НАУКОВА РАДА НДІ ЗДОРОВ’Я ТВАРИН РОЗГЛЯНУЛА НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ДИСЕРТАЦІЙ ЗДОБУВАЧІВ СТУПЕНЯ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ
3 грудня відбулося чергове засідання наукової ради НДІ здоров’я тварин під головуванням професора Сергія Голопури, на якому були розглянуті наукові результати дисертацій здобувачок наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 211 «Ветеринарна медицина».
Першою презентувала наукові результати дисертації Олена Костюк на тему: «Гіпертрофічна кардіоміопатія свійського кота (поширення, прогноз та фактори ризику)», науковий керівник - доктор біологічних наук, професор, академік НААН України Цвіліховський Микола Іванович.
У своїй доповіді здобувачка оголосила, що в дисертації наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми щодо поширеності гіпертрофічної кардіоміопатії у свійського кота в умовах мегаполісу та розроблено діагностичні, прогностичні критерії і охарактеризовано фактори ризику за цієї патології.
Після доповіді здобувачки слухали виступ наукового керівника професора Миколу Цвіліховського та експертів: професора Наталію Грушанську та професора Павла Шарандак.
В обговоренні дисертації взяли участь члени наукової ради Сергій Гончаров, Анатолій Мазуркевич, Ірина Деркач, Вікторія Грищенко, Ольга Якубчак, Микола Радзиховський, Валерій Ушкалов, Микола Малюк, Сергій Голопура, які відмітили актуальність обраної теми досліджень, наукову і практичну цінність дисертації, високо оцінили професійний рівень здобувачки. У виступах експертів та учасників дискусії було запропоновано рекомендувати дисертаційну роботу Олени Костюк до захисту у разовій спеціалізованій вченій раді. Рішення було прийнято одноголосно.
Також на засіданні наукової ради було розглянуто наукові результати дисертації Дар'ї Шкунді на тему: «Судово-ветеринарне встановлення терміну давності настання смерті свійського кота», науковий керівник - кандидат ветеринарних наук, доцент Сердюков Ярослав Костянтинович.
Здобувачка презентувала результати кропіткої роботи по дисертації і відмітила, що на підставі сучасних макроскопічних, мікроскопічних, біофізичних та статистичних методів досліджень було визначено особливості розвитку посмертних змін в трупах свійського кота залежно від часу, що пройшов з моменту загибелі та розроблено критерії, згідно яких, враховуючи ці дані, можна встановити термін давності настання смерті.
Також заслухали виступи наукового керівника доцента Ярослава Сердюкова та експертів: професора Бориса Борисевича та доцента Станіслава Гаркушу.
В обговоренні дисертації взяли участь члени наукової ради Микола Цвіліховський, Анатолій Мазуркевич, Сергій Гончаров, Валерій Ушкалов, Микола Радзиховський, Микола Малюк, Вікторія Грищенко, Сергій Голопура.
З урахуванням наукової зрілості та професійних якостей здобувачки Дар'ї Шкунді дисертація на тему: «Судово-ветеринарне встановлення терміну давності настання смерті свійського кота» одноголосно була рекомендована членами наукової ради НДІ здоров’я тварин для подання до захисту у разовій спеціалізованій вченій раді на здобуття ступеня доктора філософії.
Ганна Козловська, секретар наукової ради
НДІ здоров’я тварин