Участь кафедри економіки у Всеукраїнському форумі «SEB 2024»
Участь кафедри економіки у Всеукраїнському форумі «SEB 2024»
10 жовтня 2024 року
10 жовтня 2024 року за ініціативи Національного університету біоресурсів і природокористування України, Ради роботодавців та представників бізнесу, закладів вищої освіти та наукових установ відбувся Всеукраїнські форум «SEB 2024». Основним спрямуванням форуму було пошук, обговорення, визначення ефективних механізмів взаємовигідної співпраці між НУБіП України та бізнес-середовищем.
Перший етап Форуму проводився у вигляді офлайн-засідання з використанням онлайн-формату, що дозволило більшості бажаючих бути присутніми і ознайомитися з цікавою інформацією представленою у доповідях виступаючих.



Виступ ректора Національного університету біоресурсів і природокористування України, д.е.н., професора Ткачука Вадима Анатолійовича був присвячений значенню співпраці науки, освіти і бізнесу. Основними моментами доповіді стали: освітні програми університету, ключові фактори становлення університету світового класу, основні міжнародні проекти тощо.



Запрошені учасники Всеукраїнськогофоруму «SEB 2024» говорили про досвід Кернел стосовно інтеграції освіти і науки в бізнес-процесі (керівниця проектів R&D «Кернел» Катерина Шаванова), про елементи енергозберігаючого землеробства за регулювання азотного живлення (заступник начальника відділу рослинництва A GRAIN – Тарас Корнієнко), про розвиток мереж у часі і необхідності змін (представник DTEK) та інші учасники засідання.





Другий етап форуму «SEB2024» проводився у вигляді секційних засідань. Безпосередньо, активну участь викладачі і аспіранти кафедри економіки прийняли у засіданні секції 6 «Зелена економіка, туризм, менеджмент, розвиток сільськогосподарських територій та управління природними ресурсами», яка об’єднала факультети: економічний, аграрного менеджменту, землевпорядкування та ННІ неперервної освіти і туризму.


«Класична» вища освіта, після отримання якої випускник виходить у великий світ із певним багажем суто теоретичних знань і надалі напрацьовує практичні навички протягом декількох років за першим місцем роботи, остаточно пірнула в історію. Один із головних викликів сьогодення – щоразу нові вимоги до професійних якостей в частині технологій, які змінюються зі швидкістю презентації нових моделей iPhone або чергових версій macOS чи Windows. Отже, практика в навчанні має йти поряд із теорією вже з перших курсів вишу. І роботодавці, щоб подолати кадровий голод, повинні брати активну участь у вихованні спеціалістів для себе, ще коли ті сидять на студентській лаві.
Учасники форуму обговорювали питання подальшої активної співпраці освіти і бізнесу.

Лариса Коваленко