XI Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми сучасної енергетики і автоматики в системі природокористування (теорія, практика, історія, освіта)» зібрала широке коло учасників: молодих вчених, аспірантів та студентів

20 листопада 2024 року
Енергетика в сучасному світі об’єднує ключові аспекти, які стають надзвичайно важливими для майбутнього. Проблеми, пов’язані з сучасною енергетикою та автоматикою в контексті природокористування, викликають не лише значні наукові дебати, а й мають прямий вплив на збереження природних ресурсів та забезпечення сталого розвитку.

В ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України пройшла ХI Міжнародна науково-технічна інтернет-конференція «Проблеми сучасної енергетики і автоматики в системі природокористування (теорія, практика, історія, освіта)». У конференції взяли участь понад 200 фахівців з України, Польщі, Індії, Бельгії, Болгарії та Литви.

Відкрив конференцію директор ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження, професор Віктор Каплун, який у своєму вітальному слові зазначив, що конференція направлена на підтримку і розвиток наукової діяльності, сприянню розвитку нових освітніх ініціатив, залучення молодих фахівців до галузі електричної інженерії. Важливим є також обговорення актуальних питань, таких як цифрова енергетика, відновлювана енергетика, інтелектуальні системи керування в енергетиці.

Модератор конференції Сергій Усенко, координатор з науково-аналітичної роботи та науково-інформаційного забезпечення дослідницької сфери вів пленарне засідання.
Доповіді першого пленарного засідання торкалися перспектив технологічних та організаційних заходів з балансування об'єднаної енергетичної системи України (Ходаківський В.О., аспірант; Карпенко Д.С., к.т.н., м.н.с.), проблем відмовостійкості засобів комп’ютерно-інтегрованих систем часово-частотного забезпечення сучасної електроенергетики (Коваль В.В., д.т.н., професор; Лисенко В.П., д.т.н., професор; Самков О.В., д.т.н., с.н.с.; Пилипенко Ю.В., к.т.н., с.н.с.; Піскун О.М.), формування енергетичних балансів енергонезалежної громади за умов збільшення використання низьковуглецевих джерел енергії (Нечаєва Т.П., к.т.н., ст. досл.; Тесленко О.І., к.т.н., ст. досл.; Троханяк В.І., к.т.н, доцент) та ін.

 

Далі конференція проходила у секційному форматі: електромеханічне перетворення енергії, інтелектуальні системи керування, робототехніка і автоматика у природокористуванні та теплоенергетика.

Спікери торкалися проблем підвищення енергоефективності та надійності систем електропостачання, комплексного виробництва теплової та електричної енергії, аналізу існуючих пристроїв для визначення об’єму біогазу утвореного у біогазових реакторах, сучасних методів впровадження комп’ютерно-інтегрованих систем керування на базі Schneider Electric, підвищення ефективності та автоматизації біогазових установок і ін.

Учасники конференції відмітили високу якість представлених наукових доповідей, а дискусії стимулювали обмін інноваційними ідеями та результатами досліджень у сфері енергетики та автоматики.
На завершення учасники конференції висловились про необхідність подальшого співробітництва та обміну досвідом.

Дмитро СОРОКІН,
відповідальний секретар комітету конференції,
 доцент кафедри електротехніки,
електромеханіки та електротехнологій

Михайло СПОДОБА,
секретар комітету конференції,
асистент кафедри електротехніки,
електромеханіки та електротехнологій

Вікторія ЛИКТЕЙ,
секретар комітету конференції,
старший викладач кафедри інженерії енергосистем

Вячеслав ВАСЮК,
секретар комітету конференції,
 доцент кафедри електротехніки,
електромеханіки та електротехнологій

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook