«Запали свічку пам’яті за жертвами голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів»

23 листопада 2024 року
23 листопада 2024 р. — 91-і роковини Голодомору 1932–1933 років
23 листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Ми згадуємо про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок цих трагічних подій.
У 1932–1933 роках комуністичний тоталітарний режим вчинив злочин геноциду проти Українського народу. Сьогодні рашисти як спадкоємці того режиму знову коять злочини проти людяності та геноцидні дії на українській землі.
 
Україна внаслідок Голодомору-геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор визнаний геноцидом Українського народу. Метою злочину було знищення українського народу як національної групи. Комуністичний тоталітарний режим через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл і цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій проти незгодних створив для українців умови, не сумісні із життям. 
Сьогодні росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову. Тож сучасна російсько-українська війна спрямована не тільки на те, щоб знищити незалежність Української держави, але й щоб винищити українців як самобутній народ, як націю. 
 
Сталін у XX столітті та Путін у XXI вдалися до геноцидів, бо інші методи упокорення українського народу не спрацювали. Сталін організував тотальну конфіскацію харчів, блокаду, посилив терор. Путін застосовував повномасштабне вторгнення, яке проявилося звірствами, порушеннями міжнародних законів та звичаїв ведення війни з боку російських військ. Складовими геноцидної політики РФ проти України стали терор, масові вбивства, умисні напади на укриття, шляхи евакуації та гуманітарні коридори, бомбардування житлових районів, сексуальне насильство, воєнні облоги, депортації (насильницьке переміщення українців, зокрема дітей).
 
23 листопада у м. Київ заплановано такі заходи вшанування пам’яті жертв Голодоморів:
14:00–19:00: для громадськості буде можливість відвідати Національний музей «Меморіал жертв Голодомору».
15:30: відбудеться молебень за участі духовенства ПЦУ та УГКЦ біля музею.
16:00: загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку».
14:00–18:00: протям цього часу буде можливість долучитись до волонтерської акції «Теплий збір» біля меморіалу, де можна передати допомогу для ЗСУ.
НУБіП України приєднується до вшанування жертв Голодомору 1932–1933 рр. та масових штучних голодів в Україні. На виставковій локації музею історії НУБіП України у корпусі 3 організоване символічне місце пам’яті. Запрошуємо студентів і викладачів.
Закликаємо усіх згадати в Загальнонаціональній хвилині мовчання 23 листопада о 1600 про мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голоди. Відвідайте у цей день місця пам’яті жертв Голодомору в своєму населеному пункті. Просимо також із настанням темряви запалити свічки пам’яті на підвіконнях — у власних домівках, офісах — де б ви не були. Адже кожен вогник у вікні — це вияв нашої скорботи, пам’яті і віри в майбутнє. 
Візьми цей хліб, роздай нужденним людям.
Збери всі крихти, в пелену струси.
Уже Пилипівка, вже скоро грудень,
Збери всі крихти й мертвим понеси.
І поклади їм в голови по квітці
Осіннього, сухого полину,
Троянду — мамі, хризантему — тітці,
А батькові — осінню сивину.
Піди у поле, крикни на все горло -
О, люди, люди. Люди ви чи ні?
Чи ви байдуже, безсердечне кодло.
Чому найкращі нині у труні.
Чому душа знов рветься на кавалки,
А тіло плаче, людоньки, чому?
Чому кричать від переляку галки,
Кому потрібне горе, ну кому...
Піди дорогою до храму і не збийся.
І принеси туди аж три хлібИ.
Над кожним з них тихенько помолися.
Не зачерствій, людино, а люби.
І не забудь, запам'ятай дорогу
До витоків родинної ріки.
І з вірою у серці дякуй Богу.
І сій квітки!
 
Галина Потопляк

    

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook