Постерні презентації магістерських кваліфікаційних робіт – ще один крок до обраного фаху!

25 листопада 2024 року
Наближається до завершення навчання студентів-магістрантів економічного факультету, заключним етапом якого є захист магістерських кваліфікаційних робіт.  Ще одним кроком до його завершення є постерна презентація результатів виконання магістерських кваліфікаційних робіт, яка відбулася 21 листопада 2024 року. Такий захід є гарною нагодою для майбутніх фахівців попрактикуватися змістовно представляти результати власних досліджень та, відповідно, отримати конструктивні зауваження, що в подальшому допоможе здобувачам при захисті магістерських кваліфікаційних робіт.

Студенти спеціальності 051 «Економіка» денної форми здобуття вищої освіти презентували результати своїх досліджень в якості щорічної постерної презентації. 

На початку заходу до учасників звернулися завідувач кафедри економіки Вікторія Байдала та гарант освітньої програми Тетяна Гуцул.  Вони ознайомили учасників із процедурою презентації постерних доповідей та наголосили на важливості подібних заходів.

Кожен магістр презентував свою роботу за схемою: мета, завдання, методика дослідження, головні результати. Після цього відбувалося активне обговорення: викладачі, колеги-студенти та гості ставили запитання, висловлювали пропозиції, ділилися враженнями. 

 

Підготовлені постери розкривали проблематику пов’язану з формуванням економічного механізму прибуткового виробництва зернових культур, формуванням та ефективним використанням виробничих ресурсів сільськогосподарських підприємств, економічною ефективністю використання капіталу підприємства, економічною ефективністю молочного скотарства, ефективністю вирощування соняшнику та озимої пшениці, формуванням та використанням прибутку підприємств, формуванням системи мотивації праці в аграрних підприємствах, організацією корпоративної соціальної відповідальності в сільськогосподарських підприємствах. 

 

 

В результаті обговорення майбутні магістри мали змогу вдосконалити свої роботи, покращити навички публічного виступу і знайти нові джерела натхнення для подальших наукових пошуків.

Науково-педагогічні працівники відзначили високий рівень підготовки магістрів. Постерна презентація вкотре довела, що студенти готові до успішного захисту своїх магістерських кваліфікаційних робіт.  

Магістри спеціальності «Підприємництво та торгівля» представили результати своїх наукових досліджень у формі оригінальних постерних презентацій, присвячених актуальним проблемам українського бізнесу. 

 

Комісія у складі: завідувача кафедри організації підприємництва та біржової діяльності, д.е.н., професора Миколи Ільчука, гаранта другого (магістерського) рівня ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», к.е.н., доцента кафедри, Людмили Березовської та к.е.н., доцента кафедри Валентини Яворської, оцінила постерні презентації магістрів за такими критеріями як актуальність теми, глибина дослідження, логічність викладу матеріалу та оригінальність підходів. Кожен студент отримав від членів комісії цінні рекомендації щодо подальшого вдосконалення своїх наукових робіт.

Після ретельного розгляду всіх постерних презентацій комісія відзначила роботи, які вирізнялися оригінальністю, глибиною дослідження та якістю оформлення.
Перше місце розділили Артем Івасенко з презентацією на тему «Розвиток біржової торгівлі енергоресурсами в Україні» та Володимир Дідик з презентацією на тему «Розвиток міжнародної біржової торгівлі». Науковим керівником обох студентів є к.е.н., доц.
Валентина Яворська.

Студентка Олена Борсенко, під керівництвом к.е.н., доц. Людмили Березовської, здобула друге місце за своє дослідження на тему «Підприємництво та його забезпечення оборотним капіталом в галузі переробки сільськогосподарської продукції».

 

Дослідження на тему «Перспективи розвитку електронної торгівлі в Україні» Дениса Галушка було відзначено третім місцем. Науковим керівником студента є к.е.н., доц. Анастасія Кириченко.

Проведений захід продемонстрував високий рівень підготовки магістрантів та став важливим етапом їх підготовки до захисту магістерської кваліфікаційної роботи, оскільки дозволив розвинути навички публічних виступів та отримати зворотний зв'язок щодо своїх досліджень.

Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» освітньо-професійної програми «Облік і аудит» також зробили постерну презентацію магістерських кваліфікаційних робіт.

Наукові напрацювання магістрів оцінювали відразу дві комісії: кафедри обліку та оподаткування і кафедри статистики та економічного аналізу.

Згідно затвердженого графіку 23 здобувача магістратури денної форми навчання змістовно доповідали про виконані магістерські дослідження, їх апробацію в практичній діяльності, обговорювали отримані висновки та пропозиції щодо удосконалення обліково-аналітичних тем з викладачами та колегами.

На постерній презентації були присутні: завідувач кафедри обліку та оподаткування, к.е.н., доцент Володимир Литвиненко, гарант ОП, к.е.н., доцент Тамара Гуренко, завідувач кафедри статистики та економічного аналізу Андрій Музиченко, заступник начальника навчального відділу з магістерських програм к.е.н., доцент Олена Колеснікова, д.е.н., професор кафедри обліку та оподаткування Любов Гуцаленко, к.е.н., доценти кафедри Світлана Дерев'янко, Наталія Кузик, Людмила Мельянкова, Тетяна Слєсар, Катерина Шевчук, Любов Миськів, д.е.н., професор кафедри статистики та економічного аналізу Інна Лазаришина та доценти кафедри Анатолій Шиш, Тетяна Куць, Михайло Гузь.

Постерна презентація магістерських кваліфікаційних робіт мала дискусійний характер, де здобувачі вищої освіти разом з членами комісії та науковими керівниками обговорили актуальні питання обліку, аудиту, контролю, аналізу та оподаткування. Обрані магістрами теми були цікаві та актуальні на сучасному етапі.

 

Захід дав можливість здобувачам вищої освіти здійснити обмін досвідом з виконання науково-дослідних робіт, підвищити свій науковий рівень фахового спрямування, вести публічні дискусії.

Одним з ключових аспектів бухгалтерської роботи є оплата праці, оскільки вона потребує уважного та детального розрахунку. Нараховані суми оплати потрібно пояснювати не лише керівництву, але й всім працівникам. Тому були розглянуті і теоретичні основи обліку та внутрішнього контролю розрахунків за виплатами працівникам підприємства в умовах законодавчих новацій.

 

У магістерських кваліфікаційних роботах і відповідно й у презентаційному матеріалі висвітлено науковий підхід щодо економічної сутності обліку, аналізу та внутрішнього контролю розрахунків за єдиним соціальним внеском та огляд нормативно-правової бази, зокрема зміни до правил оподаткування в Україні ЄСВ у зв’язку з воєнним станом.

Сучасна економіка потребує використання потенційних можливостей фінансового ринку країни, які є важливими важелями її розвитку. Значну частину фінансової системи країни складають небанківські фінансові установи. Аудит слугує надійним способом підтвердження даних фінансової звітності та є одним із важливих видів послуг. Від організації проведення оцінки фінансового стану залежить функціонування небанківських фінансових установ. Тому був представлений цікавий матеріал і комісія прослухала конструктивну доповідь на тему «Організаційно-методичне забезпечення внутрішнього аудиту діяльності фінансових небанківських установ» з цікавими прикладами та пропозиціями.

В умовах воєнного стану та фінансової нестабільності діюча система фінансового та управлінського обліку розрахунків з постачальниками та підрядниками не повністю відповідає вимогам прискорення грошового обігу і зміцнення фінансового стану підприємства, що веде до нестабільності у постачанні основними матеріальними ресурсами, необхідними для виробництва. Ця проблема була оговорена по темі «Методика та організація обліку і аудиту розрахунків з постачальниками в умовах фінансової нестабільності».

Досить було жваве обговорення щодо обґрунтування теоретичних положень та розробки практичних рекомендацій з удосконалення облікового забезпечення операцій з електронними коштами, їх організацією і методикою обліку.

Також здобувачами було обрано і об’єкт дослідження, яким є господарські операції з формування фінансових результатів в системі бухгалтерського обліку та економічного аналізу, які утворюються за умов дії ризику. Розкриті сутнісні характеристики ризик-орієнтованого управління та їх вплив на організацію та методику обліку і внутрішнього контролю фінансових результатів.

Будь-яке підприємство постійно здійснює неймовірно велику кількість операцій зі своїми контрагентами, бюджетом, працівниками, власниками. Отже, здобувачами розкриті важливі питання ведення обліку та здійснення внутрішнього контролю безготівкових розрахунків в умовах застосування комп’ютерних технологій.

Предметом дискусійного обговорення також стали питання обліку, аналізу і внутрішнього контролю основних засобів, запасів, дебіторської та кредиторської заборгованостей, доходів, витрат, фінансових результатів; оцінки об’єктів обліку в умовах законодавчих новацій; процесів виробництва продукції сільського господарства; обліково-аналітичне забезпечення управління розрахунків та багато інших. Не залишались й поза увагою питання трансформації національного обліку до міжнародних стандартів, яка ще й досі триває, а також законодавчих зміни у сфері обліку, оподаткування, аудиту в умовах воєнного стану.

Варто відмітити, що більшість досліджень виконані магістрами на матеріалах суб’єктів господарювання, де вони проходили виробничу практику та працюють за сумісництвом на посадах бухгалтерів (молодших і провідних), асистентів аудиторів, спеціалістів по документообігу.

За результатами роботи комісій було обрано кращі захисти результатів постерних презентацій за даними магістерських досліджень, зокрема:

  • 1 місце: Анастасія Натяжко;

  • 2 місце: Аделіна Кошіль та Анастасія Ліскович;

  • 3 місце: Віталій Костиляну, Олександра Кривоніс, Володимир Приймак.

Усі здобувачі представили гарні і змістовні презентації. Відповідно, члени комісії відзначили найкращі матеріали таких магістрів: Юрія Моторного, Діани Матвійчук, Олексія Митника, Аделіни Кошіль, Анастасії Ліскович, Володимира Приймака, Олега Мироненка.

Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти намагались продемонструвати набуття ними фахових компетентностей щодо володіння категорійно-понятійним та аналітично-дослідницьким апаратом, вмінь обґрунтовувати результати дослідження, формулювати авторські висновки і пропозиції.

Постерні презентації магістрів спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» є важливою частиною підготовки студентів до захисту магістерських досліджень, зібрали магістрантів, викладачів, професорів і доцентів двох випускових кафедр: фінансів, кафедри банківської справи та страхування.

У заході взяли участь 23 магістри-випускники, які презентували свої дослідження, виконані у межах магістерських програм. Члени комісії, до складу якої увійшли звідувач кафедри фінансів, д.е.н., професор Наталія ШВЕЦЬ, завідувач кафедри банківської справи та страхування, к.е.н, доцент Вікторія КОСТЮК, к.е.н., доцент Руслана ОПАЛЬЧУК, д.е.н., доцент Зоя ТІТЕНКО, к.е.н., доцент Оксана СТОРОЖЕНКО, мали змогу оцінити науковий рівень підготовки студентів, а також надати їм корисні рекомендації.

Детально зупинимося на цікавих темах магістерських робіт наших студентів.
Першим розпочав презентувати результати своїх досліджень, як і годиться за українськими традиціями чоловік — магістр Євгеній АНДРОСЮК (науковий керівник, к.е.н., доцент Файчук О.В.) з темою «Кредитування аграрного бізнесу небанківськими фінансовими інститутами». Євгеній детально зупинився на роботі кредитних спілок, фінансових компаній та спрогнозував ефект від імплементації факторингу для ТОВ «АгроРось».

Наступною була старанна студентка Тетяна ГРЕБЕНЮК (науковий керівник, к.е.н., доцент Жарікова О.Б.) з темою «Розвиток іпотечного банківського кредитування в Україні». Вона на лише показала ґрунтовні теоретичні знання, але й проаналізувала конкретні програми державної підтримки іпотеки для військових.

Продовжив банківську тематику магістр Богдан НЕВГАД (науковий керівник, к.е.н., доцент Опальчук Р.М.) «Управління депозитним портфелем банку», автор і науковий керівник провели детальний аналіз депозитних операцій, та надали пропозиції щодо покращення процесу управління депозитами в «АТ Приватбанк».

А от магістр Сергій ЧЕРНІЙ (науковий керівник, к.е.н., доцент Костюк В.А.) «Управління кредитним портфелем банку», зацікавив присутніх аналізом кредитного портфелю та організацією процесу кредитування у того ж Приватбанку.

Низку питань, яка стосувалася динаміки показників стійкості, від членів комісії та присутніх отримав Богдан МАКСИМЕНКО, тема «Управління ресурсами аграрних підприємств» підходами (науковий керівник, д.е.н., доцент Тітенко З.М.) адже досліджував він одне з найкращих підприємств України — ПрАТ «Миронівський хлібопродукт».

Результатами дослідження організації процесу управління ліквідністю в ТОВ «Атлантік-Фармз» з присутніми поділився Владислав ЗАЦАРЕНСЬКИЙ, тема «Управління ліквідністю аграрних підприємств» підходами (науковий керівник, д.е.н., доцент Тітенко З.М.).

Данило АНДРУСЯК, тема «Управління доходами підприємства» (науковий керівник, д.е.н., професор Лемішко О.О.), детально проаналізував фінановий стан та зробив прогноз отримання доходу, чистого прибутку АТ «Кривбасзалізрудком» до 2025 року.

Перейняв естафету від Данила, Олексій ПАНЬКЕВИЧ, тема «Активні операції банків та їх роль у відновлені економіки України» (науковий керівник, д.е.н., професор Швець Н.Р.), Олексій досліджував актуальну тему, і розповів членам комісії деталі організації кредитно-інвестиційної політики в одному із державних банків — АТ «Укрексімбанк».

Наступним був Андрій КРАВЦОВ, тема «Інвестування сталого розвитку підприємств на регіональному рівні в Україні» (науковий керівник, д.е.н., професор Лемішко О.О.), він провів комплексний аналіз привабливості інвестування в сталий розвиток ПрАТ «ВФ Україна».

Ігор ОПАНАСЕНКО, презентував тему «Організація ефективної системи ризик-менеджменту в управлінні структурою капіталу підприємства» (науковий керівник, д.е.н., професор Лемішко О.О.), Він детально розглянув структуру капіталу та основні ризики діяльності ПрАТ «Киїстар».

Костянтин МОРОЗОВ ознайомив комісію з дослідженням на тему «Управління прибутком банку» (науковий керівник, к.е.н., доцент Аврамчук Л.А.) Він досліджував механізм формування прибутку та провів аналіз його джерел формування та розподілу в АТ «КБ «РАДАБАНК»».

Дмитрук БОГДАН у своєму дослідженні на тему «Розвиток валютного ринку України» (науковий керівник, к.е.н., доцент Муравський О.А.) проаналізував сучасний стан валютного ринку в Україні, акцентував увагу на ефективних регуляторних заходах НБУ в умовах війни та спрогнозував розвиток валютного ринку.
Олена МОЙСІЄВИЧ доповіла результати своєї теми «Фінансові ресурси підприємств: механізм формування та ефективного використання» (науковий керівник, д.е.н., професор Лемішко О.О.) Олена, не лише ґрунтовно описала теоретичні підходи трактування економічної категорії «фінансові ресурси», а й детально проаналізувала практичні аспекти їх формування та використання у ТОВ «АБА «АСТРА»»

Студенти продемонстрували високий рівень підготовки, ґрунтовно розкривши тематику своїх досліджень. Теми магістерських робіт охоплювали актуальні аспекти сфери фінансів, фінансового ринку, фінансового менеджменту, фінансів підприємств, банківських установ, страхових компанії та фондового України та світу.
Серед найбільш цікавих тем члени комісії відзначили наступні:
1 місце:

  • Євгеній АНДРОСЮК, тема «Кредитування аграрного бізнесу небанківськими фінансовими інститутами» (науковий керівник, к.е.н., доцент Файчук О.В.).
  • Андрій КРАВЦОВ, тема «Інвестування сталого розвитку підприємств на регіональному рівні в Україні» (науковий керівник, д.е.н., професор Лемішко О.О.).

2 місце:

  • Олена МОЙСІЄВИЧ, тема «Фінансові ресурси підприємств: механізм формування та ефективного використання» (науковий керівник, д.е.н., професор Лемішко О.О.).
  • Богдан НЕВГАД, тема «Управління депозитним портфелем банку» (науковий керівник, к.е.н., доцент Опальчук Р.М.)

3 місце:

  • Тетяна ГРЕБЕНЮК, тема «Розвиток іпотечного банківського кредитування в Україні» (науковий керівник, к.е.н., доцент Жарікова О.Б.).
  • Данило АНДРУСЯК, тема «Управління доходами підприємства» (науковий керівник, д.е.н., професор Лемішко О.О.)

  

Кожен магістрант продемонстрував глибоке розуміння обраної теми, здатність аналізувати сучасний стан досліджуваного об'єкта та пропонувати перспективні рішення.

Члени комісії відзначили не лише академічну підготовку магістрів, а й здатність студентів креативно підходити до аналізу проблем.


Постерні презентації стали чудовою можливістю для магістрів відточити свої навички публічного захисту, структурувати отримані знання та відповісти на професійні запитання. Цей формат допомагає студентам підготуватися до викликів майбутньої кар’єри, де такі компетенції будуть необхідними.  

Постерні презентації вкотре продемонстрували, що магістранти економічного факультету є висококваліфікованими фахівцями, які готові до викликів сучасної економіки. Завдяки таким заходам університет підтверджує свою роль провідного центру підготовки молодих професіоналів, здатних розвивати економічну науку і практику.

     Щиро бажаємо магістрам економічного факультету успішно пройти захист магістерських робіт та швидкого кар’єрного зростання за фахом!

 

Віталій Нагорний, Леся Воляк,

заступники декана економічного факультету

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook