25 листопада 2024 року лабораторія економічної теорії та біоекономіки провела засідання разом з FACE, Europarc, Естонським державним центром управління лісами та ELO!

25 листопада 2024, 16:27

 

   25 листопада лабораторія економічної теорії і біоекономіки НУБіП України провела провела засідання разом з FACE, Europarc, Естонський державний центр управління лісами та ELO.
   Виступив завідувач кафедри економічної теорії Микола Талавиря з доповіддю: Строго охоронювані території в стратегії ЄС щодо біорізноманіття до 2030 року.
   Лабораторія економічної теорії і біоекономіки провела 52 засідання, разом з факультетом аграрного менеджменту окреслила нові перспективи досліджень, подальшу розробку та впровадження стратегії розвитку біоекономіки в Україні до 2050 року.
   14 листопада парламент погодився відтермінувати на рік постанову ЄС про боротьбу з вирубкою лісів (EUDR), але також ухвалив поправки до тексту. Найзначнішим було створення категорії «без ризику». Маючи лише місяць до того, як правила набудуть чинності 30 грудня, Рада дотримується лінії Комісії, наполягаючи на відстрочку без змін, щоб забезпечити передбачуваність і через можливу правову невизначеність поправок. Погляд, який депутат Європарламенту Шнайдер (DE, EPP), який очолює команду парламенту на переговорах, розцінить як блокування можливості вдосконалення законодавства.
   Європейська комісія організувала дводенний семінар на тему «Строго охоронювані території в стратегії ЄС щодо біорізноманіття до 2030 року», метою якого було роз’яснити концепцію суворої охорони. У зв’язку з труднощами в забезпеченні зобов’язань щодо цільових показників 30% охоронюваних і 10% суворо охоронюваних територій, ЄК зосередилася на перегляді Робочого документу персоналу Комісії, який містить критерії та вказівки щодо визначення територій. Незважаючи на внески різних зацікавлених сторін, включаючи FACE, Europarc, Естонський державний центр управління лісами та ELO, семінар не запропонував додаткової ясності. ELO підкреслив, що суворий захист має застосовуватися лише до державних земель, має бути адаптованим у часі, а правова визначеність має вирішальне значення. Ми також підкреслили, що природа динамічна і формується діяльністю людини, а це означає, що активне управління є важливим. Для боротьби зі зміною клімату та інвазивними видами необхідні схеми управління ризиками.
   Після звіту «Стратегічний діалог про майбутнє сільського господарства ЄС» DG AGRI організував перше обговорення двох рекомендацій:
1) створення загальноєвропейської системи бенчмаркінгу як нового підходу до досягнення сталості для підтримки фермерів у декарбонізації та збереженні біорізноманіття, а також
2) «Європейська наземна обсерваторія», яка відбулася 7 листопада.
   Обидва питання були підняті на слуханнях майбутнього комісара Гансена, і, якщо вірити чуткам, він хоче представити своє бачення наприкінці січня.
   Рамкова система моніторингу харчової системи ЄС: прагнення до балансу? JRC нещодавно представив переглянуту систему моніторингу продовольчої системи ЄС. Незважаючи на те, що система зосереджена на стійкості, вона залишається значною мірою зміщеною в бік екологічної стійкості та первинного виробництва, а економічні та соціальні аспекти, а також ширші елементи харчового ланцюга представлені недостатньо. Під час майбутніх публічних консультацій ELO підкреслить, що нехтування прибутковістю загрожує продовольчій безпеці. Для справді комплексної стійкості ми вимагаємо збалансованих показників у всіх вимірах і більшої прозорості в усьому харчовому ланцюгу. За більш детальною інформацією звертайтесь до Лаури Тікойу. Новим трендом розвитку лабораторії є залучення студентів, школярів, аспірантів, науково-педагогічних працівників до виконання стартапів, наукових проектів та міжнародної співпраці з іншими іноземними вузами
   Завідувач кафедри економічної теорії Микола Талавиря зауважив, що основою для доповіді: Строго охоронювані території в стратегії ЄС щодо біорізноманіття до 2030 року була тісна співпраця в межах наших стосунків, яким вже виповнилося 12 років.

Микола Талавиря,
завідувач кафедри економічної теорії

 
 
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook