Основи фахової підготовки майбутніх деревообробників: почути, побачити, спробувати
Вивчення дисципліни «Основи фахової підготовки» є вступом до професійної підготовки майбутніх фахівців деревообробної та меблевої галузі, формування загального уявлення про цікаві галузеві спеціалізації, види підприємств та виробничих процесів, основні напрямки і види робіт, які виконує спеціаліст.
Теоретичний курс почали із вивчення історії виникнення та становлення університету до сучасності. Також розглянули організацію навчального процесу, права та обов’язки студента. Приділи час для вивчення структури і специфіки лісової та деревообробної галузі в Україні, видів продукції з деревини, не оминули напрямки інвестування меблевої та деревообробної галузі. На лекціях та під час захисту практичних робіт познайомились із основними виробництвами, навчились працювати в команді та аналізувати інформацію.
Навчальним планом передбачено виконання значної кількості самостійної роботи. Тому відшуковувати необхідну інформацію у науково-технічній та довідковій літературі, базах даних, інших джерелах, аналізувати та оцінювати цю інформацію стало корисним практичним навиком. В цьому сприяла наукова бібліотека. ЇЇ працівники у перші ж дні семестру ознайомили наших першокурсників із можливостями, фондом та ресурсами книгозбірні.
На зустрічі обговорили основи інформаційної культури, важливість книги у житті студентів, різноманітність бібліотечного фонду, формати сучасних підручників та різні бібліотечні сервіси. Значну увагу бібліотекарки приділили розповіді про академічну доброчесність та плагіат, в тому числі й про використання штучного інтелекту.
Цікавою для наших студентів є робота безпосередньо з деревиною. Тож відвідування гуртка художньої різьби є обов’язковим пунктом знайомства зі спеціальністю.
Студентам розповіли про вимоги до деревини, техніки та способи різьби, декоративне оздоблення предметів побуту та інтер'єру. Кожен мав змогу спробувати свої здібності ретельно вирізаючи геометричні узори на навчальній дошці. Також майстер продемонстрував ручний деревообробний інструмент з минулого століття, розказав про налаштування та показав принцип роботи.
Місцем, де одночасно можна побачити різні вироби з деревини, є виставка. Цієї осені Design Living Tendency – головна подія в індустрії дизайну інтер'єрів, представлена меблями, світлом, декором, домашнім текстилем і декором вікна.
Відвідуючи виставку і виконуючи індивідуальне завдання студенти вивчали асортимент садових меблів, покриттів для підлоги, фасадне оздоблення. Серед експонатів було представлено велику кількість меблів. Тут поєднання естетики скандинавського стилю з індивідуальним підходом, авторські вироби з натуральної деревини, функціональність та комфорт, світові тенденції від українських виробників.
Семестр добіг кінця. Пора підбивати підсумки.
Перевірка тестів і результати співбесіди підтвердили, що студенти на достатньому рівні освоїли теорію, здатні працювати в команді та вивчати раціональне використання ресурсів на деревообробних та меблевих виробництвах.
Олександра Горбачова,
викладач дисципліни,
доцент кафедри ТтаДВД