Підводимо підсумки роботи в Проєкті VET4GSEB
Підводимо підсумки роботи в Проєкті VET4GSEB
9 листопада 2024 року
Співробітники кафедри інженерії енергосистем вже другий рік активно працюють над виконанням завдань міжнародного Проєкту ERASMUS+ «VET partnership For Green and Smart Electricity in Building» (Партнерство професійно-технічної освіти для екологічної та розумної електроенергії в будівлях), головною метою якого - надати національним провайдерам професійно-технічної освіти навчальні матеріали, інструменти та рекомендації, які дозволять їм оновити та вдосконалити свою практику та програми навчання, щоб задовольнити потреби ринку праці в адекватних навичках і компетенціях. у сфері будівництва та ВДЕ.
Підсумки виконання завдань Проєкту були підведені на міжнародній науково-практичній конференції «Фотовольтаїка: професійно-технічна освіта та ринок праці».
Директор ННІ енергетики автоматики і енергозбереження Віктор Каплун відкрив конференцію Його цікава, насичена науковими результатами доповідь «Балансування мікроенергетичних систем з сонячними електростанціями» містила детальний аналіз балансування мікроенегетичних систем з сонячними електростанціями. Доповідач розкрив сучасний досвід організації структур територіальних громад в умовах глобального переходу до «зеленої» енергетики та децентралізації систем енергопостачання.
![](/sites/default/files/u240/1_2.png)
Олена Шеліманова, доцентка кафедри інженерії енергосистем представила актуальні тенденції розвитку фотовольтаїчних систем для будівель, підкресливши їх роль у забезпеченні енергоефективності та зниженні вуглецевого сліду.
![](/sites/default/files/u240/2_6.jpg)
Світлана Макаревич, доцентка кафедри інженерії енергосистем розповіла про платформу неформальної освіти для інсталяторів фотовольтаїчних систем у будівлях.
Застосунок інтегрував мультимедійні лекційні, практичні та відео матеріали, які допомогли учасникам краще зрозуміти теоретичні та практичні аспекти навчання, можливість комунікації з тренерами та іншими учасниками курсу, що створювало сприятливе середовище для обміну досвідом та обговорення практичних питань.
![](/sites/default/files/u240/3_1.png)
З метою оцінювання учасниками набутих знань на платформі проводилась підсумкова атестація. Успішно пройшли її та отримали сертифікати EuroPass у рамках проєкту ERASMUS+ «Vocational Education and Training For Green and Smart Energy in Buildings» понад 60 учасників з України. Викладачам та студентам ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження ці сертифікати вручили в урочистій обстановці наприкінці конференції.
![](/sites/default/files/u240/4_1.png)
![](/sites/default/files/u240/5_0.png)
Конференція висвітлила важливі аспекти розвитку PV систем, підкресливши їхню роль у забезпеченні енергетичної незалежності та переходу до сталого використання енергоресурсів.
Світлана Макаревич та Олена Шеліманова,
доцентки кафедри інженерії енергосистем