Аспірантка кафедри представила результати власних досліджень на вебінарі EUROAGRI2024

3 грудня 2024 року

   Аспірантка кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського Ірина Гаврилюк взяла участь у вебінарі, організованому в рамках EUROAGRI2024: Agriculture and Food Safety Summit. Науковий захід об’єднав дослідників з усього світу, які працюють над питаннями продовольчої безпеки та адаптації сільськогосподарських культур до змін клімату.

   Ірина представила свою доповідь на тему «Wide hybridization of Triticum and Aegilops species to develop climate resilient wheat varieties for higher yield, disease tolerance and drought resistance». Дослідження виконується в рамках міжнародного проекту ECOTWINS (координатор Оксана Тонха), що фінансується програмою Horizon 2020. Мета роботи полягає у розробці сортів пшениці, здатних забезпечити стабільні врожаї в умовах змін клімату, зменшити використання хімічних добрив і бути придатними для вирощування у змішаних посівах із бобовими культурами, зокрема горохом.
   У своїй доповіді Ірина акцентувала увагу на важливості використання генетичного потенціалу диких видів пшениці та роду Aegilops для підвищення адаптивних властивостей сортів пшениці м'якої озимої. Завдяки детальному вивченню посухостійкості, стійкості до хвороб і показників врожайності дослідниця виявила нові джерела цінних ознак для створення міжвидових гібридів. На основі проведеної гібридизації було отримано перспективні зразки, які вже демонструють високу стійкість до екстремальних кліматичних умов.

Виступ аспірантки привернув увагу міжнародної наукової спільноти до потенціалу досліджень у галузі кліматично стійких агротехнологій. Це ще раз підкреслює важливість фундаментальних і прикладних досліджень кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського у вирішенні глобальних проблем продовольчої безпеки. 

Олександр Гаврилюк,
доцент кафедри садівництва ім. В.Л. Симиренка
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook