Здобувачі та НПП кафедри обліку та оподаткування долучилися до вебінару «Бухгалтери та аудитори – учасники євроінтеграційних процесів»

16 листопада 2024 року

14 листопада 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри обліку та оподаткування, здобувачі першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» освітньо-професійних програм «Облік і аудит» та третього (освітньо-наукового) рівня освітньо-наукової програми «Облік і оподаткування» долучилися до вебінару «Бухгалтери та аудитори – учасники євроінтеграційних процесів». Організатор заходу – ВПГО "Спілка аудиторів України".
Лектор – Людмила Гапоненко – директор Департаменту методології бухгалтерського обліку та нормативного забезпечення аудиторської діяльності Міністерства фінансів України, Голова Ради нагляду за аудиторською діяльністю.
Людмила Гапоненко акцентувала увагу учасників вебінару на тому, що потреба фахівців з бухгалтерського обліку та аудиту на ринку праці не зменшується. Навпаки, прогнозується подальше зростання попиту на послуги бухгалтерів та аудиторів, зокрема, у сфері аутсорсингу бухгалтерських послуг, та управлінського обліку, що робить цю професію перспективною на найближчі роки. Професійна діяльність кожного випускника спеціальності «Облік і оподаткування» охоплює теоретичні, методичні, організаційні та практичні аспекти обліку, контролю, аудиту, аналізу, оподаткування. Разом з тим, як підкреслила спікерка, сучасний бухгалтер займається не тільки веденням обліку, але й бере участь у плануванні та прийнятті рішень з питань оптимізації оподаткування, здійснює контроль за дотриманням платіжної і податкової дисципліни, проводить оцінку та аналіз фінансово-господарської діяльності тощо. Бухгалтери, аудитори мають професійні навички, які з урахуванням сучасних вимог дають можливість здійснювати облікову-аналітичну, контрольну, податкову, аудиторську діяльність у різних сферах: корпоративній, бюджетній, банківській.
Ринок праці потребує фахівців з обліку й аудиту, які здатні швидко адаптуватися до динамічних змін у законодавстві, впроваджувати і використовувати сучасні технології обліку й аудиту та забезпечити прозорість фінансової звітності.
Значна увага була приділена аудиту та аудиторським послугам, їх важливості та доцільності проведення. Л. Гапоненко наголосила на тому, що в умовах запровадження європейського досвіду та практики у процесі реформування аудиторської діяльності в Україні актуальним залишається питання розвитку професійної етики, яка є невід’ємною складовою сталого розвитку. Людмила Василівна підкреслила, що дотримання принципів професійної етики є передумовою для закріплення єдиних вимог до здійснення аудиторської діяльності, забезпечення функціональності системи управління якістю аудиту та формування соціальної відповідальності аудитора. Розвиток інституту аудиту в умовах посилення вимог до фахової підготовки аудиторів зумовлює необхідність наукового обґрунтування й пошуку механізмів, інструментів дотримання вимог професійної етики для забезпечення високого рівня поваги та довіри до професії аудитора. Сучасний стан інтеграційних процесів та їх активна імплементація в сфері регулювання аудиторської діяльності, дозволяють констатувати нагальну потребу в розробці чіткого розуміння сутності та значення професійної етики в регулюванні діяльності аудиторів як елемента взаємної соціальної відповідальності суб’єктів ринку аудиторських послуг, держави та суспільства.
На даному заході обговорили чимало актуальних питань. Учасники зацікавились оновленням умов щодо проходження іспиту з атестації аудиторів, які будуть мати право надавати аудиторські послуги щодо звітності зі сталого розвитку.
Доповідь лекторки дали можливість учасникам вебінару глибше осмислити роль сучасного аудиту у розвитку економіки держави та окремих суб’єктів господарювання в умовах сталого розвитку, а також у забезпеченні системи управління підприємств та зовнішніх користувачів необхідною інформацією. Слухачі у своїх запитаннях до лектора підтвердили необхідність формування та зміни парадигм обліку і аудиту, аналізу та критичного осмислення нормативного регулювання аудиторської діяльності в Україні та визначення шляхів його гармонізації відповідно до світових та європейських стандартів і вимог. Необхідно у майбутніх фахівців з обліку і оподаткування сформувати розуміння сутності методології обліку і аудиту та взаємозв’язку її елементів (методів, механізмів і інструментарію), форм їх практичної реалізації; сприяти опануванню знаннями щодо сучасних вимог до якості аудиторської діяльності, формування моделей організації контролю якості роботи бухгалтерів і аудиторів.
На завершення, хочемо звернути увагу і підкреслити особливу роль обліку і аудиту у діяльності кожного суб’єкта господарювання різних видів діяльності, цитуючи Йоганеса Штемлера: «Бухгалтерія – це мистецтво, професія, що вимагає таланту і терпіння. Особливий дар бачити за цифрами складний світ економіки у її взаємозв’язках і гармонії» та Станіслава Єжи Лец: «Дату виникнення світу здатні встановити лише бухгалтери».
Дякуємо Людмилі Гапоненко та організаторам за цікавий, актуальний і необхідний захід!
 
Тамара ГУРЕНКО,
Наталія КУЗИК,
доцентки кафедри обліку та оподаткування
 
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook