Грудневе засідання навчально-методичної ради факультету тваринництва та водних біоресурсів
У центрі уваги грудневого засідання навчально-методичної ради факультету тваринництва та водних біоресурсів були рекомендації, які надані експертними групами та галузевими експертними радами за результатами акредитації освітніх програм. Впродовж осіннього семестру 2024-2025 рр. дві освітньо-професійні програми, які реалізуються на факультеті, «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» та «Водні біоресурси та аквакультура» успішно пройшли акредитаційну експертизу.
Згідно існуючих вимог Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, для відповідності європейським стандартам передбачені процедури проведення постакредитаційного моніторингу як послідовна складова подальших дій за результатами акредитації освітньої програми.
Гаранти освітніх програм – д.с.-г.н., професор Анна Лихач, гарант ОПП «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» ОС «Магістр», д.б.н., доцент Наталія Рудик-Леуська, гарант ОПП «Водні біоресурси та аквакультура» ОС «Магістр» – представили членам НМР результати детального аналізу результатів акредитаційних експертиз, які були проведені членами проектних груп, груп забезпечення спеціальності, адміністрацією факультету.
На розгляд членів навчально-методичної ради представлені рекомендації щодо усунення виявлених недоліків та шляхи реалізації наданих рекомендацій, які й були обговорені. Зазначимо, що ще до фінального рішення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти щодо акредитації частина рекомендацій вже впроваджена.
Навчально-методичною радою затверджені представлені матеріали, що забезпечуватиме підвищення якості освітнього процесу, підготовки фахівців за вищезазначеними освітніми програмами, а також допоможе гідно підготуватись до проведення постакредитаційного моніторингу.
На засіданні були обговорені питання акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми ОПП «Водні біоресурси та аквакультура» ОС «Бакалавр», яка буде проведена в наступному навчальному семестрі.
Серед інших питань – детально розглянуто питання наповнення робочих програм навчальних дисциплін, їх структури і змісту, визначення і узгодження загальних і спеціальних компетентностей, програмних результатів навчання зазначених у робочих програмах відповідно стандартам вищої освіти й профілю ОПП, рекомендованих основних і додаткових літературних джерел, коректного використання інтернет-джерел.
На засіданні НМР також були розглянуті питання видання навчально-методичної літератури.
Голова навчально-методичної ради
Наталія ПРОКОПЕНКО