Поширюємо наукові здобутки – підтримуємо відповідальне лісогосподарювання

12 грудня 2024 року

 Підтримка та збереження цінностей довкілля (функцій екосистем, біологічного різноманіття, водних ресурсів, ґрунтів тощо) є невід’ємною складовою відповідального ведення лісового господарства, з яким тісно пов’язані дослідження науковців ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України. Про методику виконання вимог FSC стандарту для України в частині репрезентативних ділянок аборигенних екосистем як елементу цінностей довкілля йшлося під час науково-практичного семінару «Репрезентативні ділянки аборигенних екосистем: виконання вимог FSC® стандарту для України», що відбувся 4 грудня 2024 року. Серед учасників семінару – представників ДП «Ліси України» та ЖОКАП «Житомироблагроліс» – знайшли відгук питання визначення таких ділянок, їх оцінювання, моніторингу, розроблення заходів щодо їх охорони, збереження та посилення функцій.

  Програма семінару передбачала як теоретичну, так і практичну складові, які орієнтували учасників у питаннях системності вимог FSC стандарту для України щодо репрезентативних ділянок та їх належній практичній реалізації. Збереження та відновлення життєздатних зразків аборигенних екосистем є суттєвим внеском у підтримку лісового спадку для майбутніх поколінь. Розуміння значення цінностей довкілля та бажання лісівників посилювати внесок у забезпечення відповідального лісогосподарювання згуртувало учасників семінару та надихнуло на необхідні зміни у процесах ухвалення управлінських та виробничих рішень.

   Безперечно вміння спікерів Оксани Павліщук та Андрія Чурілова (НУБіП України), Тараса Харачка (НЛТУ України, ГО «Лісові ініціативи та суспільство») працювати із аудиторією, застосовувати різноманітні форми та методи роботи, наближати обговорювані ситуації до реальних завдяки використанню відповідних фото- та відеоматеріалів – все це сприяло відвертому та конструктивному діалогу й активізації кожного з учасників семінару.

  Загалом варто наголосити, що лише спільними зусиллями можливо зробити суттєвий поступ у пошуку балансу екологічних, економічних та соціальних рішень у системі лісогосподарювання. Мотивація та наявність необхідної наукової, освітньої та іншої підтримки у трансформації поглядів та підходів до забезпечення відповідального лісогосподарювання сприятимуть реальним змінам у системі лісогосподарювання з урахуванням цінностей довкілля.

Олександр Бала, Оксана Павліщук,

кафедра таксації лісу та лісового менеджменту

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook