Обмін досвідом і знаннями: важлива складова контролю та профілактики хвороб риб
Різноманітні хвороби риб, зокрема паразитарного та інфекційного походження, завдають значної шкоди рибництву та призводять до їх масової загибелі, значних економічних збитків і втраті суттєвого продовольчого ресурсу. Тому важливо знати і вміти діагностувати найбільш поширені і небезпечні патології риб, ефективно здійснювати лікувальні та профілактичні заходи.
Саме тому, 25 жовтня 2024 р. за ініціативи факультету ветеринарної медицини Державного біотехнологічного університету (м. Харків) проведено науково-практичний круглий стіл «Актуальні питання іхтіопатології в аквакультурі» в онлайн форматі. У зазначеному науково-практичному заході прийняло участь понад 50 учасників: викладачі і студенти ветеринарного, сільськогосподарського та біологічного напрямку, рибоводи, іхтіологи, іхтіопатологи, менеджери, що займаються рибництвом.
На цей науко-практичний круглий стіл було запрошено і представника Національного університету біоресурсів і природокористування України –доктора ветеринарних наук, доцента Гончарова Сергія Леонідовича.
Так, Гончаров Сергій Леонідович презентував доповідь із актуального питаня, що стосується небезпечного зоонозу: еустронгілідозу риб і людини. Доповідач широко розкрив тему, відзначивши поширеність паразитозів, клінічні ознаки, а також акцентував увагу на особливостях методів діагностики, ветеринарно-санітарної експертизи за інвазійних патологій.
Таким чином, озвучені нові наукові дані, обмін досвідом та практичними навиками, під час проведення цього науково-практичного круглого столу, будуть застосовані профільними фахівцями-іхтіопатологами та рибоводами у практичній діяльності.
Учасники заходу дякували організаторам наукового зібрання та Збройним силам України за можливість його проведення!
Володимир Мельник,
Завідувач кафедри ветеринарної
епідеміології та охорони здоров'я тварин