Захист кваліфікаційних робіт магістрами спеціальності «Журналістика»: виклики сьогодення
6 грудня 2024 року в Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбувся захист кваліфікаційних робіт випускниками магістратури спеціальності 061 «Журналістика».
Захист кваліфікаційних магістерських робіт – це не лише демонстрація знань і дослідницьких здібностей студентів; такі дослідження сприяють розвитку українських ЗМІ, допомагають суспільству краще усвідомити роль журналістики в реаліях війни.
Наказ про проведення атестації випускників освітньо-професійної програми підготовки здобувачів освітнього ступеня «Магістр» зі спеціальності «Журналістика» та призначення членів екзаменаційної комісії оприлюднила Інна Савицька, декан гуманітарно-педагогічного факультету, яка у вступному слові привітала випускників та побажала їм успішного захисту. З вітальним словом виступив Ігор Буцик, заступник декана гуманітарно-педагогічного факультету, який побажав випускникам натхненної праці, незламної сили духу та нових досягнень.
Науковий захід засвідчив високий фаховий рівень магістрантів, безперечну актуальність, очевидну новизну та практичну цінність їхніх магістерських робіт, продемонстрував злагоджену та ефективну роботу екзаменаційної комісії, яку очолила доктор філолсфських наук, професор Ірина Майданюк.
Дослідження магістрантів охопили актуальні теми сьогодення: війна, виклики, з якими стикаються журналісти в зоні бойових дій, роль медіа в умовах кризи, вплив медіа на психологічний стан суспільства, ЗМІ у протидії інформаційній війні, формування нових комунікативних стратегій тощо.
Нікіта Грива у дослідженні на тему «Сторителінг у системі новітніх медіажанрів» (науковий керівник проф. Світлана Харченко) піддав аналізу роль сторителінгу в системі новітніх медіажанрів, його основних принципів та методів застосування у сучасних медіа.
Віта Грущинська виступила з темою «Специфіка висвітлення воєнної тематики на українському телебаченні» (науковий керівник проф. Тетяна Семашко), де дослідила українське телебачення у контексті висвітлення воєнної тематики.
Ярослав Коршок доповів тему «Ефективні стратегії діяльності воєнного кореспондента» (науковий керівник проф. Світлана Харченко), у якій дослідив питання безпеки медійників у зоні бойових дій.
Андрій Кострикін та Костянтин Рибалка у темах своїх досліджень «Аналіз тенденцій і популярних жанрів в індустрії відеоігор та їх вплив на ринок розваг» та «Вплив відео ігрової медіа культури та ігрової індустрії на комунікаційний простір суспільства» (науковий керівник проф. Микола Степаненко) проаналізували сучасні тенденції та жанри у відеоігровій індустрії, означили роль відеоігор у формуванні нових форм комунікації та культури.
Вікторія Майданюк у дослідженні на тему «Меми українсько-російської війни: види, функції, структура» (науковий керівник проф. Світлана Харченко) дослідила меми як інструмент впливу на суспільну думку в умовах війни.
Василь Навальний презентував тему «Роль медіа та медіаосвіти для сучасних здобувачів вищої освіти аграрного профілю» (науковий керівник проф. Марина Навальна), де розглянув проблему інтеграції медіаосвіти у навчальний процес аграрних закладів.
Байрам Оруджов у своїй темі «Українська школа воєнного репортажу: діахронно-синхронний вимір» (науковий керівник проф. Світлана Харченко) та Олександр Сова у темі «Жанрова типологія воєнного репортажу: діахронно-синхронний вимір» (науковий керівник проф. Тетяна Семашко) обґрунтували жанрову типологію воєнного репортажу з урахуванням діахронного та синхронного вимірів.
Владислава Петюх виступила з темою «Система маніпуляцій у сучасній політичній рекламі» (науковий керівник проф. Микола Степаненко), де дослідила вплив соціальних мереж на формування маніпулятивних стратегій.
Ольга Ткач у своєму дослідженні «Фейки як суспільний, медійний і мовний феномен» (науковий керівник проф. Тетяна Семашко) розкрила маніпулятивний потенціал неправдивих новин через аналіз принципів їх створення, розповсюдження та функціонування; означила місце фейків у російсько-українській війні.
Максим Томаченко виступив із темою «Віртуальний екологічний дискурс: властивості, жанри та лінгвокультурологічні особливості» (науковий керівник проф. Марина Навальна) висвітлив питання лінгвістичних особливостей екологічного дискурсу в інтернеті.
Члени екзаменаційної комісія високо оцінили роботи магістрантів спеціальності «Журналістика» та акцентували, що випускники 2024 року є гордістю Національного університету біоресурсів і природокористування України та потенційними лідерами у своїй професійній сфері.
Вперед до нових звершень!
Ярослав Коршок, випускник магістратури
спеціальності «Журналістика»