КАФЕДРІ ФІТОПАТОЛОГІЇ НУБІП ВИПОВНИЛОСЯ 70 РОКІВ
Вадим Ткачук відмітив вагомий вклад поколінь науково-педагогічних працівників кафедри у розвиток вітчизняної і світової освіти, науки та виробництва. Згадав імена визначних фітопатологів, докторів біологічних наук, професорів, академіків НААН Волидимира Пересипкіна та Миколу Кирика, які протягом тривалих періодів очолювали роботу підрозділу.
Декан факультету захисту рослин, професор Юлія Коломієць подякувала колективу кафедри за сумлінну та плідну роботу. Відзначила роль підрозділу у підготовцісучасних, висококваліфікованих фахівців із захисту і карантинурослин.
Багаторічний завідувач кафедри (1968-1972 рр., 1986-2007 рр.) Микола Кирик зазначив про внесок науковців НУБІП у розвиток фітопатології та спеціальності «Захист рослин». Саме кафедра фітопатології була ініціатором і розробником нових навчальних курсів навчально-методичного забезпечення, a також ініціювала сучасні напрямки фундаментальних і прикладних наукових досліджень. Результати роботи широко впроваджувалися в освітній процес, a також у виробництво.
Професор кафедри Мирослав Піковський представив доповідь на тему «Становлення та розвиток фітопатології у Національному університеті біоресурсів і природокористування України», у якій охарактеризував різні періоди, починаючи з 1989 року (початок викладання дисципліни фітопатологія), часу офіційного створення підрозділу (1954р.) та сьогодення.
Особливу увагу у доповіді акцентовано на сучасному етапі діяльності кафедри фітопатології. Доповідачем розкрито педагогічну складову, яка спрямована на підготовку бакалаврів і магістрів із захисту і карантину рослин, a також докторів філософії. Відмічено сучасні підходи до викладання освітніх компонент, які грунтуються на відкритому електронному середовищі, постійне вдосконалення навчальних планів згідно вимог ринку праці, можливість для здобувачів освіти широкого вибору дисциплін, залучення до співпраці стейкхолдерів. Також суттєво модернізована матеральна база кафедри, яка дозволяє на високому рівні проводити освітній процес і наукові дослідження.
Доповідь викликала жваву дискусію, у яій взяли участь ветеран кафедри, професор Іван Марков, який працював на кафедрі у період 1968-2015 рр., був заступником декана з навчально-виховної роботи факультету захисту рослин, Ярослав Бардин, аспірант і викладач кафедри (1986-1992 рр.), кандидат біологічних наук, депутат Верховної ради України ІІ скликання Вадим Пересипкін, Ганна Ковалишина, доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського, випускники факультету захисту рослин Сергій Березовський, Василь Леоненко, Сергій Куликов, Ігор Сімінський та Юлія Миронова.
Завідувач кафедри, Дмитро Гентош відмітив нинішній висококваліфікований склад науково-педагогічних працівників кафедри. Зокрема, на кафедрі працють академік НААН України, доктор сільськогосподарських наук, професор М.В. Патика, доктор сільськогосподарських наук, професор М.Й. Піковський, кандидат сільськогосподарських наук, доцент В.А. Глимязний, кандидат біологічних наук, доцент О.В. Башта, кандидат біологічних наук, старший викладач І.П. Артемчук, кандидат біологічних наук, асистент Ю.М. Ковалишина, кандидат біологічних наук, асистент А.О. Вуєк, доктор філософії, старший дослідник Л.В. Гаврилюк та асистент Д.Р. Оліфер.
Під час ювілейного заходу співробітникам кафедри вручено відзнаки Університету.
Олександр ЛИТВИНЕНКО
головний редактор
"Овочі та Фрукти"
грудень 2024
Посилання: www.pro-of.com.ua/wp-content/uploads/2024/12/OF_%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C_2024.pdf