професійних компетентностей науково-практичних працівників. Суттєве зменшення державного замовлення, також впливає на кількість вступників, хоча на факультеті, відмітив Вадим Анатолійович, прослідковується позитивна динаміка, він посідає 3 місце за контингентом студентів. В університеті ведеться активна робота по оновленню матеріально-технічного забезпечення, на даний час проводиться реконструкція укриття у 10 корпусі, що суттєво покращує умови праці та навчання студентів. В цілому Ректор позитивно оцінив роботу та зосередив увагу на завданнях які стоять перед факультетом на наступний рік: навчальному процесі в умовах воєнного стану, профорієнтаційній роботі, зростанні контингенту студентів, зміцненні матеріально-технічної бази, міжнародній діяльності.
В обговоренні також взяв участь заступник голови ради роботодавців Володимир Івченко, який відзначив тісну співпрацю з економічним факультетом, систематичний обмін актуальною аналітичною інформацією, що дає можливість студентам аналізувати відповідні економічні показники в аграрній сфері. Володимир Іщенко закцентував увагу на можливості залучення студентів до стажування на базі НДІ «Украгропромпродуктивність».
Усі виступаючі позитивно оцінили роботу колективу та основними завданнями на 2025 рік було визначено:
  • З метою забезпечення якості організації навчального процесу в умовах воєнного стану удосконалити профорієнтаційну роботу через посилення співпраці кафедр з базовими школами (коледжами). Подальша співпраця з Ірпінським академічним ліцеєм НУБіП України та іншими навчальними закладами; забезпечити реалізацію положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу»; здійснити організаційні заходи щодо підготовки студентів 4 курсу та 3-СТ при вступі до магістратури у формі – ТЗНК; розробка та впровадження програм мікрокваліфікацій; забезпечити постійне оновлення та актуалізацію навчально-методичного забезпечення дисциплін, в тому числі ЕНК, підручників, навчальних посібників; активізувати співпрацю з бізнесом, продовжити практику запрошення гостьових лекторів; продовжувати практику проведення відкритих лекцій та практичних занять, поширювати педагогічний досвід кращих НПП.
  • Науково-інноваційну діяльність факультету спрямовувати на: успішно пройти атестацію наукової діяльності за науковим напрямом «Суспільний»; забезпечити подальше зростання кількості публікацій НПП кафедр у виданнях, що входять до наукометричних баз даних SCOPUS, WoS та ін.; забезпечити високий науковий рівень фахового видання «Економіка та управління бізнесом» з метою його індексації у наукометричній базі Scopus; пошук та підготовка проектних пропозицій для участі у Рамковій програмі з розвитку науки та інновацій «Горизонт Європа»; активізувати роботу НПП з підготовки міжкафедральних проєктів НДР для їх подання на конкурс до НФД України; Забезпечити формування спецфонду по науці в розрахунку 20 тис. грн на 1 НПП; продовжити практику залучення талановитих студентів, переможців олімпіад та конкурсів до участі у наукових гуртках, аспірантурі, виконання наукових тематик кафедр.
  • В міжнародній діяльності: інтенсифікувати подання грантових заявок до міжнародних організацій та фондів за усіма пріоритетними напрямками наукових досліджень з урахуванням цілей та потреб післявоєнної відбудови економіки України та цілей сталого розвитку України на період до 2030 р.; кожній кафедрі підготовити проєктну заявку за напрямом Жан Моне; продовжити роботу зі збільшення кількості навчальних дисциплін, що викладаються іноземними мовами, а також чисельність НПП, що мають сертифікати про володіння іноземною мовою не нижче рівня В2 поглиблювати та розширювати існуючі контакти із закордонними університетами-партнерами зі США, країн ЄС, зокрема Вишеградської асоціації університетів; проведення Міжнародних науково-практичних конференцій професорсько-викладацького складу, студентів, а також круглих столів з актуальних питань розвитку національної економіки; продовжити практику формування окремих англомовних груп для кожної спеціальності ОС «Бакалавр» і «Магістр» на факультеті та забезпечити викладання дисциплін англійською мовою; підвищити активність кафедр щодо пошуку та здобуття міжнародних грантів на проведення наукових досліджень у проектах програми ЄС з наукової мобільності, досліджень та інновацій «Horizont 2020»; забезпечити проходження стажування НПП та студентів в університетах-партнерах зі США, ЄС та інших країн
  • Розвиток матеріально-технічної бази.
Підсумовуючи роботу колективу декан Анатолій Діброва звернув увагу на виконання поставлених завдань спільними зусиллями.


Леся Воляк, Віталій Нагорний,
заступники декана

Зоя Тітенко,
секретар вченої ради
економічного факультету

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook