Збори трудового колективу ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження розглянули та схвалили звіт про діяльність інституту у 2024 році
У відповідності до встановленого ректоратом університетського графіка в ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження відбулись Збори трудового колективу, які розглянули та обговорили звіт про діяльність інституту у 2024 році.
Відкрив засідання директор ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження професор Віктор Каплун.
Початку роботи Конференції передувала урочиста і важлива подія – ректор НУБіП України професор Вадим Ткачук вручив нагороди університету до Дня енергетика науково-педагогічним працівникам інституту Миколі Заблодському, Віталію Савченку, Вячеславу Васюку, Анатолію Відьмаченку, Тамарі Цюпій, Віталію Наливайку, Роману Чуєнку, Людмилі Панталієнко та Наталії Прудніковій.
За вагомий внесок у розбудову навчальної інфраструктури інституту, сприянні впровадження практикоорієнтованого навчання студентів та з нагоди дня народження ректор привітав заступника голови Ради роботодавців ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження, генерального директора ТОВ «Югенергопромтранс» Володимира Куковальского.
До роботи Конференції у якості почесних гостей інституту долучились члени Ради роботодавців Олег Самчук (голова Ради роботодавців інституту), Володимир Куковальський (генеральний директор ТОВ «Югенергопромтранс»), Віталій Бабак (директор Інституту загальної енергетики НАН України), Володимир Рубанка (радник керівника КП «Київтеплоенерго»), Олександр Бабенко (начальник управління Державної інспекції енергонагляду України Київської області), Світлана Ковтун (заступник директора з наукової роботи Інституту загальної енергетики НАН України), Сергій Кузовкін (комерційний директор E.NEXT-Group), Ігор Вовк (керівник департаменту з управління персоналом ДТЕК Мережі), Анатолій Баранов (директор ТОВ «ВАП-БУД»), Олександр Трохимець (керуючий партнер АО «Консиліум»), Юрій Кампов (генеральний директор ТОВ «КАМПОВ ТОХНОЛОДЖІ»), Олександр Голіздра (Ліга енергетичного розвитку України).
Порядок денний передбачав доповідь директора інституту Віктора Каплуна та її обговорення.
Доповідач зупинився на основних результатах та планах на майбутнє.
Колектив ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження в умовах воєнного стану продовжує виконання Плану діяльності на 2021-2025 роки, реалізуючи стратегічну мету і завдання, визначені Статутом університету та закріплені у Програмі розвитку НУБіП України «Голосіївська ініціатива–2025».
Всі науково-педагогічні працівники відповідають ліцензійним вимогам для провадження освітньої діяльності, серед них 18 докторів наук, 54 кандидати наук, 12 – без наукового ступня.
Важливим викликом є ситуація на кафедрах інженерії енергосистем та вищої і прикладної математики, які потребують значного кадрового підсилення, призначені нові очільники кафедр фізики та автоматики і робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка, один науково-педагогічний працівник призваний до лав ЗСУ.
За останні роки контингент студентів інституту зростає і станом на 01.12.2024р. на освітніх програмах спеціальностей 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», 144 «Теплоенергетика», 163 «Біомедична інженерія», 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» навчається 910 студентів, у тому числі на денній формі – 773 (85%), на заочній – 137(15%). На ОНП «Доктор філософії» за спеціальностями 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» навчається 34 здобувачі.
У поточному році ОПП «Інженерія відновлюваних джерел енергії та енергоменеджмент» ОС «Магістр» спеціальності 144 «Теплоенергетика» вперше пройшла акредитацію НАЗЯВО, здійснено перший випуск. Акредитовано ОПП ОС «Бакалавр» спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», ОПП та ОНП ОС «Магістр» спеціальності 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка».
За ініціативи інституту в НУБіП України проведений Всеукраїнський науково-методичний семінар «Особливості підготовки фахівців за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» в нових умовах правового регулювання взаємодії освіти та ринку праці», на порядку денного якого були розглянуті питання управління якістю освітнього процесу з урахуванням викликів сьогодення. В інституті створена платформа неформальної освіти (налічує 21 навчальну програму), постійно проводиться студентський освітній фаховий акселератор, надаються госпрозрахункові освітні послуги для бізнесу.
Науковими колективами інституту виконується шість тем НДР за кошти державного бюджету на суму 3,022 млн грн та три дослідницькі проєкти за кошти юридичних осіб на суму 3,353 млн грн. Середній рівень фінансування науково-дослідних робіт на одного НПП складає 89,8 тис грн; в поточному році підготовлено 6 запитів на НДР на конкурс МОН України. У межах програми діяльності Кластера цифрової енергетики наукові колективи нашого інституту та Інституту загальної енергетики НАНУ виконали два проєкти НДР, які фінансувались за кошти Національного фонду досліджень.
Показник публікаційної активності у міжнародних наукометричних базах Scopus і WoS на одного НПП інституту складає 1,81.
За звітний період колектив інституту виконав низку важливих науково-дослідних та міжнародних проєктів, брав участь у діяльності Кластера цифрової енергетики, продовжив роботу з впровадження в університеті системи енергетичного менеджменту, надаючи науковий супровід проєктам енергозабезпечення.
У поточному році діють угоди про співпрацю з Берлінським технічним університетом (Німеччина); з Вроцлавським природничим університетом, (Польща), з Варшавським університетом наук про життя (Польща), з Кельнським університетом прикладних наук (Німеччина) та ін.
За участю кафедр інженерії енергосистем і електротехніки, електромеханіки та електротехнологій завершений міжнародний проєкт за програмою ERASMUS + «Vocational Education and Training For Green and Smart Energy in Buildings»;
Розпочате виконання міжнародного проєкту за програмою HORIZON LIFE22-CET-NS4nZEBs «New Skills for Nearly Zero Energy Buildings»;
викладачі інституту пройшли міжнародне стажування в рамках проєкту ERASMUS + «Vocational Education and Training For Green and Smart Energy in Buildings».
Розширено форми профорієнтаційної роботи: завдяки заходу для першокурсників «Подякуй своїй школі, ліцею, коледжу», укладено понад 60 договорів з базовими школами, ліцеями, гімназіями, коледжами для глибинної профорієнтації.
У обговоренні доповіді взяли участь ректор Вадим Ткачук, голова Ради роботодавців Олег Самчук, завідувач кафедри інженерії енергосистем Євген Антипов, асистент кафедри електротехніки, електромеханіки та електротехнологій Михайло Сподоба, Голова Сенату студентської організації Анастасія Чугаєва та професор кафедри інженерії енергосистем Валерій Горобець.
Вадим Ткачук в своїй доповіді закцентував наступні моменти: у зв’язку з тенденцією до зменшення народжуваності, з кожним роком зменшується кількість вступників; з різних причин, але збільшується кількість відрахованих студентів. Серед здобутків університету: відкриття у 2024 році 20 сучасних лабораторій; університет заробив 2,2 млн грн – це найвищий показник за останні роки. Планується оновлення матеріально-технічної бази згідно поданих факультетами та інститутами службових записок. В січні 2025 планується переглянути показники рейтингу науково-педагогічних працівників – буде проведена оптимізація показників.
Виступаючі зазначили, що завдяки складній демографічній ситуації в країні суттєво зменшується контингент студентів, падає рівень знань вступників, студенти ще недостатньо володіють знаннями сучасних прикладних і системних програмних засобів, мають недостатні навички роботи зі спеціалізованим програмним забезпеченням.
Інститут загалом має позитивну тенденцію щодо обсягів фінансування науково-дослідної роботи, однак необхідне суттєве посилення госпрозрахункової діяльності, потребує поліпшення профорієнтаційна робота, яка вимагає ранньої профорієнтації; необхідно створити нові об’єкти лабораторного забезпечення навчального процесу; посилити роботу навчально-методичної комісії інституту з впровадження методичної системи підтримки індивідуальної освітньої траєкторії студентів шляхом дуальної форми навчання, проведення індивідуальних занять, факультативів за участю менторів з бізнесу. Науковим школам інституту забезпечити: підготовку проектних пропозицій для участі у Рамковій програмі з розвитку науки та інновацій «Горизонт Європа» та Національного фонду досліджень; участь у інноваційних проєктах Кластера цифрової енергетики, істотно підвищити ефективність госпрозрахункових підрозділів кафедр; результативність підготовки здобувачів третього рівня вищої освіти «Доктор філософії» за спеціальностями 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» і 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» не менше 50% від контингенту аспірантів; стажування в наукових установах інших країн (не менше 20% НПП кафедр); збільшення середньої кількості публікацій у виданнях Web of Science, Scopus на одного НПП на рік не менше 1,2.
Для організації підготовки та проведення профорієнтаційних заходів у 2024-2025 навчальному році, координації діяльності та популяризації спеціальностей 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», 144 «Теплоенергетика», 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» кафедрам інституту створити регіональні профорієнтаційні центри на базі шкіл, ліцеїв гімназій.
Розширити співпрацю з бізнесом, випускниками університету, іншими стейкхолдерами для залучення благодійної допомоги на зміцнення матеріально-технічної бази інституту.
Всебічно сприяти розвитку студентського самоврядування з метою забезпечення виконання студентами своїх обов’язків, їх участі у покращенні якості освітнього процесу.
Продовжити активний розвиток та підтримку напрямів діяльності волонтерського руху серед учасників освітнього процесу. Виховувати у студентства повагу до колективу на засадах патріотизму та доброчесності.
Звіт про навчально-виховну роботу, наукову та міжнародну діяльність колективу у 2024 році одноголосно ухвалений зборами трудового колективу ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження.
На завершення ректор Вадим Ткачук та Олег Самчук привітали колектив з Днем енергетика, Різдвом Христовим та Новим роком!
Віримо, нас чекають нові звершення, передусім для перемоги над ворогом.
Наталія Пруднікова,
заступник директора з організації освітнього процесу