Представники кафедри організації підприємництва та біржової діяльності економічного факультету долучилися до форуму «SEB-2024»: співпраця науки, освіти і бізнесу для розбудови України

15 жовтня 2024, 21:01

10 жовтня 2024 р. завідувач кафедри М. Ільчук та гарант ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» магістерського рівня Л.Березовська прийняли участь у форумі «Science, Education and Business - 2024», що був організований вдруге під час війни Національним університетом біоресурсів і природокористування України за сприяння Ради роботодавців університету.

У заході взяли участь представники бізнесу, освітніх закладів, профільних міністерств та міжнародних організацій.

Форум був спрямований на пошук, обговорення та визначення ефективних механізмів взаємовигідної співпраці між закладами вищої освіти, науковими установами та бізнес-середовищем для забезпечення перемоги й повоєнної розбудови України, реалізації євроінтеграційних процесів, гармонізації освітнього та науково-інноваційного середовища.

Програма заходу передбачала демонстрацію наукових досягнень, сесії зустрічей зі стейкхолдерами з обговорення та реалізації освітніх, наукових та інноваційних проєктів, у тому числі підтримки Збройних сил України, проєктів соціальної та екологічної відповідальності.

До участі у сесії зустрічі зі стейкхолдерами, що відбулася в 10 корпусі університету, долучилися представники економічного факультету, факультету аграрного менеджменту, землевпорядкування та ННІ неперервної освіти і туризму.

У теплій, дружній атмосфері обговорювалися нагальні питання підвищення якості освітянського процесу за всіма освітніми програмами, наявними на цих факультетах та ННІ.

Представники бізнесу підкреслили, що наслідки воєнного стану посилили кадровий голод на ринку праці, що вимагає від університетів перегляду підходів до підготовки фахівців. Зокрема, роботодавці закликали до тіснішої співпраці з вишами для розробки нових навчальних програм, які відповідали б сучасним вимогам виробництва, а також до активнішого залучення студентів до науково-дослідних робіт та практик на підприємствах.

Голова Ради роботодавців економічного факультету, керівник ICL Growing Solutions, Роман Сластьон, у своєму виступі на тему «Співпраця бізнесу та освіти: сучасні моделі партнерства та їх вплив на підготовку кадрів для ринку праці в умовах євроінтеграції» зазначив, що майбутнє за співпрацею університетів і бізнесу в рамках таких моделей, як дуальна освіта, стажування, спільні наукові проекти, розвиток інституту менторства. Доповідач підкреслив важливість Ярмарків вакансій, зазначивши, що саме завдяки такому заходу колись розпочалася його кар’єра.

Артем Кім з компанії Linkos Group, що має багаторічний досвід співпраці з НУБіП, виступив з доповіддю про роль програмного забезпечення в бізнесі, оскільки воно стало невід'ємною частиною будь-якого підприємства, незалежно від його розміру чи галузі. Від управління запасами до маркетингу та аналізу даних – все це сьогодні здійснюється за допомогою спеціальних програм.

Директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України Роман Корінець наголосив, що для ефективної співпраці з ЄС у сфері сільського господарства необхідна модернізація системи підготовки фахівців. Він також зазначив, що освіта є інвестицією в майбутнє українського аграрного сектору, оскільки саме від рівня підготовки фахівців залежить успіх євроінтеграції.

Директор туристичної фірми "Супутник" Віктор Зінченко, підкреслив, що представники туристичної галузі повинні стати амбасадорами України у світі та сприяти позитивному іміджу нашої країни. Відновлення туристичної галузі після війни, на його думку, вимагає не лише фінансових інвестицій, а й інвестицій в людський капітал, тобто підготовку висококваліфікованих кадрів.

Перший заступник голови Всеукраїнської асоціації громад Сергій Замідра представив концепцію інноваційних груп дрібних агровиробників як ефективного інструменту для відновлення сільських територій та інтеграції України до ЄС. Він наголосив на необхідності широкої співпраці між усіма учасниками аграрного ринку та виділив особливу роль закладів вищої освіти в цьому процесі.

Представник ГО «Професійна організація аудиторів, бухгалтерів та викладачів ОКД» Наталія Парфенюк, аналізуючи викладання обліково-контрольних дисциплін, підкреслила необхідність більш тісної інтеграції теоретичних знань із практичними навичками. Вона запропонувала розширювати виробничу практику студентів та організовувати стажування викладачів на підприємствах.

Тема інтеграції науки, освіти та бізнесу є однією з найважливіших для розвитку нашої країни. Дякуємо організаторам за створення платформи для обміну думками з цього питання.

 

Людмила Березовська,

гарант магістерської програми «Підприємництво,

торгівля та біржова діяльності» 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook