Засідання ради роботодавців щодо вдосконалення ОПП Транспортні технології (на автомобільному транспорті) на базі Ніжинського фахового коледжу

10 листопада 2024 року
Вимогою часу для закладів фахової передвищої освіти сьогодні є діяльність Ради роботодавців. Цей дорадчий орган, перш за все, сприяє забезпеченню високої якості професійної підготовки фахівців на основі комплексного співробітництва закладу освіти із зацікавленими підприємствами й організаціями шляхом об’єднання інтелектуального потенціалу, матеріальних, фінансових і корпоративних ресурсів партнерів. Єдиним шляхом підвищення якості освіти та зменшення розриву між практичною та теоретичною підготовкою фахівця є безпосередньо тісна співпраця закладу освіти та роботодавця. Саме роботодавець є тією складовою освітнього процесу, яка забезпечує і зміст освіти, і робочі місця для випускників.
Звичайно, одним із важливих компонентів для розвитку здобувача освіти як майбутнього професіонала у своїй області є практичне освоєння знань, отриманих під час навчання, тому вибір місця проходження практики, а також подальшого працевлаштування, є дуже потужним інструментом для вдосконалення майстерності особистості як фахівця.
 
Але не забуваймо, що сучасні реалії висувають до випускника низку компетенцій: це фахівець, який здатен приймати рішення та нести за них відповідальність, мати економічне мислення, володіти навичками управлінської роботи, мати ґрунтовну теоретичну та практичну підготовку, вміти користуватися інформаційними технологіями, знати мови, бути стресостійким і адаптативним. Тому, у освітньо-професійних програмах фахових молодших бакалаврів передбачено вивчення дисциплін, покликаних реалізувати комплексний підхід до формування сучасного фахівця.
 
07 листопада на базі Ніжинського фахового коледжу НУБіП України відбулося засідання Ради роботодавців, участь у якому взяли декан механіко-технологічного факультету НУБіП України Вячеслав Братішко, завідувач кафедри транспортних технологій та засобів у АПК Лілія Савченко, директор ТОВ «Онікс Агро-Трейд» Тетяна Розводовська, начальник депо № 1 міста Ніжина ТОВ «Нова Пошта» Ігор Кушніренко, інженер з безпеки руху ТОВ «Ніжин Хліб» Олександр Герасименко, головний бухгалтер ТОВ «Ніжин Агро» Катерина Мороз, психолог Ніжинської філії Чернігівського обласного центру зайнятості Ірина Бондаренко.
 
Відкриваючи засідання, директор коледжу Олена Литовченко привітала членів Ради роботодавців і запрошених гостей зустрічі, подякувавши за виявлений інтерес до нашого закладу освіти, коротко зупинилася на його історії, етапах становлення та сьогоденні. Ознайомила зі структурою коледжу, організацією освітнього процесу в умовах воєнного стану та форматом навчання, динамікою збільшення контингенту студентів та можливістю реалізації ступеневої освіти для студентів на базі ОПС «Фаховий молодший бакалавр», матеріально-технічною базою коледжу. Наголосила на актуальності й широкому попиті на фахівців спеціальностей, за якими здійснюється підготовка в закладі освіти, а також необхідності розширення переліку баз підприємств для забезпечення якісної підготовки фахівців ОПП Транспортні технології (на автомобільному транспорті).
 
Крім того, Олена Литовченко звернула увагу стейкхолдерів на те, що цілі освітньо-професійної програми та програмні результати навчання визначаються з урахуванням позицій та потреб зацікавлених сторін. Окреслила, що можливими формами співпраці коледжу та роботодавців у межах освітнього процесу можуть бути визначені наступні:
  • аналіз освітньо-професійних та навчальних планів спеціальностей, надання пропозицій з удосконалення, змін та доповнення до їх змісту;
  • участь фахівців-практиків у проведенні занять, екскурсій; організація навчальних і виробничих практик студентів та стажування викладачів на базі підприємств; працевлаштування випускників;
  • організація на базі підприємств курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
  • участь в екзаменаційних комісіях з підсумкової атестації студентів;
  • керівництво курсовими (дипломними) проектами;
  • участь роботодавців у профорієнтаційній роботі;
  • участь підприємств у покращенні матеріально-технічної бази лабораторій, кабінетів.
 
Декан механіко-технологічного факультету НУБіП України Вячеслав Братішко відзначив постійну комунікацію і тісну співпрацю коледжу з механіко-технологічним факультетом, яка відображається у залученні до спільних освітніх заходів, науково-методичної діяльності. Зазначив, що поєднання фахових компетентностей викладачів та їх прагнення до самовдосконалення, а також сучасна матеріальна база коледжу дають можливості готувати якісних фахівців за ОПП Транспортні технології (на автомобільному транспорті). Відмітив, що коледж обрав правильний шлях у підготовці фахівців щодо їх професійного зростання через тісну співпрацю з роботодавцями, проведення гостьових лекцій від представників НУБіП України та представників реального виробництва. Подякував керівництву і колективу закладу за якісну підготовку випускників освітньо-професійної програми і висловив надію на продовження плідної співпраці.
 
Голова циклової комісії з транспортних технологій Любов Дяченко ознайомила присутніх з реалізацією основних завдань, що випливають з освітньо-професійної програми Транспортні технології (на автомобільному транспорті), визначила позитивні зміни у формуванні індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів освіти, яка є важливим елементом формування фахових компетентностей майбутніх випускників; проаналізувала заходи, які проходили за участі стейкхолдерів, та запропонувала подальші кроки щодо поглиблення співпраці між закладом освіти і роботодавцями, зокрема через їх залучення до формування переліку вибіркових дисциплін. Акцентувала увагу на тому, що сьогодні роботодавці мають бути не просто спостерігачами, але й активно долучатися до обговорення навчальних планів та освітньо-професійних програм, допомагати з формуванням змісту освітніх компонентів.
Завідувач відділення економіки, логістики та інформаційних систем Тетяна Романенко акцентувала увагу на важливості цифровізації освітнього процесу, звернула увагу на підтримці і тісній співпраці з кафедрою транспортних технологій та засобів у АПК НУБіП України. Наголосила на тому, що викладачі коледжу активно долучаються до впровадження сучасних програмних продуктів в освітній процес. Так, протягом поточного року було підписано договори про співпрацю з підприємствами, які є базами проходження виробничих практик студентів спеціальності 275.03 Транспортні технології (на автомобільному транспорті).
Ірина Бондаренко, психолог Ніжинської філії Чернігівського обласного центру зайнятості, схвально відмітила сучасний підхід до формування переліку і змісту навчальних дисциплін освітньо-професійної програми Транспортні технології (на автомобільному транспорті). Також звернула увагу учасників зустрічі на тому, що для якісної підготовки фахівців, які будуть конкурентоспроможними в сучасних умовах, необхідні знання іноземної мови і високий рівень володіння ІТ-технологіями. Підтвердила той факт, що за результатами моніторингу наявних вакансій на сьогоднішній день ринок праці має велику потребу саме у фахівцях з транспортних технологій.
 
Інженер з безпеки руху ТОВ «Ніжин Хліб» Олександр Герасименко виокремив ряд важливих питань щодо формування практичних умінь у здобувачів освіти, зауваживши, що вони повинні знати не тільки питання організації перевезень, але й володіти навиками перевірки технічного стану транспортних засобів та розумітися на їх обслуговуванні.
 
Своїм баченням щодо шляхів і форм співпраці коледжу з роботодавцями поділився начальник депо № 1 міста Ніжина ТОВ «Нова Пошта» Ігор Кушніренко. Він зауважив, що значну частину працівників Нової пошти становлять випускники Ніжинського фахового коледжу і керівництво компанії дуже задоволене рівнем їхньої підготовки та сумлінним відношенням до роботи. Це є свідченням того, що у закладі на досить високому рівні забезпечується практична підготовка здобувачів освіти.
Про тісну співпрацю з фаховим коледжем, а саме з цикловою комісією з транспортних технологій розповіла директор ТОВ «Онікс Агро-Трейд» Тетяна Розводовська,відзначивши серйозний рівень підготовки, який демонструють студенти закладу під час проходження виробничих практик.
 
В свою чергу головний бухгалтер ТОВ «Ніжин Агро» Катерина Мороз зазначила, що в умовах сьогодення важливо приділяти більше уваги електронному документообігу, який суттєво розширює можливості фахівців працювати віддалено. Підприємство ТОВ «Ніжин Агро» має сучасну систему ведення електронного документообігу і спеціалізоване програмне забезпечення. Запропонувала розширити співпрацю шляхом проведення виїзних занять на базі підприємства, а також проходження практик студентами та стажування викладачами.
 
Зустріч пройшла у форматі активної дискусії, під час якої обговорювалися актуальні питання щодо якісної підготовки здобувачів освіти за освітньо-професійною програмою Транспортні технології (на автомобільному транспорті), адаптації до сучасних потреб ринку праці, зосереджувалась увага на практичних уміннях і навичках, якими повинен володіти випускник закладу фахової передвищої освіти.
За результатами зустрічі напрацьовано спільний план подальшої співпраці щодо якісної підготовки майбутніх фахівців з транспортних технологій. Висловлюємо щиру вдячність представникам Ради роботодавців за корисну й цікаву зустріч, переконані, що розвиток партнерства між бізнесом та закладами освіти сприятиме підвищенню якості підготовки фахівців, у чому зацікавлені як перші, так і другі, а розбудова такої співпраці буде поліпшувати імідж України на міжнародному ринку освітніх послуг.
 
Учасники зустрічі відзначили, що Ніжинський фаховий коледж НУБіП України всіляко сприяє підвищенню мотивації своїх здобувачів освіти та дбає про забезпечення їм широкого вибору організацій, підприємств та компаній для проходження практик; приділяється велика увага набуттю практичних навичок у нерозривному зв’язку з виробництвом, окреслили основні вимоги для бажаючих в подальшому працевлаштуванні.
На завершення зустрічі директор подякувала колегам з базового університету та представникам Ради роботодавців за постійну плідну співпрацю, побажала всім здоров’я, удачі і благополуччя, миру і найшвидшої перемоги нашій країні!
 
Любов Дяченко,
голова циклової комісії

з транспортних технологій 


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook