Міжнародна науково-практична конференція «ВПЛИВ БІОЕКОНОМІКИ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ»

26 жовтня 2024, 14:55

 

25-26 жовтня 2024 року лабораторія Економічної теорії та біоекономіки факультету аграрного менеджменту провела Міжнародну науково-практичну конференцію «ВПЛИВ БІОЕКОНОМІКИ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ»
   До конференції через онлайн-платформу та в режимі перегляду онлайн-трансляції у реальному часі загалом долучились більше 90 учасників, серед яких були науковці, представники бізнесу, спеціалісти в даній галузі, здобувачі вищої освіти ступеня доктора філософії, учасники гуртка “Макроекономічні аспекти економічного зростання в Україні”, здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 1-4 курсів, які у рамках даної конференції здійснювали апробацію своїх наукових досліджень.
   Дякуємо спонсорам, які підтримали конференцію: Національний університет біоресурсів і природокористування України, Національна науково-технологічна асоціація України, Кошицький технічний університет, Українсько-Словацький Міжнародний центр інноваційних технологій (ICIT, Братислава), Міжнародний інноваційний консорціум, (International Center for Innovation Technologies), Культурний фонд EQUITAS, Мюнхен, Німеччина, Міжнародний інноваційний центр BIOCHAR, Прага, Чехія, Фонд "GAIIA Foundation" (Швейцарія, Міжнародна асоціація лікарів в Словаччині, Фонд "EQUITAS" (Німеччина), Міжнародна консультативна рада з глобальної біоекономіки (IACGB), Міжнародний центр фізіології та екології комах (ICIPE), Східноафриканська комісія з науки та технологій (EASTECO), Стокгольмський інститут довкілля (SEI).
   З вітальним словом виступив начальник НДЧ, професор Володимир Отченашко, який зазначив про розвиток біоекономіки в світі та Україні. Наголосив на використанні біотехнологій в сільському господарстві.


   Привітання від деканату факультету аграрного менеджменту учасників конференції зробила заступник декана доцент Лариса Карпенко, яка зазначила про важливість біоекономіки для розвитку економічного зростання.


   Основні напрями та тенденції розвитку біоенергетичного потенціалу в сільському господарстві на початку конференції окреслив д.е.н., професор, завідувач кафедри економічної теорії Микола Талавиря.


   Юрій Сенюк, Голова Національної Ради Національної мережі Здоров'я та інклюзивного розвитку (ЗІР), Заступник Голови Національної науково-технологічної асоціації України, академік Української АН Харес ЮСЕФ, Президент фонду "GAIIA Foundation" (Швейцарія), розповів про розвиток біоекономіки здоров’я в цілому та про підготовку спільних наукових проектів з Словацькими університетами.


   Харес Юсеф, Президент Фонду "GAIIA Foundation" (Швейцарія), розповів про формування науково-дослідницького ядра міжнародної проектної команди з фокусом на повну теоретичну основу біоекономіки здоров’я.
   Альона Куротова, президент міжнародної асоціації лікарів в Словаччині, радник уповноваженого з прав дитини при Уряді Словацької республіки доповіла про досвід розвитку біоекономіки в Словаччині.

   Кость Іскра, Голова EQUITES Humanitarian & Cultural Fund e.V. розповів про інноваційні рішення для реабілітації постраждалих від війни та розвиток біоекономіки здоров’я.


   Тетяна Александріна, голова державної служби України з питань протидії захворювань розповіла про створення центру комплексної реабілітації та громадського здоров'я як інноваційного хабу децентралізованої системи Universal Health Coverage та інклюзивного розвитку територіальної громади на основі біоекономіки здоров'я.
   Лідія Шинкарук, д.е.н., професор зазначила про формування майбутньої економіки України, враховуючи досвід ЕС.

   Якщо зменшити викиди парникових газів, то ми будемо мати зростання цін на продовольство.
   Статистика підтверджує, що рівень ВВП США знаходиться в межах 3%, на першому місці повинні становити цінності людей. Наступним напрямком повинен бути розвиток людини та її безпека. Матеріальні цінності відходять на другий план, а на перше місце людський розвиток.
   Надзвичайно важливе значення мають зміни клімату, які мають досить негативні наслідки для розвитку суспільства. Європейська зелена угода потребує досить багато коштів.

   Тетяна Кальна-Дубенюк, д.е.н., професор, запрошений професор Айовського державного університету (США), розповіла про переваги навчання в США та розвиток штучного інтелекту в біоекономіці.

   Бургела Володимир, вчитель математики та фізики Полянівської гімназії і Світлана Молоденька, засновник екологічного родового поселення Простір любові, Голова Звягельської ГО "Народний рух захисту землі" розповіли про екопоселення та біоекономіку здоров’я як інноваційний креативний простір синергії сталого розвитку сільської громади. Доповіли про практичні заняття гімназії з використанням переваг інноваційної біоекономіки. Здоров’я землі - це здоров’я людини!

   Марина Плотнікова, доцент кафедри економіки Поліського національного університету, доповіла про родову садибу як інновацій. Про роль і місце родового екологічного поселення як живого організму і базової моделі сталого інклюзивного розвитку територіальної громади. Досвід впровадження біоекономіки в Європі.

   Сузанна Богосвятська, представниця Громадської організації "Альма матер" EQUITES Humanitarian & Cultural Fund e.V. (Мюнхен, Німеччина), розповіла про цілісну природу і духовну основу здоров’я для розвитку інноваційної біоекономіки.

   Від Біоенергетичної асоціації виступив Семен Драгнєв, к.е.н, доцент, старший викладач, Інститут технічної теплофізики НАН України, який розповів про перспективи виробництва трьох видів біопалива.


   Katrien Boonen*, Valentina Pidlisnyuk, Robert Ato Newton, доповідачі з Чешської республіки доповіли про оцінку життєвого циклу фітотехнології MISCANTHUS X GIGANTEUS, що застосується на маргінальних або поствійськових землях.
   В конференції прийняли участь представники Словаччини, Чехії, Німеччини, Швейцарії, Швеції, Кенії, Польщі, Сполучених штатів Америки, Австралії, Південно-Африканської республіки. Велика подяка міжнародній консультативній раді з глобальної біоекономіки (IACGB0) та біоенергетичній асоціації України за підтримку конференції.

Організаційний комітет

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook