Вітаємо з 75-річчям Балаєва Анатолія Джаліловича!

2 листопада 2024 року

Колектив кафедри грунтознавства та охорони грунтів ім. проф. М.К. Шикули щиро вітає з 75-річним Ювілеєм доктора сільськогосподарських наук, професора, член-кореспондента НААН Балаєва Анатолія Джаліловича!

Вітаємо з датою важливою, особливою, значущою! Нехай Ваша мудрість, досвід і знання знайдуть своїх шанувальників і послідовників! Здоров’я міцного, мобільності і бадьорості! Бажаємо щодня відчувати спрагу життя і почуття щирої, іскристої, як шампанське, радості від того, що Ви живете прекрасним і наповненим життям!   Бажаємо благополуччя, оптимізму і гармонії! Нехай мрії та бажання збуваються!   

                          

                                                                              ПРО ЮВІЛЯРА

      Балаєв Анатолій Джалілович народився 2 листопада 1949 року в м. Києві. Закінчив Українську сільськогосподарську академію в 1979 році за спеціальністю “Агрохімія і ґрунтознавство". Працює в НУБіП з 1979 року і пройшов шлях від молодшого наукового співробітника, асистента кафедри до професора кафедри в 1998 році. З 2001 по 2021 роки - завідувач кафедри. Кандидатську дисертацію захистив у 1986 році і докторську дисертацію на тему «Органічна речовина та шляхи її відтворення в чорноземах Лісостепу і Степу України» – у 1997 році. Член-кореспондент НААН України з 2016 року.
Запропонував нову концепцію сутності родючості ґрунтів, як складного явища, характерного для природних і штучних систем та показав можливість відновлення родючості чорноземів Лісостепу і Степу України на основі забезпечення в них бездефіцитного балансу гумусу та впровадження ґрунтозахисних технологій вирощування культур.
Розробляє теоретичні і практичні питання агроґрунтознавства щодо родючості ґрунтів,  досліджує трансформацію органічної речовини та колообіг вуглецю і азоту в освоєних і цілинних чорноземах, вивчає вплив різних сівозмін, систем обробітку ґрунту і удобрення на вміст, запаси і якісний стан гумусу.  Наукові інтереси і дослідження професора А. Д. Балаєва направлені на відновлення родючості ґрунтів в сучасних умовах господарювання, вони поглиблюють і розширюють знання про зміни властивостей ґрунтів під впливом їх сільськогосподарського використання. Завдяки його науковим працям розкриті механізми трансформації органічної речовини цілинних і розораних чорноземів, секвестрації вуглецю ґрунтами, показані  шляхи досягнення бездефіцитного балансу гумусу в традиційних і короткоротаційних сівозмінах та відновлення родючості чорноземів за застосування мінімізації обробітку ґрунту і біологізації систем землеробства. Він авторитетний фахівець з теоретичних і прикладних аспектів родючості ґрунтів, їх діагностики, номенклатури і класифікації. Організує і бере участь в конференціях, семінарах, круглих столах з проблемних питань охорони і відновлення родючості ґрунтів, проводить польові дослідження ґрунтового покриву України і інших країн у навчальних і виробничих цілях.
Професор Балаєв А.Д. значну увагу приділяє підготовці фахівців-ґрунтознавців і вихованню підростаючого покоління студентів. За його участі розроблений стандарт магістерської спеціальності “Експертна оцінка ґрунтів”, розроблялись типові програми багатьох ґрунтознавчих дисциплін і виробничих практик. Брав участь в підготовці законодавчих актів і нормативних документів з раціонального використання ґрунтів, вносив пропозиції і зауваження до проектів законів України «Про охорону земель», «Про збереження ґрунтів і їх родючості» і «Про обіг земель». Він автор більше ніж 230 наукових праць, серед яких 11 монографій, 24 посібники і науково-методичні праці, 21 методична  рекомендація, більше ніж 120 статей. Під його керівництвом підготовлено і захищено 8 кандидатських і 1 докторська дисертації, готуються до захисту докторська і кандидатські дисертації.
Бере активну участь в науковій і громадській роботі, користується повагою серед колег і студентів та служить добрим прикладом для молодих і досвідчених науковців Університету. Неодноразово виконував обов’язки на посадах в громадських і наукових організаціях та товариствах. Був членом комісії ВАК України в 2002-2007 роках, президентом Українського товариства ґрунтознавців і агрохіміків 2002-2006 роках, з 2001р. виконує обов`язки голови Київського відділення цього товариства, з 2007 року член наукова-технічної ради ДП “Держродючість”, член двох спеціалізованих рад університету. Нагороджений відзнакою Міністерства АПК “Знак Пошани”, має подяку Міністерства освіти і науки, він Почесний професор  університету.




                                                                                  

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook