Співробітники кафедри долучились до нового мінародного Проєкту LIFE23-CET-BUSHROSSs

10 жовтня 2024 року

 

Зменшення споживання енергії та декарбонізація європейського будівельного фонду є головними у порядку денному ЄС для переходу до низьковуглецевого майбутнього. Одним із головних напрямків Європейської зеленої угоди є підтримка дій з оновлення та підвищення енергоефективності житлових будинків, на які припадає приблизно 75% усіх будівельних активів ЄС.
Щоб розгорнути хвилю оновлення в Європі, потрібні значні зусилля зацікавлених сторін з усіх рівнів управління для досягнення необхідних темпів енергетичної реновації житлових будинків. У рамках цих зусиль створення «єдиного вікна» (OSS) для ремонту будинків вважається важливим засобом прискорення темпів енергетичного оновлення будівель. Проте практичний досвід показує, що стейкхолдерам, відповідальним за OSS ремонту будинків, необхідно надати спеціальні знання та потенціал для створення та успішного управління такими структурами.
Відповідаючи на цю потребу, низка європейських університетів і установ Ірландії, Болгарії, Греції, Польщі. Словенії та України ініціювали Проєкт LIFE23-CET-BUSHROSSs «Building Up Skills for Home Renovation One-Stop-Shops» («Розвиток навичок єдиного вікна ремонту будинків»), який сприятиме розвитку навичок відповідних органів (національних, регіональних та місцевих органів влади, муніципалітетів, енергетичних агентств тощо). за успішне створення та функціонування ОСС для допомоги власникам будинків протягом усього процесу енергомодернізації житлових будинків.

 

До Проєкту долучились співробітники кафедри інженерії енергосистемі ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження - Віктор Каплун, Олена Шеліманова, Світлана Макаревич, та  Євген Антипов. 
8 жовтня 2024 р. відбулась перша робоча зустріч (он-лайн) учасників Проєкту, в якій взяли участь – координатор проєкту PadraigLyons,National university of Ireland, Cork (Національний університет Ірландії, Корк)), та представники організацій-учасників SdruzhenieKamaraNaInstalatoriteVBulgariya (Асоціація інсталяторів Болгарії), Болгарія; SofiaEnergyCentre (SEC), Софіївський енергетичний центр Болгарія; «Centreforrenewableenergysourcesandsavings» (CRES) ( Центр відновлюваних джерел енергії та збереження), Греція; Stowarzyszenie Gmin Polska Siec Energie Сites (PNEC) (Асоціація муніципалітетів Польська мережа енергоефективних міст)), Польща, Gradbeni inštitut ZRMK (GI ZRMK) (Будівельний інститут ЗРМК), Словенія та ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження, Національний університет біоресурсів і природокористування України, а також Єврокомісар Pierre-AntoineVernon (CINEA
 

 

     Кожна з команд учасників презентувала свої установи та висвітила можливості для реалізації завдань Проєкту. Під час зустрічі були окреслені і конкретизовані завдання робочих пакетів, порядок їх  виконання та форми звітування. погоджені пункти Угоди про Консорціум, терміни та місце проведення наступних зустрічей.

,

Попереду у нашої команди багато складної та цікавої роботи, проте успішний досвід участі у попередніх подібних Проєктах (VET4GSEB та LIFE22-CET-NS4nZEBs) дозволяє нам бути впевненими у вдалому виконанні усіх завдань.
Доцент кафедри
інженерії енергосистем
Світлана Макаревич

 

 

 

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook