Ярмарок вакансій на факультеті тваринництва та водних біоресурсів
Вибір професії є одним із найскладніших і найвідповідальніших життєвих кроків. Отже, мета «Ярмарку вакансій» і полягає в тому, щоб зорієнтувати студентів щодо вибору майбутньої професійної діяльності, активізувати молодь на опанування професійних навичок, що затребувані на ринку праці, надати вичерпну інформацію про установи та підприємства галузі тваринництва та водних біоресурсів України.
Саме тому 08 жовтня, на передодні проведення в НУБіП України форуму «Science, Education and Business ‒ 2024», на факультеті тваринництва та водних біоресурсів відбувся ярмарок вакансій. На нього завітали стейхолдери – представники державних структур, компаній, господарств, наукових установ діяльність яких пов’язана із тваринництвом та рибництвом.
Початком запланованої події була зустріч стейкхолдерів з деканом факультету Русланом Кононенком, який ознайомив запрошених гостей із освітніми програмами за якими здійснюється підготовка фахівців для галузі тваринництва та рибництва на факультеті, та окреслив можливі шляхи подальшої співпраці через читання гостьових лекцій, проведення виїзних лабораторно-практичних занять на базі стейкхолдерів.
Для участі у «Ярмарку вакансій» зареєструвалася значна кількість стейкхолдерів, тому і захід, відповідно, було проведено окремо для здбувачів вищої освіти за спеціальностями 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» і 207 «Водні біоресурси та аквакультура».
На початку заходу до студентів звернувся декан Руслан Кононенко, який наголосив, що дані заходи які організовує університет та факультет дають можливість знайти роботу ще до закінчення навчання, а для роботодавців – підібрати молодих спеціалістів зі свіжими ідеями та мотивацією.
Потому запрошені стейкхолдери презентували свої компанії і розповідали про вакансії та відповідали на запитання від студентів.
Керівник групи по залученню та розвитку молоді ПрАТ «МХП» Моторіна Ксенія представила можливості для набуття практичного досвіду на підприємстві через проходження виробничих практик, дуального навчання, стажування. Пані Ксенія наголосила, що студенти факультету, наразі вже проходять стажування на підприємстві за умовами договору про навчання з елементами дуальної освіти. Ознайомила з географією філіалів компаній по Україні та відповіла на запитання студентів.
Технічний консультант компанії «Біохем Україна» Юрій Куриленко, який є випускником нашого факультету розповів, що компанія являється лідером у галузі виготовлення і реалізації кормових добавок, пробіотиків і ветеринарних препаратів і запросив мотивованих студентів долучитися до потужної команди через проходження виробничих практик, стажувань або ж працевлаштування.
Директор з продажу аграрного напрямку ТзОВ «Йозера Україна» Олег Осіпенко, розповів, що компанія JOSERA є провідним гравцем у галузі годівлі тварин та харчової промисловості більше 75 років. В Україні дочірня компанія «Йозера Україна» успішно представляє продукти JOSERA з 2008 року, це зокрема інноваційна продукція для здорової оптимальної до потреб годівлі тварин. Він також наголосив на можливості працевлаштування для студентів спеціальності «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».
Директор ТОВ «Агроплюсінвест» Сергій Бондар представив інформацію про компанію яка пропонує на ринку України кілька концептів годівлі та технічного супроводу тварин і птиці. До речі плідна співпраця факультету тваринництва та водних біоресурсів та ТОВ «Агроплюсінвест» має позитивні результати щодо працевлаштування студентів, так наразі студенти 4 курсу працюють у компанії і продовжують навчатися за індивідуальним графіком.
Продакт-менеджер компанії AVA GROUP Костянтин Махно у своєму виступі перед студентами наголосив, що AVA GROUP українська структурована група компаній, що має 18-річний досвід виробництва кормів, кормових добавок та розробки індивідуальних програм годівлі для ефективного тваринництва з представництвами і заводами в Україні, Африці та країнах Європи. У процесі своєї розповіді про діяльність компанії та можливість працевлаштування, Костянтин влаштував вікторину із фаховими запитаннями, відповідаючи на які, студенти отримували брендовані подарунки.
Заступник директора ТОВ «Альфа-Вет» Лариса Коновал під час свого виступу розповіла, що діяльність компанії пов’язана з реалізацію кормових добавок та вакцин для сільськогосподарських тварин. Пані Лариса чітко окреслила вакансії які можуть бути цікаві для майбутніх технологів з виробництва і переробки продукції тваринництва.
Засновник та директор ТОВ «Генесус Україна» Євген Шатохін у своєму виступі зазначив, що підприємство є українською філією Genesus, яка займається не тільки поставками племінних свиней з Великої Британії та Канади, а і в Україні володіє потужностями з розведення свиней. Пан Євген окреслив можливості для молодих фахівців, які бажають працювати у свинарстві, долучення до його професійної команди.
Виконавчий директор «Пасіка 21» Ярослав Білик у своїй доповіді наголосив, що медова екоферма «Пасіка 21» це інноваційне українське пасічне підприємство, яке спеціалізується на виробництві органічного меду. Господарство належить до нового покоління екологічних і розумних пасік, на якому впроваджено високі галузеві стандарти і європейські норми. «Пасіка 21» – це велика й сучасна органічна промислова пасіка, яка нараховує понад 4500 бджолосімей. Пан Ярослав запросив студентів які цікавляться бджільництвом поповнити команду професіоналів «Пасіки 21», наголосив на можливості створення і керування пасіками на умовах аутсорсингу.
Головний технолог компанії «М’ясторія» Сергій Богдан у своїй доповіді коротко презентував компанію, яка займається виробництвом високоякісних стейків. Окреслив можливості подальшої співпраці між факультетом шляхом проведення виїзних занять та можливості працевлаштування випускників факультету.
Майбутні технологи з виробництва і переробки продукції тваринництва активно задавали запитання запрошеним стейкхолдерам та отримували аргументовані відповіді.
В іншій аудиторії перед студентами спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура» виступали запрошені стейколдери, що представляли державні установи та приватні компанії.
Завідувачка лабораторії селекції риб Інституту рибного господарства НААН України Ганна Куріненко під час свого виступу ознайомила студентів із структурою інституту та його завданням, наголосила на можливості проходження виробничої практики на базі інституту та подальшого працевлаштування.
Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм, на ярмарці вакансій представляла головний спеціаліст відділу іхтіології Оксана Бутевич. Пані Оксана у своїй доповіді наголосила, що основними завданнями Держрибагентства є формування державної політики у сфері рибного господарства та рибної промисловості, охорони, використання та відтворення водних біоресурсів, регулювання рибальства, безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства, меліорації земель та експлуатації державних водогосподарських об'єктів комплексного призначення, міжгосподарських зрошувальних і осушувальних систем. Студенти спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура» мали змогу з перших вуст отримати відповіді на запитання щодо можливих вакансій, умов праці та майбутніх перспектив.
Ще одне Держане підприємство «Іркліївський розплідник рослиноїдних риб» на ярмарці вакансій представляв головний рибовод Сергій Піддубний, який у своєму виступі перед студентами наголосив на важливості отриманні фахових знань під час навчання в університеті задля подальшого перспективного працевлаштування. Пан Сергій презентуючи підприємство, подякував за плідну співпрацю між факультетом і господарством у підготовці фахівців для галузі рибництва, та запросив студентів для проходження виробничої практики з можливостями подальшого працевлаштування.
На ярмарку вакансій також завітали і представники приватних компаній які займаються аквакультурою. Так, ФОП «Гончарук» представляв Ярослав Голосов, ТОВ «Біосила» ‒ Юрій Онищук, ПП «Акваріумні технології» представляв директор Володимир Горюнов. Всі представники розповіли про діяльність їх компаній, шляхи співпраці з факультетом тваринництва та водних біоресурсів у підготовці конкурентоспроможних фахівців для галузі рибництва та аквакультури України.
Всі присутні роботодавці, подякували за запрошення долучитися до «Ярмарку вакансій» та закцентували увагу на перевагах випускників нашого факультету: висока якість підготовки, фаховість та знання!
Саме ці якості є візитівкою випускників НУБіП України! Вони зазначили, що підприємства нині мають багато привабливих вакансій для студентів спеціальностей 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» та 207 «Водні біоресурси та аквакультура», і радо приймуть до колективів молодих спеціалістів та забезпечать гідну заробітну платню, весь пакет соціальних гарантій. Тож студенти можуть мати можливості поєднувати виробничу практику, навчальний процес з виробничою діяльністю.
У подальшому зустріч перейшла в тісний, не вимушений діалог між студентами та роботодавцями, які надавали їм змістовні, аргументовані та мотивовані відповіді.
Микола Войналович, Тарас Якубець,
заступники декана
факультету тваринництва та водних біоресурсів