Відкрита лекція професора кафедри ветеринарної епідеміології та охорони здоров’я тварин Наталії Сороки
Давно відомо, що відрита лекція в першу чергу здійснює контроль якості викладацької діяльності викладача, а ще обмін його професійним і життєвим досвідом. Крім того, відразу після прочитаної лекції, можлива професійна допомога або порада колег щодо досконалого викладення навчального матеріалу.
Проведення відкритих лекцій на факультеті ветеринарної медицини Національного університету біоресурсів і природокористування України є традиційними. Нинішня лекція професора Наталії Сороки була з одного боку звичайною, черговою у навчальному процесі, яка направлена на студентів, а з іншого боку – подією у її професійній діяльності. Така лекція вимагає спеціальної підготовки, адже важливо показати, точніше продемонструвати, студентам і колегам зразок педагогічної майстерності.
У відповідності до затвердженого графіку проведення відкритих лекцій у першому семестрі 2024/2025 навчального року на факультеті ветеринарної медицини, 15 жовтня 2024 року професором кафедри ветеринарної епідеміології та охорони здоров’я тварин Наталією Сорокою проведено відкриту лекцію з паразитології та інвазійних хвороб тварин для студентів 3 курсу магістерської програми «Ветеринарна медицина» на тему «Філяріатози тварин і людини».
У своїй лекції Наталія Михайлівна змогла підібрати цікавий науковий матеріал, який дозволив їй застосовувати прийоми розповіді, характеристики, пояснення, коментування та зберегти стійку увагу студентів і колег.
Студенти і колеги зазначали змістовність лекції (тема розкрита досить повно), інформативність (у лекції міститься цікавий матеріал), зв’язок з практикою (показано практичне значення представленого матеріалу), логічність, вільне володіння матеріалом (лектор не читає текст, а розмірковує, відповідає на питання), емоційність (відчуття зацікавленості лектора та його особиста думка), контакт з аудиторією, культура мови, доступність та темп викладення матеріалу.
Колеги, доценти Наталія Бойко, Сергій Гончаров та Раїса Слободян, відмічали високий професіоналізм Наталії Михайлівни, як лектора, точність та доступність поданого нею матеріалу, його структурованість і логічність. Також відзначали досконале володіння державною мовою та високий навчально-методичний рівень представленої презентації.
Ольга Гнатюк, випускниця факультету ветеринарної медицини 2021 року, яка працює у польській клініці для дрібних тварин, подякувала за цікаву лекцію і відповіді на поставлені нею питання.
Таким чином, Наталія Михайлівна продемонструвала студентам і колегам не лише рівень фахових знань, а й високий рівень педагогічної майстерності.
Такий доброзичливий характер обговорення лекції засвідчив здоровий психологічний клімат на кафедрі ветеринарної епідеміології та охорони здоров’я тварин і на факультеті ветеринарної медицини, високий рівень кваліфікації викладачів та величезну зацікавленість їх у вдосконаленні навчального процесу.
Завідувач кафедри ветеринарної епідеміології та
охорони здоров’я тварин,
доцент Володимир Мельник