Студентська конференція журналістів – висхідна для нових наукових досліджень у сфері медіа
28 жовтня 2024 року кафедрою журналістики та мовної комунікації Національного університету біоресурсів і природокористування України проведено науково-практичну конференцію молодих науковців «Світ у медіа, медіа у світі: тенденції і перспективи».
З метою популяризації науки серед молоді та представлення результатів своїх досліджень у контексті підготовки магістерських кваліфікаційних робіт 28 жовтня 2024 року кафедрою журналістики та мовної комунікації було проведено II Всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих науковців «Світ у медіа, медіа у світі: тенденції і перспективи». До заходу долучились не лише студенти спеціальності «Журналістика» НУБіП України, а й здобувачі вищої освіти інших навчальних закладів України: Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, Національного авіаційного університету, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Донбаського державного педагогічного університету та ін.
Відкрила конференцію модератор заходу Тетяна СЕМАШКО, доктор філологічних наук, професор кафедри журналістики та мовної комунікації, яка виступила зі вступним словом і побажала учасникам плідної праці та подальших творчих успіхів.
Учасників і гостей конференції привітала Світлана ХАРЧЕНКО, завідувачка кафедри журналістики та мовної комунікації, доктор філологічних наук, професор. Світлана Василівна подякувала учасникам за чергову чудову змогу поспілкуватися на актуальні теми сучасної журналістики та лінгвістики і побажала присутнім приємного та результативного наукового спілкування, цікавої та пізнавальної дискусії.
Команда магістрів журналістики другого року навчання потужно стартувала, підготувавши постерні презентації. Відтак, було зініційовано Фестиваль постерних презентацій, мета якого: набути навички візуалізації наукової інформації.
Першою презентувала свою доповідь Ольга Ткач. Здобувачка досліджувала тему «Фейки як суспільний, медійний та мовний феномен» (керівник Семашко Т.Ф., доктор філологічних наук, професор). Проаналізувавши у роботі понад 150 неправдивих новин, близько 1500 мемів та 466 коментарів, вилучених із 71 джерела, молода дослідниця розглянула потенціал фейкових новин та їх шкоду в інформаційному суспільстві періоду російсько-української війни.
Нікіта Грива у темі «Сторителінг у системі новітніх медіа жанрів» (керівник Харченко С.В., доктор філологічних наук, професор) дослідив зрослу популярність сторителінгу у медіа та роль нових технологічних можливостей в об’єктивному відображені суспільно важливих подій у контексті формування емоційного відгуку реципієнтів.
Актуальній темі ролі медійників у період російсько-української війни та ефективній діяльності журналістів у зоні бойових дій присвятили свої дослідження Олександр Сова: тема доповіді «Жанрова типологія воєнного репортажу» (керівник Семашко Т.Ф. – доктор філологічних наук, професор); Віта Грущинська: тема доповіді «Специфіка висвітлення воєнної тематики на українському телебаченні» (керівник Семашко Т.Ф. – доктор філологічних наук, професор); Ярослав Коршок: тема доповіді «Ефективні стратегії діяльності воєнного кореспондента» (керівник Харченко С.В. – доктор філологічних наук, професор), Байрам Оруджов: тема доповіді «Українська школа воєнного репортажу: діахронно-синхронний вимір» (керівник Харченко С.В. – доктор філологічних наук, професор).
На заході були презентовані й інші актуальні теми: «Аналіз тенденцій і популярних жанрів в індустрії відеоігор та їхній вплив на ринок розваг» (виконавець Андрій Кострикін; керівник Степаненко М.І. – доктор філологічних наук, професор); «Вплив відеоігрової медіакультури та ігрової індустрії на комунікаційний простір суспільства» (виконавець Костянтин Рибалка; керівник Степаненко М.І. – доктор філологічних наук, професор); «Віртуальний екологічний дискурс: властивості, жанри та лінгвокультурологічні особливості» (виконавець Максим Томаченко; керівник Навальна М.І. – доктор філологічних наук, професор); «Меми російсько-української війни: види, функції, структура» (виконавець Вікторія Майданюк; керівник Харченко С.В. – доктор філологічних наук, професор) та інші.
Конференція стала чудовою нагодою для студентів молодших курсів спеціальності «Журналістика» більше дізнатися про презентації наукових досліджень у супроводі постерів. Заслухані теми продукували молодим науковцям нові ідеї щодо вибору тем наукових досліджень у найближчій перспективі.
Дякуємо всім, хто долучився до заходу та доклав зусиль, щоб Фестиваль постерних презентацій відбувся!
Дмитро Земляной,
здобувач 2 курсу
спеціальності 061 «Журналістика»