Гуманітарії підвели підсумки 2024 року: здобутки, досягнення і перспективи колективу

21 грудня 2024 року
Кожен новий рік ставить перед нами нові виклики, нові завдання, нові можливості, а наші дії та рішення мають наслідки. Аналіз попередніх рішень та планування майбутніх дій має привести до успіху. Тому завершуючи 2024 рік на гуманітарно-педагогічному факультеті НУБІП України 19 грудня 2024 відбулися традиційні підсумкові збори трудового колективу.

До президії запросили президента та голову Вченої ради університету Станіслава Ніколаєнка, голову ради роботодавців ГПФ Віталію Полякову, декана гуманітарно-педагогічного факультету Інну Савицьку.

 
Розпочала засідання згідно порядку денного Інна Савицька з підведення підсумків діяльності колективу факультету за 2024 рік та визначення завдань на 2025 рік. Вона зауважила, що незважаючи на складні умови організації освітнього процесу в період воєнного стану, колектив факультету діяв організовано та злагоджено. Були і виклики, які стояли перед нашим колективом в 2024 році, але є і успіхи, якими варто пишатися. Тож звіт Інни Миколаївни колектив заслухав з великим зацікавленням та увагою.

 

У доповіді декана прозвучала подяка викладачам і студентам, які зараз боронять нашу Україну від ворога: старший викладач кафедри культурології Дудко Сергій, викладач кафедри соціальної роботи і реабілітації Богдан Опальчук, аспірант кафедри філософії та міжнародної комунікації Василь Гонтар та студенти факультету, які стали на захист нашої України. Велика частина нашого колективу є волонтерами. На жаль, маємо вже втрати... Згадали хвилиною мовчання всіх, хто віддав своє життя за Україну, за нашу свободу…

Наголошуючи на підсумках 2024 року, Інна Миколаївна акцентувала увагу на основних питаннях. По - перше, організаційна робота: у 2024 році було проведено 192 робочих засідань та нарад, серед яких 11 засідань вченої ради факультету, 8 засідань наукової ради, 48 адміннарад із завідувачами кафедр та понад 90 нарад з поточних питань і проблем. Протягом року деканом регулярно проводилися зустрічі зі студентами, старостами академічних груп, де обговорювалися важливі питання і проблеми, приймалися необхідні рішення. Відбулися й вибори голови студентської організації факультету нею стала Руслана Хільчевську, декан висловила сподівання, що співпраця між студентським самоврядуванням й адміністрацією факультету буде й надалі плідною та конструктивною.

 

По-друге, навчання та методична робота факультету: як зазначила Інна Миколаївна, першочерговим завданням колективу факультету в звітному році була послідовна реалізація ЗУ “Про вищу освіту” та заходів з виконання Програми розвитку “Голосіївська ініціатива-2025” щодо підвищення якості освітнього процесу. У непростих умовах воєнного стану нам майже вдалось утримати контингент студентів. Цього року є невеликий спад, пов'язаний і з об'єктивними причинами, зокрема, умовами вступу до магістратури. Так, у 2024 році на факультеті навчалося 2547 осіб, що на 58 осіб менше ніж у минулому році, з яких: денної – 1567 бакалаврів та 399 магістрів, заочної – 272 бакалаврів та 309 магістрів. Загалом на факультеті навчається 128 студентів за рахунок державного замовлення та 2419 за умов договору.

 

Беззаперечно, важливим елементом діяльності колективу факультету є проведення профорієнтаційної роботи, ми постійно шукаємо нові підходи, активно працюють кафедри і над рекламою наших спеціальностей. Так, на сторінці ГПФ за рік опубліковано 1500 матеріалів, дописів, а в соцмережах – понад 300 дописів. Але, як зазначила Інна Миколаївна, викладачам нашого факультету не потрібно зупинятися на досягнутому, шукати альтернативні методи проведення профорієнтаційної роботи, аби зацікавити вступників.

 
Загалом, за динамікою подачі заяв та зарахування, і підводячи цьогорічні підсумки вступної кампанії, декан, зазначила, що загалом, у цей непростий рік, коли ми конкуруємо з закордонними вишами, перебуваючи в нерівних умовах, долаючи виклики війни, студентами гуманітарно-педагогічного факультету стали 872 осіб. Вона відзначила, що лідерами затребуваних спеціальностей факультету стали спеціальності «Психологія», “Філологія (англійська)”, «Професійна освіта». А на спеціальність “Соціальна робота” другий рік поспіль зараховуємо понад 50 студентів, тобто дві повноцінні групи, що є найкращим серед ЗВО України.
Вдало пройшовши акредитацію бакалавратури ОП “Фізична культура і спорт”, вперше цього року ми оголосили набір на магістратуру. Щодо всіх інших спеціальностей, то результати вступної кампанії, такі 363 магістри цього року – менше на 50 осіб порівняно з 2023. Лідерами тут є знову «Психологія», «Управління персоналом», та «Соціальна робота», де зараховано відповідно 63, 57, 50 магістрів за обома формами навчання. Однак на денну форму навчання найбільше зараховано магістрів на спеціальності «Соціальна робота» – 33 особи, «Міжнародні відносини» – 31 особа, «Педагогіка вищої школи» – 26 осіб. На всі спеціальності факультету вступники до магістратури складають ЄВІ та ЄФВВ.

 
Інна Миколаївна окреслила завдання випусковим і невипусковим кафедрам на вступну кампанію 2025 року, що фактично вже розпочалася, — щонайменше утримати показники набору 2024 року. Також потрібно так проводити профорієнтаційну роботу, працювати з абітурієнтами, щоб до нас йшли студенти з високими балами і обирали наш університет, спеціальності нашого факультету за першим пріоритетом, адже це формує бюджетні місця. Має бути і якісне навчання, цікаві освітні програми, супервикладачі, до яких хочеться йти на лекції, – ось найкраща реклама для продовження навчання, відзначила декан.
У звітному році факультет надавав освітні послуги за 8 освітніми програмами бакалаврського ступеня і 12 – магістерського, а також 5 третього освітньо-наукового рівня. Тобто на сьогоднішній день гуманітарно-педагогічний факультет здійснює підготовку фахівців за 25 освітніми програмами.
Цього року успішно акредитовано освітньо-професійні програми підготовки бакалаврів спеціальності “Філологія” (англійська та німецька мови), “Фізична культура і спорт”, а також освітньо-наукова програма «Історія та археологія». Наразі завершують підготовку відомостей самоаналізу ОП “Філологія. Переклад” ОС “Магістр” кафедра іноземної філології та перекладу, готуються до акредитації магістерських програм “Управління закладом освіти” і “Педагогіка вищої школи” каф управління та освітніх технологій, кафедра педагогіки. Наступного, року акредитуватимемо й освітньо-наукову програму спеціальності «Психологія».

  

На зборах трудового колективу, на вчених радах факультету неодноразово наголошували, що одним із пріоритетних напрямів розвитку факультету є покращення практичної підготовки студентів, від якої залежить конкурентоздатність наших випускників та їх працевлаштування. З метою забезпечення якісної практичної складової підготовки фахівців зросла й кількість угод між факультетом та підприємствами.
Результати діяльності кожної кафедри відображає її рейтинг за рік. Найвищий рейтинг на факультеті мають кафедри культурології, кафедра фізичної культури та спорту та кафедра управління та освітніх технологій.
Якісне використання наявної лабораторної бази та її постійне оновлення сприяє підвищенню якості освітнього процесу, так кафедра психології на День університету відкрила Лабораторію “Центр розвитку особистості”, а кафедра педагогіки на День знань - лабораторію ІКТО. Кафедра соціальної роботи та реабілітації наступного травня на День університету відкриватиме інклюзивну навчальну лабораторію «Цифрові технології в соціальній роботі», над облаштуванням якої активно нині працює. Це перший в Україні інклюзивний компʼютерний клас, що відповідає всім світовим стандартам. Тож щира вдячність ректорату за сприяння в обладнанні цих лабораторій, а особливо за закуплене дороговартісне обладнання.

 
Складовою якості освіти є якість кадрового складу науково-педагогічних працівників. У полі зору адміністрації факультету постійно була турбота про науково-педагогічні кадри. Наш кадровий потенціал – сильний і якісний, зазначила декан. З 231 науково-педагогічного працівника, 69 % мають наукові ступені та вчені звання. 39 осіб докторів наук, що становить 17 % від загальної кількості НПП факультету, 24 професорів.
Невід’ємною складовою діяльності факультету є наукова робота. Важливо до виконання наукових проєктів залучати і студентів, які перші самостійні кроки в наукових дослідженнях роблять працюючи над науковими роботами, які подають роботи на Всеукраїнський конкурс. Міністерство освіти і науки України і 2024 року не оголошувало проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, тому відповідно до наказу ректора на факультеті проведено І етап конкурсу студентських наукових робіт за 12 спеціальностями. Переможцями стали 25 студенти. На загальнонаціональному рівні наші студенти Лещенко Роман, Михайлюк Дарина, Зінченко Марія вибороли першість, а Алєксєєв Олександр і Халюк Марія стали призерами конкурсів.

Незважаючи на війну факультет активно проводив науково-практичні конференції та семінари. У році, що завершується, проведено 27 наукові заходи, зокрема, 12 міжнародних і всеукраїнських конференцій, а також 17 науково-практичних семінарів, де брали участь як науковці університету та інших закладів вищої освіти, наукових установ України і закордоння, так і студенти й аспіранти.
Факультет 2024 року також долучився до проведення Форуму SEB 2024, провів засідання секції 4 «Синергія соціальних інститутів в метадискурсі сталого розвитку». На форум були запрошені наші роботодавці, адже тісна співпраця з бізнесом і роботодавцями – запорука сталого розвитку нашого колективу.
Попри повномасштабну війну професорсько-викладацький склад факультету у звітному році розвиває і свою наукову діяльність: цього року за результатами першого (університетського) етапу вчена рада університету рекомендувала до подання в МОН чотири проєкти НДР. Протягом звітного року науково-педагогічні працівники факультету оприлюднювали результати своїх наукових досліджень, опублікувавши 13 монографій, отримано у 2024 році сім свідоцтв на авторський твір наукового характеру. Цього року НПП факультету опублікувати 112 фахових статей. Також у 2024 році збільшилася кількість науково-педагогічних працівників, які протягом року опублікували 3 і більше праць у виданнях Scopus та WoS.

 

У 2024 році маємо 82 здобувачі наукового ступеня (53 особи ‒ громадян України, 29 осіб ‒ громадян КНР), а також 8 здобувачі, 1 докторант.
Незважаючи на виклики повномасштабної війни, факультет фокусував свою діяльність на інтернаціоналізацію освітнього процесу. Зокрема тісно співпрацював з Поморським університетом в Слупську. За укладеною угодою з Поморським університетом за програмою «подвійний диплом» навчалися студенти спеціальностей «Міжнародні відносини», «Професійна освіта», «Соціальна робота», «Філологія», «Журналістика» і «Психологія». Загалом звітного року паралельно здобували освіту 33 студентів факультету, проходило безкоштовне стажування – 7.
Другий рік поспіль наш факультет спільно з Університетом Редінга (Велика Британія) за підтримки Ради біологічних та біотехнічних досліджень (BBSRC) Великої Британії реалізує проєкт «Підтримка співпраці з Національним університетом біоресурсів і природокористування України», розроблений у співпраці НУБіП України. Крім того, спільно з економічним факультетом і за підтримки Британської Ради ми брали участь у міжнародному проєкті «Підтримка жіночого лідерства в освіті». Щира подяка доцентові кафедри філософії та міжнародної комунікації Аллі Кравченко за роботу в цьому напрямі.
З 2025 року має розпочатися дворічний міжнародний науковий проєкт "Професійні знання та інновації для дорадників з питань регенеративного господарювання" за фінансової підтримки Європейського Інституту Інновацій.
Сьогодні близько 100 студентів є активними учасниками всіх колективів і творчих студій, які працюють на кафедрі культурології, найбільше з них беруть участь у роботі мистецької студії «7 сходинок» під керівництвом професора кафедри культурології народного артиста України Романа Рудого та студентського народного театру "Березіль" під керівництвом старшого викладача Наталії Тітенко.

 

На фестивалі-конкурсі "Пісня першокурсника. Доля вибрала нас” студенти-першокурсники спеціальності “Психологія” зайняли перше місце.
2024 рік став досить вдалим на спортивні досягнення для студентів та НПП факультету. Навіть в умовах військового стану та змішаного навчання університету, НПП кафедри фізичного виховання організували та провели спартакіаду студентів НУБіП України з різних видів спорту, кубки ректора та благодійні турніри, підготували збірні університету до спортивних змагань різного рівня. Традиційно кожного року проводиться турнір з футболу серед студентів першого курсу і наш факультет виборов перше місце. Декан з гордістю зазначила, що вже третій рік поспіль гуманітарно-педагогічний факультет стає володарем Кубка Ректора з футболу. Вперше в НУБіП України проводилися змагання з перетягування канату. Наші дівчата здолали всіх суперниць і отримали золоті медалі.

З приємністю відзначила, Інна Миколаївна, наших студентів, які ініціювали подачу проєктів. Так, студенти спеціальності “Соціальна робота” виграли проєкт UP SHIFT із фінансуванням 80 тисяч грн, щоб створити власний суспільно важливий проєкт, і команда нашого факультету на Аграрній республіці виборола перемогу з ідеєю екологічного стартапу – встановлення сонячних станцій для підзарядки гаджетів на території університету із фінансуванням на 220 тисяч.
Серед успіхів в розвитку матеріальної бази в доповіді було відзначено відкриття та оновлення лабораторій, проведення ремонтних робіт в кімнатах гуртожитків № 3 і 6.
Завершуючи свою доповідь, Інна Миколаївна зазначила, що перераховані успіхи є заслугою всього колективу ГПФ – і викладацького, і студентського.     Були визначені пріоритетні завдання на наступний рік в освітній науковій діяльності та у сфері міжнародної діяльності.
В обговорені взяли участь 13 учасників зборів трудового колективу.
Так, президент та голова Вченої ради НУБіП України Станіслав Ніколаєнко звертаючись до колективу факультету зауважив, що факультет є досить потужним. Завдячуючи керівництву Шинкарука Василя Дмитровича, який свого часу будучи деканом, розширив факультет, відкрив нові перспективні й затребувані нині спеціальності, факультет і сьогодні залишається одним із найбільших за кількістю спеціальностей та студентів в нашому університеті, поєднуючи в собі педагогічну, і технологічну, і спортивну складові. Факультет має гарну матеріально-технічну базу та працює над її постійним вдоскналенням, зокрема відкриття інклюзивної лабораторії – це створення єдиного інформаційного простору, що забезпечує науково-методичний та психолого-педагогічний супровід студентів, людей з особливими освітніми потребами. Разом з цим Станіслав Миколайович наголосив на тому, що НПП потрібно відповідати викликам часу, посилювати публікаційну активність, володіти іноземними мовами та бути майстерними у викладанні, адже зараз студент іде за конкретним викладачем. Важливим для викладачів на сьогодні, мають бути й ті показники, які є пріоритетними для статусу національного університету і його визнанням за кордоном. Варто приділяти увагу і міжнародним грантовим проектам, таким як Горизонт та Еразмус. Завершуючи свій виступ він підтримав звіт та побажав колективу факультету впевнено крокувати уперед у наступний 2025 рік.

Завідувачка кафедри соціальної роботи та реабілітації Ірина Сопівник, звіт декана схвалила та зауважила, що цьогоріч в університеті було створено унікальну, першу в Україні Інклюзивну комп’ютерну лабораторію «Цифрових технологій в соціальній роботі». Також, у цьому році було відкрито на бакалавраті і в магістратурі англомовні групи, а також, було запропоновано англомовну магістерську програму «Соціально-психологічна реабілітація».    Кафедра зайняла 1 місце в Україні із 72 закладів вищої освіти за кількістю набраних студентів за спеціальністю «Соціальна робота».


Микола Костенко, завідувач кафедри фізичної культури та спорту, відзначив, що його кафедра динамічно розвивається. У квітні цього року отримано сертифікат про акредитацію освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт» для першого (бакалаврського) рівня. Завдяки сприяння деканату і керівництва університету з 2024-25 навчального року відкрито другий магістерський рівень підготовки студентів за ОПП «Фізична культура і спорт».

Завідувачка кафедри іноземної філології та перекладу Світлана Амеліна надала зведений аналіз діяльності кафедри та факультету в 2024 році та зупинилася на можливостях грантових програм та міжнародній мобільності. Доцент кафедри психології Людмила Омельченко, зауважила, що 2024 рік для кафедри психології був досить складним, однак колектив гідно впорався з труднощами. Гордістю кафедри є лабораторія психології особистості, а також кафедра має найбільший набір бакалаврів 1- го курсу на факультеті.

 
В обговоренні доповіді взяли участь представники всіх кафедр, зокрема: професор кафедри педагогіки Валентина Мірошніченко, доцент кафедри філософії та міжнародної комунікації Дмитро Чорноморденко та інші, які окреслили найважливіші здобутки кафедр та озвучили перспективні плани.

 

Голова Сенату студентської організації гуманітарно-педагогічного факультету Руслана Хільчевська подякувала адміністрації за невтомну працю та підтримку, за розуміння, повагу до студентства та постійну підтримку факультетської молоді.
На завершення обговорення слово взяла Віталіна Полякова, голова ради роботодавців ГПФ, директорка гімназії №109 ім. Т.Г. Шевченка Печерського району м. Києва, яка відзначила, що велич факультету - це величезна адміністративна робота, яка проводиться 24/7. Побажала всім психологічного здоров’я, працювати в міру та не перевантажуватися. Зазначила, що завжди радо чекає наших студенів на практиці та стажуванні.

Збори трудового колективу одностайно схвалили звіт декана про роботу факультету у 2024 році і затвердили його, а окреслені пріоритетні напрями розвитку факультету у 2025 році у руслі виконання заходів реалізації програми розвитку університету «Голосіївська ініціатива-2025» схвалили.

Підсумком роботи зборів гарним привітанням колективу з прийдешніми різдвяними та новорічними святами стали музичні композиції від кафедри культурології під головуванням Ірини Майданюк.

 

 

Збори трудового колективу гуманітарно-педагогічного факультету надихнули весь колектив на день завтрашній. Цей рік був складний для нас усіх. Але ми не тільки не втратили віри та мужності, а стали сильнішими. Єдиним і найзаповітнішим для всіх є бажання найшвидшої Перемоги та миру Україні, єдності, сил та наснаги.

 Ірина Матвієнко, 
голова профбюро ГПФ

Олена Лаута,
доцент кафедри філософії та міжнародної комунікації


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook