Світовий банк є надійним партнером України в умовах сьогодення
Доцент кафедри інформаційних систем і технологій НУБіП України Павло КОВАЛЬ взяв участь у роботі круглого столу, організованого керівництвом програм Світового банку в Україні з українськими асоціаціями АПК. У своєму виступі він наголосив на необхідності за допомогою комплексної стратегії зв'язати й удосконалити наявні програми Світового банку для України, яка інтегрує їх у рамках загального бачення розвитку та відновлення країни.
Павло КОВАЛЬ запропонував дотримуватися ряду підходів, зокрема синергії між програмами, фінансової мобільності для ключових секторів, мультисекторальних ініціатив з фокусом на сільське господарство, трансформації логістики для експорту.
За його словами, важливо також впровадити єдиний координаційний центр при уряді України, який би міг координувати впровадження проектів Світового банку в АПК та синхронізувати їх з державними пріоритетами, забезпечуючи більш ефективне управління ресурсами та спрощуючи комунікацію з міжнародними донорами.
Водночас необхідно підвищити ефективність за рахунок цифровізації та прозорості. Так, моніторинг і звітність щодо використанню коштів підвищить прозорість та ефективність управління, а також сприятиме довірі донорів та інвесторів.
Також було наголошено на важливості інновацій для підтримки довгострокового розвитку. Програми Світового банку можуть включати інноваційні рішення, такі як «зелені» технології, для сприяння стійкому розвитку. У кінцевому результаті цей комплексний підхід дозволить максимізувати вплив наявних програм, а також підвищить стійкість і сприятиме ефективному розвитку критичних секторів економіки, зокрема агропродовольчого сектору.
Загалом, учасники круглого столу обговорювали такі важливі теми:
- Поточні виклики та пріоритетна підтримка агропродовольчого сектору України на короткострокову перспективу.
- Пріоритети для агропродовольчого сектору у середньостроковій перспективі.
- Вступ до ЄС: проблеми та необхідна підтримка.
Павло Коваль,
доцент кафедри інформаційних систем і технологій