Шлях до кар’єрного росту – відбувся захист магістерських кваліфікаційних робіт здобувачами заочної форми навчання ОПП «Облік і аудит»
Шлях до кар’єрного росту – відбувся захист магістерських кваліфікаційних робіт здобувачами заочної форми навчання ОПП «Облік і аудит»
28 листопада 2024, 10:00
26-27 листопада 2024 року економічному факультеті відбувся захист магістерських кваліфікаційних робіт здобувачами другого (магістерського) рівня спеціальності «Облік і оподаткування» освітньо-професійної програми «Облік і аудит» заочної форм здобуття вищої освіти.
На протязі 2023-2024 навчального року професорсько-викладацький склад систематично проводив консультації здобувачів із теоретичних питань, збору, аналізу облікової, економічної і статистичної інформації, пов’язаної з написанням магістерських кваліфікаційних робіт відповідно обраних тем досліджень.
Здобувачі вищої освіти кафедри обліку та оподаткування й статистики та економічного аналізу, відповідно до наказу від 29.12.2023 р. № 1206 «З», були допущені до захисту перед Екзаменаційною комісією і мали змогу представити власні наукові дослідження, поділитися практичним досвідом та обмінятися цікавими ідеями.
Із оголошенням наказу ректора Вадима Ткачука про склад екзаменаційної комісії та побажаннями здобувачам вищої освіти успішного захисту магістерських кваліфікаційних робіт виступив декан економічного факультету, професор Анатолій Діброва.

До складу комісії увійшли: Віталій Радько, доктор економічних наук, професор кафедри організації підприємництва та біржової діяльності – голова комісії; члени комісії – доктор економічних наук, професор кафедри статистики та економічного аналізу, заступник голови Інна Лазаришина, завідувач кафедри обліку та оподаткування, кандидат економічних наук, доцент Володимир Литвиненко, гарант освітньої програми «Облік і аудит» другого (магістерського) рівня вищої освіти, кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку та оподаткування Тамара Гуренко. Секретар комісії Наталія Ходжаєва – старший лаборант кафедри обліку та оподаткування.

Захід був проведений в очному форматі і здобувачі заочної форми здобуття вищої освіти мали можливість наживо продемонстрували набуті ними фахові компетентності щодо володіння обліково-інформаційним, контрольно-пізнавальним та аналітично-дослідницьким апаратом, вміння обґрунтовувати результати проведеного дослідження, формулювати авторські висновки і вносити власні пропозиції.
Здобувачами були представлені теми фундаментального, інноваційного та неординарного характеру.

Розглядалися актуальні питання сьогодення з організації, обліку, контролю, аудиту та аналізу грошових коштів, основних засобів, виробничих запасів, готової і сільськогосподарської продукції, розрахунків з органами соціального страхування та бюджетом за податками в умовах фінансової кризи та економічної нестабільності, оплати праці в умовах електронної обробки економічної інформації, власного капіталу, кредиторської заборгованості; формування облікової політики підприємства в системі управління запасами, формування консолідованого балансу та аудит його показників, аналіз звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід) як інформаційної бази управління результативністю діяльності, методики складання звітності у відповідності до вимог вітчизняних та міжнародних стандартів, аналізу фінансового стану підприємства тощо.
Комісія відзначила, що всі магістерські кваліфікаційні роботи були написані на актуальні теми. Особливо виділені теми, пов’язані з обліком та внутрішнім контролем в управлінні інтелектуальним капіталом підприємства, формуванням фінансових результатів в умовах ризик-орієнтованого управління, обліком та внутрішнім контролем дебіторської заборгованості в умовах антикризового управління, обліково-аналітичним забезпеченням управління соціальною відповідальністю бізнесу та ін. Відзначено, що всі магістерські кваліфікаційні роботи мають логічну структуру та досить вдале обґрунтування висновків. У роботах проведені теоретичні узагальнення, здійснені аналітичні розрахунки на матеріалах досліджуваних підприємств та внесені пропозиції, які мають практичну значимість.
Здобувачі на досить високому рівні представили науково-практичні результати власних досліджень, впевнено відповідали на поставлені запитання.
Змістовними відповідями Голова та члени комісії залишилися задоволені. Під час обговорень досліджень між доповідачами та членами комісії відбулися цікаві дискусії щодо актуальних питань тем дослідження.

Оголошуючи результати захисту магістерських кваліфікаційних робіт голова екзаменаційної комісії відмітив високий рівень підготовки, актуальність дослідження та глибокі практичні знання.
Віталій Радько та Володимир Литвиненко побажали випускникам завжди займатися улюбленою справою – обліком, аудитом та аналізом, подальшого кар’єрного росту, а також висловили щирі сподівання про майбутню співпрацю, можливості ділитися набутим досвідом із здобувачами спеціальності «Облік і оподаткування».

Щиро вітаємо здобувачів другого (магістерського) рівня заочної форми здобуття вищої освіти з важливою подією – здобуттям ступеня вищої освіти «Магістр» та отриманням кваліфікації магістр обліку і оподаткування!
завідувач кафедри обліку та оподаткування,
доцент Володимир Литвиненко,
гарант освітньої програми,
доцент Тамара Гуренко