Практичний кейс Анатолія Ярмолюка: міжнародні економічні відносини і місце лісової продукції України
Протягом осіннього семестру 2024/25 н.р. до освітнього процесу долучались аспіранти кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності. Зокрема, зі здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти відбулись зустрічі з Анатолієм Ярмолюком, аспірантом третього року навчання ОНП "Менеджмент" в рамках курсу "Міжнародні економічні відносини".
Анатолій Володимирович має певний досвід роботи у лісовій галузі України, тому його зустрічі мали практико-орієнтований характер з розбором практичного кейсу на базі філії ДП "Ліси України", а саме “Ківерцівського лісового господарства”.
Загальна площа земель лісового фонду становить - 78632,1 тис.га., в тому числі вкриті лісовою рослинністю - 70470,7 тис.га.
До складу земель входять території природно - заповідного фонду, що становлять - 33556,5 тис.га. Середній вік насаджень - 68 років.
Питання, які обговорювались протягом низки зустрічей зі здобувачами:
Міжнародна торгівля продукцією лісової галузі, у т.ч. питання експорту і імпорту (лісова продукція, включно з деревиною, папером, меблями та іншими товарами, є значним сегментом міжнародної торгівлі. Україна експортує значні обсяги необробленої деревини та пиломатеріалів до ЄС), торговельні угоди (багато країн укладають угоди, що регулюють тарифи, квоти та стандарти на лісопродукцію);
Екологічна політика та сталий розвиток, у т.ч. міжнародні стандарти (лісова галузь має дотримуватись стандартів, таких як FSC (Лісова опікунська рада), що сприяють екологічній відповідальності), кліматичні угоди (роль лісів у поглинанні вуглекислого газу є ключовою в міжнародних переговорах про зміну клімату);
Технічна співпраця та обмін технологіями, у т.ч. інновації (інтеграція сучасних технологій у лісозаготівлю та переробку для зменшення відходів і підвищення ефективності), навчання та обмін досвідом (участь у міжнародних проєктах для підвищення кваліфікації працівників галузі);
Глобальні виклики та геополітичні аспекти (контрабанда та нелегальна вирубка (міжнародна співпраця у боротьбі з нелегальним обігом деревини),
геополітика (санкції чи політичні рішення можуть впливати на торгівлю лісовою продукцією (наприклад, обмеження експорту)).
В результаті проведених зустрічей було домовлено про розробку наступних кейсів для забезпечення навчального процесу саме з використанням досвіду Анатолія Ярмолюка.
Олена Ковтун, завідувач кафедри адміністративного менеджменту
та зовнішньоекономічної діяльності