Відзнака для механіків в болгарському університеті «Ангел Канчев»

20 листопада 2024 року
На минулому тижні відбулась знакова подія для науковців та викладачів галузі Агроінженерії України, оскільки завідувача кафедри механіки нашого університету, академіка Володимира Булгакова та директора Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України, багаторічного голову ради роботодавців НУБіП України, академіка Валерія Адамчука було відзначено в Болгарії в університеті «Ангел Канчев» що у місті Русе. 
12 листопада 2024 р. в урочистій обстановці в «Канев Центрі» університету відбулась церемонія присвоєння українським вченим наукового ступеня «Почесних докторів» (Doctor Honoris Causa). Рішення про це нагородження прийнято Академічною радою Болгарського університету за результатами таємного голосування проведеного 22 жовтня 2024 року.
Підставою для присвоєння почесного наукового ступеня «Doctor Honoris Causa» українським академікам, докторам технічних наук, професорам Булгакову В. М. та Адамчуку В. В. є визнання їх загального внеску в становлення Русенського університету як лідера в галузі дослідження та проектування сільськогосподарської техніки в Болгарії та за кордоном.
Перед початком церемонії Генеральний секретар університету доц. Таня Грозева оголосила про законність цієї процедури. Декан факультету сільського господарства і промисловості, доктор Калоян Стоянов ознайомив присутніх з науковою та громадською діяльністю обраних Почесних докторів університету та подякував їм за спільну роботу від імені Академічної колегії університету. 
Далі ректор Русенського університету, професор Генчо Попов вручив Почесним докторам наук дипломи з підписами університету, почесні відзнаки та символічні статуетки.
 
На церемонії визнання були члени вченої ради університету, викладачі, студенти, а також академік Болгарської академії наук, Почесний ректор Русенського університету та голова Генеральної асамблеї, професор Христо Бєлоєв.
 
Академік Володимир Булгаков та академік Валерій Адамчук мають багаторічне та плідне партнерство з Русенським університетом «Ангел Канчев», яке розпочалося ще у 2005 році та призвело до значних наукових досягнень у галузі сільськогосподарських наук та агротехнологій Болгарії. Завдяки спільній роботі та ініціативам було укладено двосторонні угоди про наукову співпрацю між Русенським університетом та Національним університетом біоресурсів і природокористування України.
 
За роки активної співпраці з професорами Русенського університету було опубліковано у наукових виданнях понад 50 наукових статей, опублікованих у журналах, включених до бази даних Scopus та 23 статті у наукових журналах Болгарії, опубліковано 8 спільних монографій та проголошено більш ніж 25 наукових доповідей на міжнародних симпозіумах. Отримално 56 Патентів України на винаходи, в яких брали участь вчені з Болгарії, зокрема академік Христо Бєлоєв, професори: Пламен Кангалов, Велізара Пенчева, Георг Мітєв, Іван Бєлоєв та Борис Борисов.
 
Крім того академік Булгаков та педагогічні працівники факультету конструювання та дизайну регулярно беруть участь у конференціях та урочистостях, організованих Русенським університетом. У 2018 році на запрошення ректора НУБіП України, академіка Станіслава Ніколаєнка делегація Русенського університету взяла участь у святкуванні 120-річчя заснування Національного університету біоресурсів і природокористування України.
 
Співпраця між Русенським університетом та українськими науковими інституціями успішно продовжується й сьогодні.
Ректор університету, д.т.н., проф. Генчо Попов побажав обраним Почесним докторам університету подальших творчих досягнень на благо дружби та процвітання Болгарії та України.
З науковими промовами виступили обрані Почесні доктори.
Пізніше в залі засідань Русенського університету відбулася зустріч з керівництвом Русенського університету «Ангел Канчев». 
З цієї нагоди слід окремо підкреслити плідну наукову та організаційну міжнародну роботу та здобутки завідувача кафедри механіки, академіка Булгакова В. М. Так, він має надруковані в країнах ЄС англійською мовою 12 фундаментальних монографій, виданих в Швейцарії, Болгарії, Польщі. Ним опубліковано більш ніж 400 наукових статей за кордоном, в тому числі 251 у виданнях, що входять до наукометричної бази Scopus та 70 – у Web of Science. Згідно інформації бази Scopus зроблено більш ніж 1250 посилань іншими іноземними авторами на його наукові праці. Індекс Гірша становить 17. Протягом останніх років за його участю отримано 8 міжнародних Патентів у Словаччині та Естонії. Він багато років підтримує тісні наукові зв’язки та має сумісно опубліковані праці з провідними професорами галузі Агроінженерії, зокрема Італії, Франції, Великої Британії, Португалії, Словаччини, Болгарії, Румунії, Польщі, Латвії, Естонії.
 
У 2017 році Булгакова В. М. було обрано почесним доктором [Goda doktora gräds (Dr. h. c.)] Латвійського університету наук про життя та технологій. Нині відбулось чергове визнання його заслуг у Європейському навчально-науковому середовищі. Але цього разу бути в одному списку, обраних цим Болгарським університетом, Почесних докторів разом з канцлером Німеччини Ангелою Меркель (яка була відзначена цим науковим ступенем у 2009 р.) є доволі престижно і почесно.
 
Бажаємо нашим МЕХАНІКАМ такої ж плідної роботи й надалі на благо нашого університету, на благо нашої Батьківщини!
 
Зіновій Ружило,
декан факультету
конструювання та дизайну

  

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook