ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження у межах Кластера цифрової енергетики продовжує надавати послуги з підвищення кваліфікації

24 листопада 2024 року
Незважаючи на умови воєнного стану, колектив фахівців Навчально-наукового інституту енергетики, автоматики і енергозбереження Національного університету біоресурсів і природокористування України провели в очному форматі курси з підвищення кваліфікації для інженерно-технічних працівників операторів системи розподілу ДТЕК «Київські регіональні електромережі» та ДТЕК «Київські електромережі».

Навчання було спрямоване на оновлення знань і розвиток теоретичних і практичних компетенцій, які стосуються використання сучасних техніки і технологій та особливих умов роботи енергетиків під час воєнної агресії.
Спільно із замовником навчальна програма підвищення кваліфікації включала освітній контент, призначений для диспетчерів районів електричних мереж та спеціалістів з високовольтних вимірювань, фахівців з випробувань ізоляції та захисту від перенапруги обладнання енергопідприємств.

Навчально-методичне забезпечення програми є складовою платформи неформальної освіти інституту. Зміст курсу містить 60 аудиторних годин з теоретичними та практичними модулями. Теоретичні заняття забезпечують фундаментальні знання, тоді як практичні модулі дозволяють застосувати ці знання в реальних робочих ситуаціях, що підвищує ефективність навчання.

Серед актуальних тем програми — розвиток розумних мереж в Україні, корпоративна комунікація та тайм-менеджмент, особливості конструкції та експлуатації кабелів зі зшитого поліетилену та самонесучих ізольованих проводів, електромагнітна сумісність в системах електропостачання, техніко-технічні рішення систем обліку електричної енергії, перспективні напрями підвищення ефективності функціонування електричних мереж, діагностування та випробування електрообладнання, метрологічне та приладове забезпечення вимірювальних та випробувальних робіт в електроустановках, особливості безпечного виконання випробовувальних та вимірювальних робіт електротехнічними лабораторіями, VR-технології в енергетиці тощо.

Вступ до навчального курсу з розкриттям концепції розвитку «розумних» мереж в Україна та особливостей енергозабезпечення територіальних громад в умовах воєнного стану зробив директор інституту Віктор Каплун.

Традиційно неабияку зацікавленість з боку слухачів виявили практико-орієнтовані заняття з використанням VR-тренажерів, які проводив Андрій Петренко, доцент кафедри інженерії енергосистем.

Значний інтерес у слухачів викликала лекція завідувачки кафедрою менеджменту ім. проф. Й. С. Завадського Тетяни Балановської на тему «Корпоративна комунікація. Тайм менеджмент».

За участю компанії Schneider Electric було організовано виїзні лабораторні заняття, присвячені використанню пристроїв для автоматизації та диспетчеризації трансформаторних підстанцій Easergy T300 і T500; пристроїв релейного захисту Power Logic; обладнання для розподілу середньої напруги (до 35 кВ); програмного забезпечення для технічного обліку та моніторингу електроенергії підприємства; пристроїв для аналізу та моніторингу якості електроенергії; обладнання для розподілу електричної енергії 0,4 кВ.

Такі заняття надали змогу учасникам на практиці ознайомитися з передовими технологіями та рішеннями в галузі енергетики.

Для якісного опанування матеріалу в інституті створена сучасна платформа неформальної освіти з електронними навчально-методичними матеріалами. Вона забезпечує зручний доступ до навчальних ресурсів, який надається учасникам під час проходження курсів, сприяючи ефективному засвоєнню знань і практичних навичок.

З метою оцінювання якості надання освітньої послуги було проведено анонімне анкетування слухачів, що дозволило отримати об'єктивний зворотний зв’язок. Після цього підбито підсумки двотижневої роботи, зокрема проаналізовано досягнення та визначено напрями для подальшого вдосконалення навчальної програми.

Ключовим моментом заходу стало складання підсумкового тестування учасниками.
Після завершення навчання учасники одержали сертифікати про підвищення кваліфікації державного зразка.
Слухачі курсів: диспетчер ПрАТ ДТЕК «Київські регіональні електромережі» Скрипник Діана та інженер з випробувань та вимірювань центру з ізоляції та захисту від перенапруг департаменту з експлуатації високовольтних мереж ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» Павлюк Андрій, які проходили навчання в аудиторіях інституту, високо оцінили рівень матеріально-технічної бази.

Урочисто здобувачам були вручені свідоцтва державного зразка.


Навчально-науковий інститут енергетики, автоматики і енергозбереження постійно розширює коло освітніх послуг поза межами ліцензійної діяльності. Зокрема, у 2024 році ще планується провести курси з підвищення кваліфікації для керівного складу ТОВ «ВІНД ТЕХ».
Детально з програмами курсів підвищення кваліфікації можна ознайомитись на сайті інституту.
Запрошуємо до співпраці.

Світлана Макаревич,
координатор з проєктної діяльності

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook