Виїзне лабораторне заняття здобувачів освітньої програми «Водні біоресурси та аквакультура» на базі ТОВ «Агрофірма «Колос»

4 жовтня 2024 року
Підготовка висококваліфікованих фахівців потребує не тільки ґрунтовних теоретичних знань, але і практичних навичок та вмінь, що забезпечать успішність і ефективність їхньої майбутньої фахової діяльності. В цьому зв’язку виїзні лабораторні роботи є необхідною і важливою складовою навчального процесу. Особливо, якщо вони максимально наближені до умов виробництва та враховують його особливості й потреби. Це і стало одним із провідних завдань при відвідуванні студентами спеціальності 207 «Водні біоресурси та аквакультура» ТОВ «Агрофірма «Колос» у супроводі науково-педагогічних працівників кафедр аквакультури і годівлі тварин та технології кормів П.Д. Пшеничного.

Презентував діяльність ТОВ «Агрофірма «Колос» її директор та власник, професор кафедри землеробства та гербології, д-р с.-г. наук, голова Ради роботодавців НУБіП України Центило Леонід Васильович. Дане багатогалузеве інтегроване сільськогосподарське підприємство розташоване в Білоцерківському районі Київської області. Воно є виробничим плацдармом та випробувальним майданчиком для наукових розробок і тісно співпрацює з провідними науковими установами та навчальними закладами. Основними напрямками ТОВ «Агрофірма «Колос» є рослинництво, тваринництво, переробка продукції власного виробництва, наукова діяльність та виробництво біопрепаратів. Під час зустрічі здобувачі освіти мали змогу безпосередньо побачити рибдільницю господарства, де застосовується сучасна технологія очищення водойм із використанням біопрепаратів власного виробництва.

Запланована навчальною програмою дисципліни «Іхтіопатологія» лабораторна робота за темою «Клінічний огляд та патологоанатомічне дослідження риб», була проведена д-р с.-г. наук, професоркою кафедри аквакультури Вовк Надією Іллівною. В польових умовах студенти 3 курсу були ознайомленні з вирощуванням риби, особливостями контролю гідроекологічного стану рибницьких ставів, годівлею, що дало можливість максимально наблизити її виконання до умов виробництва.

Об'єктами дослідження здобувачів були дворічки лускатого та малолускатого коропа, масою близько 500 г, відловлені у ставах господарства. Студенти мали можливість особисто здійснити клінічний огляд риби, дослідити стан внутрішніх органів, відмітити їхню консистенцію, колір, структуру.

 

Крім того, був освоєний метод відбору біологічного матеріалу від риб для мікробіологічних лабораторних досліджень. Набутий досвід, ознайомлення із діяльністю господарства, організацією та особливостями вирощування риби будуть не тільки приємною згадкою у майбутньому, але і важливим практичним досвідом.

До поїздки також долучився актив студентського наукового гуртка «Рибництво». Студенти отримали можливість поглибити свої знання щодо діяльності неповносистемних товарних рибних господарств, отримали практичні навички з проведення оцінки гідрохімічного режиму водойм та його стабілізації за рахунок внесення біологічно-активних препаратів, засвоїли технологічні аспекти інтенсивної форми вирощування рибопосадкового матеріалу та товарної риби.

 

Висловлюємо щиру вдячність керівнику та співробітникам ТОВ «Агрофірма «Колос», керівництву університету та факультету за надану можливість проведення заняття на базі сучасного провідного підприємства для майбутніх фахівців рибогосподарської галузі. Студенти отримали незабутні враження та повернулися до навчання, сповнені нових знань та натхнення.

Окремо від щирого серця дякуємо нашим збройним силам України, які щоденно дають нам змогу жити, навчатись, здобувати нові знання та рухатись вперед! Низький вам уклін!

Ірина Кононенко,
доцентка кафедри аквакультури

Олеся Охріменко,
старша викладачка кафедри

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook