Інновації, майстерність та наука: незвичайний захист магістерських робіт у сфері деревообробних та меблевих технологій
Ще з минулого року колектив кафедри технологій та дизайну виробів з деревини був в передчутті незвичайного захисту магістерських кваліфікаційних робіт. Адже коло інтересів здобувачів виявився дуже широким, з практичною складовою та науковою винахідливістю. Теми сформували досить швидко, із підготовкою завдання керівники також справились. Ще деякий час на розроблення методики проведення досліджень, підготовку зразків та й, власне, експеримент. Отримані результати проаналізували, розробили рекомендації та підготували макети.
Отже, захист. Захід відбувався упродовж двох днів, 12 та 13 грудня. Розпочали із вітальних слів заступника директора Олександра Лесніка та оголошення порядку головою ЕК Оленою Пінчевською.
Під час виступів у перший день комісія заслухала про дослідний шлях та результати розроблення технології виготовлення двоспального ліжка, апробацію якості склеювання ламелей з деревини сосни під час виготовлення сходів для ванної кімнати. Майбутні магістри представили масштабні розрахунки норм витрат матеріалів для виготовлення тарної продукції спецпризначення, конструкторський проект кухонної стільниці з урахуванням встановлених фізико-механічних характеристик деревних матеріалів.
Також у презентаціях продемонстрували аспекти вдосконалення технологічного процесу виготовлення дверного блоку через оптимізацію вибору матеріалів та покращення якості виробу. Розглянули заходи економії сировини для виготовлення декоративних світильників, демонструючи наочно, та шляхи збільшення стійкості екстер’єрних виробів з деревини до агресивних факторів середовища.
Крім того наведено результати розроблення та використання теплоізоляційної плити. Під час обговорення комісію та присутніх цікавили особливості методики проведення досліджень, доцільність використання запропонованих матеріалів в різних умовах, експлуатаційні характеристики розроблених виробів, технологічне оснащення виробництва, конструкційні особливості досліджуваних виробів.
Другий день розпочали з результатів оцінювання впливу УФ-випромінювання на захисно-декоративні покриття. Доповідачі демонстрували доцільність використання низькотоварної деревини для виготовлення стінових панелей запропонувавши точковий спосіб склеювання, можливості пришвидшення процесу затвердіння нанесених лаків на поверхню виробів з допомогою інфрачервоних ламп.
Присутніх зацікавили фізико-механічні властивості деревини сосни, вирощеної різними способами. Актуальним сьогодні стає пошук шляхів використання вживаної деревини, її характеристики та міцнісні показники. Також наведено заходи зменшення маси меблів для спальної кімнати шляхом фрезерування поверхонь, можливість розроблення полегшеної екологобезпечної конструкції БПЛА, переваги та недоліки використання виробів з різних плитних матеріалів в умовах перепаду вологості та температур.
У цей день обговорення у форматі питання-відповідь також пройшло жваво. Зачепили питання зміни структури деревини під дією сонця, формостійкість та відмінності поведінки різних порід низьких класів якості, собівартість виробів після запровадження розроблених технологічних процесів. Розбирали методику відбору зразків за щільністю та мікробудову в різних частинах стовбура, ресурс та категорії деревини для повторного використання, надійність деталей з фрезерованими поверхнями, вібрації елементів з деревних матеріалів та їх реологічні властивості.
Оцінюючи практичність отриманих результатів, науковий підхід до вирішення поставленого завдання, вміння застосовувати отримані знання та навики в умовах виробництва комісія всім здобувачам присудила кваліфікацію магістра з деревообробних та меблевих технологій з високою оцінкою.
Подяка всім керівникам за професійний супровід досліджень та допомогу в підготовці кваліфікаційних робіт. Бажаємо нашим магістрам реалізуватись як спеціаліст в даній галузі, продовжувати розвиватись та поглиблювати знання, щоб мати як мінімум десять ефективних шляхів розв’язку виробничої задачі. А також стати надійними роботодавцями для майбутніх випускників!
Андрій Спірочкін,
завідувач кафедри