«Звірили годинники»: зустріч проректорів відповідальних за міжнародну діяльність

11 листопада 2024 року

Міжнародна діяльність в університетах реалізує освітню дипломатію. Кожен університет проводить свою політику інтернаціоналізації у свій спосіб за наявності відповідних інструментів та ресурсів, які є доступними для українських університетів. Для обміну досвідом рада ректорів зібрала всіх проректорів відповідальних за міжнародну діяльність на базі Національного університету ім.Т.Шевченка для зустрічі та проведено, в той же день, нарада в МОН України. Від НУБіП в заходах прийняв участь проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності.

 
В першій частині заходу, на базі Національного університету ім.Т.Шевченка гості почули вітальне слово від приймаючої сторони та обговорили проблеми участі/досвіду в альянсах університетів. Українські університети долучені в тій чи іншій ролі до Європейських альянсів університетів. Керівник Національного Еразмус Офісу Світлана Шитікова закликала колег до активізації участі університетів у проектах ERASMUS + на основі більш стратегічного бачення університетів у частині тематики проектів, які готуються. 
 
Частина зустрічі, яка приймалася в МОН розпочалася з вітального слова заступника міністра Михайла Винницького. Пан Михайло наголосив на підході міністерства щодо підтримки всіх міжнародних звʼязків та активностей але до тієї міри допоки вони не сприяють відтоку талантів з країни. Заступник міністра запевнив у появі модуля в ЄДЕБО модуля з ведення програм подвійних дипломів вже з початку наступного року. Михайло Винницький навів статистичні дані, які зібрали дані щодо перетину кордону з метою академічної мобільності студентами та науково-педагогічними працівниками відповідно до яких всі НПП та студенти повернулися до України. Жваву дискусію викликало питання подвійних та спільних дипломів.
 
Наступним доповідачем була Ольга Будник, радниця – уповноважена Президента з питань Фонду Президента. У своїй доповідь пані Ольга наголосила на підтримці освіти, науки та спорту через освітню дипломатію, презентувала Глобальні коаліції українських студій: цілі, ключові завдання, а також можливості долучення та співпраці, обговорення питань для подальшого розвитку українських та кримськотатарських студій на міжнародному рівні. Українські студії - ініціатива Першої леді, як відповідь російській пропаганді. 
 
Альбіна Цятковська, генеральна директорка директорату міжнародної співпраці МОН повідомила про основні пріоритети співпраці МОН із закладами вищої освіти у сфері міжнародної діяльності та обмін інформацією між ЗВО та МОН щодо міжнародної діяльності.
 
Олена Шаповалова, директорка державного підприємства «Український державний центр міжнародної освіти» доповіла питання щодо підтримки іноземних студентів та аналізу поточної ситуації щодо іноземних студентів в Україні. Обмін досвідом та обговорення актуальної проблематики ЗВО.
 
Оксана ЯРМОШЕНКО,
провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків
 
 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook