«Наука заради миру та безпеки»

28 листопада 2024 року

 

Міжнародне стажування це завжди збагачення професійних компетентностей, розвиток нових навичок та покращення soft skills.

 

Так проходила тренінг організований в рамках проєкту, який фінансується програмою НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS MYP G6085) кандидат сільськогосподарських наук, старший викладач кафедри гідробіології та іхтіології Неля Савенко.

 

 Метою проекту є розробка інноваційних підходів до відновлення водних екосистем, забруднених внаслідок військових дій, із застосуванням мікробіологічних технологій.

Програма стажування включала в себе ознайомлення з роботою відділів та лабораторій Центру дослідження природи (Вільнюс, Литва), майстер-класи, лекційні заняття, де учасники могли поділитися останніми науковими дослідженнями та інноваціями в галузі екологічних досліджень. Програма була за темами:

-        екотоксикологія – вивчення шкідливого впливу токсичних забруднювачів на екосистеми;

-        моніторинг біологічних ефектів бойових хімічних речовин у Балтійському морі, оцінка впливу та ризиків на навколишнє середовище;

-        дафнія та макроводорості – довгострокові токсикологічні випробування для оцінки впливу низьких концентрацій забруднюючих речовин на водну біоту та ризик для екосистем;

-        вплив наночастинок на водорості та рослини: ефекти, механізми та вплив на навколишнє середовище;

-        біонакопичення, токсичність та оцінка ризику наночастинок наступного покоління: до безпечного використання наночастинок у захисті навколишнього середовища;

-        біоіндикація: інструмент для оцінки якості води в прісноводних екосистемах.

 Важливим аспектом було налагодження наукового співробітництва з литовськими колегами та обговорення перспектив подальшої спільної діяльності у сфері збереження екологічної стійкості та відновлення водних ресурсів.

Меланія ХИЖНЯК,

доцент кафедри гідробіології та іхтіології

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook