Впевнено крокуємо до вершин у професії – відбувся захист магістерських кваліфікаційних робіт здобувачами денної форми вищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування»

13 грудня 2024 року
Екзаменаційна комісія продовжує роботу щодо прослуховування доповідей здобувачів вищої освіти. 11-13 грудня 2024 року на економічному факультеті відбувся захист магістерських кваліфікаційних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня спеціальності «Облік і оподаткування» освітньо-професійної програми «Облік і аудит» денної форми здобуття вищої освіти.
Третій рік війни в Україні став не менш складним і емоційним, але проаналізувавши 2023-2024 навчальний рік, хочемо зазначити, що він був цікавим, продуктивним, дав можливість підготувати кваліфікованих фахівців з обліку, аудиту, контролю, аналізу та оподаткування. Професорсько-викладацький склад систематично проводив консультації здобувачів із теоретичних питань, збору, аналізу та обробки облікової, економічної і статистичної інформації, пов’язаної з написанням магістерських кваліфікаційних робіт відповідно обраних тем досліджень.
Відповідно до наказу проректора з наукової роботи та інноваційної діяльності (Наказ від 26.10.2024 р. № 1950 «С») здобувачі вищої освіти кафедри обліку та оподаткування й статистики та економічного аналізу були допущені до захисту перед Екзаменаційною комісією і мали змогу представити власні наукові дослідження, поділитися практичним досвідом та обмінятися цікавими ідеями.
Анатолій Діброва, декан економічного факультету, професор, виступив із оголошенням наказу ректора Вадима Ткачука про склад екзаменаційної комісії. Декан звернувся до здобувачів вищої освіти із побажанням успішного захисту магістерських кваліфікаційних робіт, професійних відповідей та дискусій на актуальні теми сьогодення у різних галузях економіки, змін у системі обліку та оподаткування.
 
 
Захист прийняла комісія у складі: Віталія Радько, доктора економічних наук, професора кафедри організації підприємництва та біржової діяльності – голови комісії; членів комісії – доктора економічних наук, професора кафедри статистики та економічного аналізу, заступника голови Інни Лазаришиної завідувача кафедри обліку та оподаткування, кандидата економічних наук, доцента Володимира Литвиненка, гаранта освітньої програми «Облік і аудит» другого (магістерського) рівня вищої освіти, кандидата економічних наук, доцента кафедри обліку та оподаткування Тамари Гуренко. Секретарем комісії призначено Наталію Ходжаєву – старшого лаборанта кафедри обліку та оподаткування.
На захисті також були присутні керівники магістерських кваліфікаційних робіт, які підтримали своїх здобувачів гарними відгуками щодо співпраці з ними.
 
 
Захід був проведений в очному форматі, що дало можливість здобувачам денної форми здобуття вищої освіти наживо продемонстрували набуті ними фахові компетентності щодо здатності формувати та використовувати облікову інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень на всіх рівнях управління підприємством в цілях підвищення ефективності, результативності та соціальної відповідальності бізнесу; організовувати обліковий процес та регламентувати діяльність його виконавців у відповідності з вимогами менеджменту підприємства; застосовувати теоретичні, методичні і практичні підходи щодо організації обліку, контролю, планування та оптимізації податкових розрахунків; формувати фінансову звітність за міжнародними стандартами; застосовувати методи і методики аналітичного забезпечення сучасних систем менеджменту з урахуванням стратегії розвитку підприємства в умовах невизначеності та ризиків; використовувати міжнародні стандарти контролю якості, аудиту; застосовувати інструментарій обліку, аналізу, аудиту та оподаткування в управлінні діяльністю підприємств агробізнесу тощо.
 
 

 
 
На захисті здобувачами були представлені теми як фундаментального, так й інноваційного і неординарного характеру.
 
Значна увага була приділена актуальним питанням сьогодення з особливостей організаційно-методичного забезпечення внутрішнього аудиту діяльності фінансових небанківських установ, обліковій політиці підприємства та її ролі у формуванні фінансових результатів діяльності в умовах ризиків, методиці та організації обліку і аудиту розрахунків з постачальниками в умовах фінансової нестабільності.
 
 
 
Враховуючи проблемні питання сучасного обліку, аудиту та контролю були представлені теми інноваційного характеру, в яких розкривалися нагальні питання сьогодення з організації і методики обліку та контролю електронних грошей, обліку та внутрішнього контролю формування фінансових результатів в умовах ризик-орієнтованого управління, обліку та внутрішнього контролю безготівкових розрахунків в умовах застосування комп’ютерних технологій.
 
 

 
Значна кількість об’єктів обліку, аудиту, контролю, аналізу на підприємствах різних форм власності потребує досконалого їх вивчення.
 
Тому суттєва увага здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти присвячена дослідженням з питань оподаткування доходів фізичних осіб, їх облікового забезпечення та внутрішнього контролю в умовах розвитку інформаційних технологій; обліково-контрольному забезпеченню управління розрахунками з постачальниками та підрядниками, грошовими коштами, витратами виробництва та виходу продукції зернових культур та молочного скотарства, розрахунками за виплатами працівникам підприємства в умовах законодавчих новацій, операцій з нарахування та сплати податку на додану вартість; обліку, аналізу та внутрішньому контролю розрахунків за єдиним соціальним внеском, організації обліку основних засобів, аналізу та контролю ефективності їх використання, організації і методиці обліку та аудиту запасів в інформаційному середовищі та ін.
 
 
 
Освітньо-професійна програма «Облік і аудит» орієнтована на глибоку професійну підготовку сучасних аналітиків, фахівців у сфері обліку, контролю, аудиту та оподаткування, ініціативних і здатних до швидкої  адаптації до вимог сучасного бізнес-середовища.
 
Тому важливим є дослідження не тільки облікової частини, а й аналітичного обґрунтування даних бухгалтерського обліку для системи управління, що знайшло відображення у дослідженнях обліково-аналітичного забезпечення управління довгостроковими біологічними активами в умовах інноваційних перетворень, запасами підприємства, оптимізації розрахунків з покупцями та замовниками, обліково-аналітичному сервісі в управлінні оборотними активами сільськогосподарських підприємств.
 
Значна увага приділена правильності і необхідності проведення аналізу за даними форм звітності, як балансу (звіту про фінансовий стан) та звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід) як інформаційної бази управління діяльністю підприємств.
 
 

 
 
Комісія зазначила, що всі магістерські кваліфікаційні роботи були написані на актуальні теми. Відзначено, що всі магістерські кваліфікаційні роботи мають логічну структуру та досить вдале обґрунтування висновків. Володіння обліковою, контрольною, аналітичною інформацією, дало можливість здобувачам обґрунтувати результати проведеного дослідження, сформулювати авторські висновки і внести власні пропозиції.
 
Здобувачі на досить високому рівні представили науково-практичні результати власних досліджень, впевнено відповідали на поставлені запитання, висловлювали власну думку.
 
Змістовними відповідями Голова та члени комісії залишилися задоволені. Під час обговорень досліджень між доповідачами та членами комісії відбулися цікаві дискусії щодо актуальних питань тем дослідження, які актуальні на даний час та можуть мати цінність у перспективі.
 
Оголошуючи результати захисту магістерських кваліфікаційних робіт голова екзаменаційної комісії відмітив високий рівень підготовки, актуальність дослідження та глибокі практичні знання.
 
 

 
 
Віталій Радько, Інна Лазаришина, Володимир Литвиненко, Тамара Гуренко побажали випускникам успіхів у побудові кар’єри  за фахом, шукати можливостей підвищувати фінансово-економічний рівень підприємств, установ, організацій, а також висловили щирі сподівання про майбутню співпрацю з можливістю ділитися набутим досвідом із здобувачами спеціальності «Облік і оподаткування».
Здобувачі вищої освіти, які отримали найвищі бали та мають високий рівень підготовки рекомендовані до навчання в аспірантурі.

Щиро вітаємо здобувачів другого (магістерського) рівня денної форми здобуття вищої освіти з важливою подією – здобуттям кваліфікації магістр обліку і оподаткування!
 
Мирного неба, гарних здобутків протягом всього життя!
 
 
гарант освітньої програми,
доцент Тамара Гуренко,
завідувач кафедри обліку та оподаткування,
доцент Володимир Литвиненко

  

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook