Гаранти ОПП і ОНП спеціальності «Облік і оподаткування» на вебінарі з питань присвоєння професійних кваліфікацій ЗВО

28 листопада 2024 року
28 листопада 2024 року гаранти освітньо-професійних програм «Облік і аудит» першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти та освітньо-наукової програми «Облік і оподаткування» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти долучилися до вебінару «Актуальні питання присвоєння професійних кваліфікацій закладами вищої освіти», який був організований Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти спільно з Національним агентством кваліфікацій (НАК). Даний захід був проведенийз використанням платформи Zoom.
Модератором даного заходу була Олена Єременко, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, яка відмітила, що основною темою вебінару є практичні аспекти реалізації процесу присвоєння професійних кваліфікацій закладами вищої освіти відповідно до вимог законодавства (Деякі питання присвоєння професійних кваліфікацій закладами вищої освіти в разі відсутності професійного стандарту: Постанова Кабінету міністрів України від 25.10.2024 р. № 1223) та ролі ЗВО в їх впровадженні.  
Дмитро Лях, заступник голови Національного агентства кваліфікацій, звернув увагу на законодавчі підстави щодо присвоєння професійних кваліфікацій та порядок звернення до агентства з даного питання. Він  ознайомив з документами для проведення процедури погодження з Національним агентством кваліфікацій присвоєння професійних кваліфікацій ЗВО у разі відсутності професійного стандарту, навів критерії, за якими визначається можливість ЗВО здійснювати та присвоювати професійні кваліфікації.
 
 
Олена Колеснікова, членкиня Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, заступниця виконавчого директора Всеукраїнського об’єднання обласних організацій роботодавців підприємств гірничо-металургійного комплексу «Федерація металургів України», голова комітету з питань сталого розвитку Федерації роботодавців України, звернула увагу на питання дослідження ринку праці, особливості ринку праці за роки повномасштабної війни, про ресурси, які б надали об’ємне уявлення про ринок кваліфікацій, про зацікавленість у співпраці освіти та бізнесу. Доповідачка акцентувала увагу на питання побудови кар’єри та розбіжністю між реальністю ринку праці і тим, що подається в офіційних документах. Наголосила, що дані недоліки усуваються та про переваги удосконалення професійних кваліфікацій.
 
Ганна Денискіна, керівниця відділу акредитації освітніх програм Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, представила доповідь на тему «Практики присвоєння кваліфікацій закладами вищої освіти» у якій висвітлені галузі, що мають найбільші проблеми із відображенням кваліфікацій за освітньо-професійними програмами та причини їх збільшення.
 Іван Луценко, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», член галузевої експертної ради, в доповіді визначив основні принципи ефективного розвитку людського капіталу, особливості присвоєння професійних кваліфікацій закладами вищої освіти, технологічного розвитку майбутніх фахівців. Звернув увагу на проблематику надання сучасних освітніх послуг для здобуття релевантних до вимог сьогодення вмінь і навичок та важливі аспекти використання професійних стандартів в системі освіти.
 
  Даний захід був практичний, актуальний, цікавий. Дав можливість задавати учасниками важливі і нагальні питання сьогодення та отримувати змістовні відповіді.
 Дякуємо організаторам за проведення цікавого, актуального та важливого заходу!
 
Тамара ГУРЕНКО,
гарант ОП «Облік і аудит»
другого (магістерського) рівня вищої освіти,
Любов ГУЦАЛЕНКО, гарант ОНП
«Облік і оподаткування»,
Наталія КУЗИК,
гарант ОП «Облік і аудит»
першого (бакалаврського) рівня вищої освіти
 

  

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook