Олександра Деоба і Єлизавета Вільчанська: Про переваги очного навчання на факультеті ветеринарної медицини
Світанок з вікна маршрутки, ранкова кава з одногрупниками, тепле «Доброго ранку» викладачів — ніщо не зрівняється з цими емоціями, які можна пережити лише під час очного навчання …
Ми, студентки 5 групи 4 курсу, Деоба Олександра та Вільчанська Єлизавета, постійно відчуваємо такі емоції під час очного навчання на факультеті ветеринарної медицини НУБіП України. Щодня, під час живого спілкуванні з викладачами, ми засвоюємо теоретичні знання та набуваємо практичних навичок з таких дисциплін, як ветеринарне акушерство, загальна хірургія, паразитологія та інших.
Зокрема, на кафедрі біохімії імені академіка М.Ф. Гулого цього року на нашому курсі проводились заняття з дисципліни «Ветеринарна клінічна біохімія». Цей предмет розкриває нам механізми біохімічних змін за різних хвороб тварин, що важливо для здійснення їх своєчасної та ефективної лабораторної діагностики та визначення стратегії в лікуванні пацієнтів. Під час очного навчання в біохімічних лабораторіях нами проводились біохімічні дослідження різного біологічного матеріалу від хворих тварин із подальшим аналізом отриманих результатів. Здійснювали порівняльну оцінку цих даних, орієнтуючись на фізіологічні параметри в тварин різних видів, а також визначали ключові показники, що свідчать про стан їхнього здоров’я або наявні розлади в організмі. Особливо цікавою для нас була практична робота з використанням біохімічних аналізаторів, рН-метрів, фотоелектроколориметрів, центрифуг, водяних бань та іншого обладнання, яке забезпечує отримання достовірних результатів і розширює можливості у проведенні лабораторних досліджень. Аудиторії кафедри біохімії імені академіка М.Ф. Гулого обладнані сучасними приладами та устаткуванням, що дозволяє проводити детальний аналіз біохімічних процесів та отримувати інформацію, необхідну для лабораторної діагностики хвороб тварин.
Вивчення різних дисциплін, особливо клінічних, на факультеті ветеринарної медицини НУБіП України в очному форматі надає більше можливостей у безпосередньому спілкуванні з викладачами та набутті майстерності під час виконання практичних завдань — як-от обстеження тварин, так і в роботі з різним інструментарієм та приладами. Ці практичні вміння надзвичайно важливі, оскільки в нашій майбутній професії від рівня професійної підготовки кожного з нас буде залежати здоров’я та життя тварини.
Ми цінуємо можливість навчатися в очному форматі, адже усвідомлюємо, що саме в стінах НУБіП України кожен із нас закладає власний фундамент із професійної підготовки в галузі ветеринарної медицини.
Дякуємо Збройним Силам України за можливість навчатися та будувати своє майбутнє і майбутнє нашої країни!
Олександра Деоба,
староста 5 групи, 4 курсу
Єлизавета Вільчанська,
студентка 5 групи, 4 курсу
Вікторія Грищенко,
професорка кафедри біохімії ім. акад. М.Ф. Гулого