Короткий звіт-враження про навчання хімії в університеті Ліньї Китаю

2 січня 2025, 11:50
кафедра аналітичної і біонеорганічної хімії та якості води

        25 грудня, на Різдво, для групи викладачів НУБіП України закінчилося відрядження до університету Ліньї (Китайська Народна Республіка) де для студентів ряду спеціальностей університету викладався цикл хімічних дисциплін: загальна та неорганічна хімія, аналітична хімія, неорганічна та аналітична хімія.

Особисто я, як доцент кафедри аналітичної і біонеорганічної хімії та якості води НУБіП України, працював зі студентами спеціальностей Animal Science та Biotechnology з 28 жовтня по 20 грудня. 
 
За період навчання студенти університету Ліньї показали свою мотивацію та цілеспрямованість в здобутті освіти, спрагу до знань та прагнення знайти своє місце в житті. Таке бажання навчатись обумовлене рядом факторів: контрактне (платне) навчання, велика конкуренція (виховується з садочка, школи та університету) серед спеціалістів на ринку праці. Тому й відвідуваність занять (лекції та лабораторні роботи) складала 99-100%, дуже рідко хто пропустив за весь період навчання одну-дві пари, адже цей показник ,,Відвідування,, занять теж враховується в комплексній оцінці. Студенти мають гарний ,,багаж,, знань зі школи, тому різкого переходу, на мій погляд, в ланці школа-університет не було й не планувалося. Вони старанно працювали на лабораторних роботах, адже керівництво подбало про сучасне лабораторне обладнання та реактиви.
Щодо силабуса та наповнення робочої програми – ці питання узгоджувалися з викладачами обох університетів (НУБіП України та університет Ліньї) задовго до початку навчального процесу. Умови для проведення циклу лабораторних практикумів були комфортні та гарні – витяжки, сучасні системи опалення, побутові умови та комунікації на високому рівні. Сучасні лабораторії університету Ліньї – це лабораторії оснащені новітніми хімічними меблями, лабораторними столами та витяжними системами, хімічним посудом та реактивами, сучасними системами освітлення. Хотілося б відмітити старанність та педантичність у виконанні завдань, лабораторних дослідів та контрольних (модульних) робіт. Ці риси відіграють важливу роль у фінальних результатах двомісячного навчання - всі студенти успішно склали іспити та отримали позитивні оцінки.
 
Цей позитивний досвід стане базою для формування подальшої співпраці між викладачами університетів - НУБіП України та університету Ліньї та закріпить здобутки попередніх делегацій викладачів, які працювали та навчали студентів International School of Bioresource Application.
 
Руслан Лаврик,  доцент кафедри аналітичної і біонеорганічної хімії та якості води   

 

 
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook