Відбулася публічна презентація результатів дисертації А. Зінорука на тему: «Формування комунікативних умінь у майбутніх філологів засобами інтерактивних технологій

20 листопада 2024 року

   19 листопада 2024 р. на виконання розпорядження проректора з наукової роботи та інноваційної діяльності НУБіП України № 232 від 11 листопада 2024 р. на фаховому семінарі наукової ради гуманітарно-педагогічного факультету відбулася публічна презентація результатів дисертації Алена Зінорука на тему: «Формування комунікативних умінь у майбутніх філологів засобами інтерактивних технологій», поданої на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 015 – Професійна освіта (за спеціалізаціями).

   На початку засідання голова наукової ради, декан гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька звернула увагу на те, що захід відбувається у 1000-ий день повномасштабної війни і подякувала Збройним Силам України за те, що ми маємо змогу навчати і навчатися, писати й захищати дисертації, розвивати науку. Інна Миколаївна побажала членам наукової ради плідної праці й запропонувала розпочати роботу фахового семінару.

   Відкритим голосуванням головуючим на засіданні фахового семінару обрано доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри педагогіки Олександра Кучая, який надав слово для викладу основних положень дисертації здобувачеві.

   Ален Зінорук окреслив наявні суперечності щодо формування комунікативних умінь у процесі професійної підготовки майбутніх філологів, виявив наукову проблему, переконливо довівши актуальність обраної теми дослідження, мета якого – теоретично обґрунтувати, розробити та експериментально перевірити ефективність методики формування комунікативних умінь у майбутніх філологів засобами інтерактивних технологій.

   Здобувач розкрив теоретичні аспекти проблеми: докладно охарактеризував структуру комунікативних умінь у майбутніх філологів, обґрунтував принципи і педагогічні умови їх формування, запропонував модель процесу формування комунікативних умінь у майбутніх філологів, конкретизував критерії, показники та рівні сформованості цих умінь. На основі узагальнення зарубіжного й вітчизняного досвіду, здобувач розробив методику формування комунікативних умінь майбутніх філологів засобами інтерактивних технологій, навів результати експериментальної перевірки її ефективності за мотиваційно-особистісним, інформаційно-комунікаційним, когнітивним і діяльнісним критеріями, сформулював загальні висновки.

    Здобувачу поставили 10 запитань, на які він надав ґрунтовні відповіді.  

  

 

   Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Оксана Васюк – зазначила, що у процесі підготовки дисертації та виконання індивідуального плану наукової роботи Ален Зінорук проявив себе як цілеспрямований, старанний, комунікабельний і наполегливий дослідник, якому притаманні важливі особистісні якості – принциповість, відповідальність, толерантність, чесність і коректність. Оксана Вікторівна відзначила високий рівень володіння здобувачем іноземною мовою. Науковий керівник зауважила, що Ален Зінорук набув компетентностей, достатніх для вирішення наукових і практичних завдань у галузі професійної освіти, і звернулася до членів наукової ради із проханням підтримати молодого науковця та його працю.

   Висновки щодо наукової новизни, теоретичного та практичного значення дисертації оголосили експерти – доктори педагогічних наук: професор Ростислав Тарасенко і доцент Віта Боса, які загалом позитивно оцінили дисертаційну роботу, зупинилися на питаннях, які мають дискусійний характер, надали конкретні рекомендації здобувачу щодо її удосконалення і виступили з пропозицією щодо рекомендації дисертації для подання до розгляду у спеціалізованій вченій раді.

\

   У загальному обговоренні взяли участь: доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри іноземної філології і перекладу Світлана Амеліна; доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної роботи та реабілітації Ірина Сопівник; доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри управління та освітніх технологій Наталія Гречаник; доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри соціальної роботи та реабілітації Ірина Демченко; доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки Руслан Сопівник; доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри управління та освітніх технологій, Ірина Шумілова; доктор філософських наук, професор, професор кафедри філософії та міжнародної комунікації Віра Додонова; доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки Ігор Буцик; доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри психології Світлана Яшник.

 

 

 

 


   У результаті обговорення члени наукової ради дійшли такого висновку: враховуючи актуальність теми дослідження, наукову новизну і практичне значення одержаних результатів, впровадження їх в освітню практику, достатню повноту викладення матеріалів дисертації в опублікованих наукових працях, відповідність роботи чинним нормативним вимогам рекомендувати дисертацію Алена Зінорука на тему: «Формування комунікативних умінь у майбутніх філологів засобами інтерактивних технологій» до розгляду у спеціалізованій вченій раді на здобуття наукового доктора філософії зі спеціальності 015 – Професійна освіта (за спеціалізаціями).

 

 

 


   Рішення ухвалено одностайно.
 

 


   Вітаємо здобувача з важливою сходинкою до здобуття наукового ступеня. Адже кожен крок у науці утверджує силу людської думки, знаменує поступовий рух уперед, наближаючи нас до Перемоги!


Олена Балалаєва,
секретар наукової ради ГПФ

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook