Співпраця кафедри культурології і Національного музею літератури України: продовження буде!

29 жовтня 2024, 0:49

 Національний музей літератури України - центральний музей подібного профілю на території країни, розташований на розі вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської в будинку-пам'ятнику архітектури 19 століття, побудованому в 1871 році в стилі пізнього класицизму за проєктом архітектора О. Я. Шилле.   Музейна колекція налічує понад 97 тисяч експонатів, серед яких унікальні стародруки, рукописні книги, першодруки й прижиттєві видання творів відомих письменників України, їхні рукописи, меморіальні речі, документи, музичні інструменти, твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, фотографії. Звісно, відвідування цього музею збагачує і дає відчуття належності до великої нації і її культури, тим більше, що у музеї постійно проводяться літературні зустрічі, фестивалі культури, вручення літературних премій, презентації книжкових і періодичних видань, вечори за участю письменників, вчених, художників, майстрів мистецтв.

          Так і нещодавно у музеї в рамках програми «Доля мови- доля народу» відбулося «Свято рідної мови» , у якому взяли участь учасники народної студії академічного, естрадного та джазового співу НУБІП України під керівництвом старшого викладача кафедри культурології Владислави Чайки.
          Цьогорічне свято було приурочене видатній постаті України- українському історику, філологу, досліднику староукраїнської мови, сходознавцю, мовознавцю, письменнику і перекладачу, поліглоту кримськотатарського походження, одиному з організаторів Академії наук України - Агатангелу Юхимовичу Кримському. З доповідями та вітаннями виступили: академік Микола Жулинський, дипломати Ігор Осташ та Марк Дебас, поет Петро Засенко, перекладач Микола Ярмолюк, народні артисти України актор Володимир Талашко та співачка Світлана Мирвода, учасники студії Тарас Безушко та Влада Чайка
          А через кілька днів студенти першого курсу гуманітарно-педагогічного факультету та факультету інформаційних технологій України знову відвідали Національний музей літератури України та переглянули д/ф «Щедрик» за участі режисерки фільму Олесі Моргунець-Ісаєнко та громадської діячки Анжеліки Рудницької.
          День був щедрим на враження. У музеї нещодавно відбулося відкриття виставки «Обрядовий код. Культурне розмаїття форм самовираження в ілюстраціях.», тож студенти спеціальності «Фізична культура і спорт» одразу розпізнали вертеп, про який нещодавно говорили на заняттях з етнокультурології. А студентам спеціальності «Компʼютерні науки» дуже сподобалася екскурсія в найгарнішій залі музею - бібліотеці Колегії Павла Ґалаґана, яка збереглася майже в первісному вигляді. Розміщена там експозиція розповідає історію колегії. У 1885–1886 роках у цій бібліотеці працював сам Іван Франко.
          Фінальним і захоплюючим враженням до глибини душі, а подекуди навіть до сліз став перегляд фільму «Щедрик» тв можливість спілкування з режисеркою фільму Олесею Ісаєнко-Моргунець.

 
          Скориставшись моментом, ми зі студентами запросили пані режисерку з командою Асоціації «Дивись українське» в Національний університет біоресурсів та природокористування України, щоб повторити показ для студентів нашого вишу, адже такі фільми розповідають історію нашого народу, яку повинен знати кожний. Тож співпраця триватиме!
 
Владислава Чайка, старший викладач кафедри культурології 
Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook