Команда факультету тваринництва та водних біоресурсів взяла участь у відкриті проєкту LEARNSAVE: навчання під час атак – стійка освіта під загрозою в українських університетах

8 жовтня 2024 року
Умови сьогодення, зокрема війна в Україні, викликала не лише дестабілізацію суспільного життя українців, але і трансформувала поняття класичної освіти, вивівши на перше місце питання доступності знань та безпеки освітнього процесу.

Освіта під час війни вимагає координації та співпраці між державними органами різних рівнів, міжнародними організаціями та науковими установами, та має залишатися доступною для будь-якого регіону нашої держави, в рівних умовах забезпечуючи учасників освітнього процесу усіма необхідними матеріалами. Це вимагає нового підходу до планування та організації освітнього процесу та забезпечення належних умов навчання. Забезпечити виконання поставлених завдань ставлять на меті учасники наукового проєкту LEARNSAVE (Learning under attacks – sustainable education at risk in Ukrainian universities) за підтримки Шведського університету сільськогосподарських наук.

Науково-педагогічні працівники Національного університету біоресурсів і природокористування України на чолі з деканом факультету тваринництва та водних біоресурсів Русланом Кононенком 23-27 вересня взяли участь у відкриті даного наукового проєкту. Під час своєї промови Руслан Володимирович представив НУБіП України, факультет тваринництва та водних біоресурсів, головні здобутки та підходи до організації навчального процесу в умовах воєнного стану.

До реалізації проєкту, окрім Національного університету біоресурсів і природокористування України, стали Полтавський державний аграрний університет, Одеський державний аграрний університет та Таврійський державний агротехнологічний університет ім. Д. Моторного. Спільними зусиллями наукові установи України намагатимуться розробити систему освіти, яка ґрунтуватиметься на застосуванні нових прийомів та форматів роботи, що підвищить ефективність навчання та засвоєння інформації в умовах війни.

Протягом робочих засідань було розглянуто та обговорено низку важливих питань у межах даного проєкту, зокрема підходи до підготовки навчальних планів, розподілу навчального навантаження та дисциплін, їх наповнення. Досвід Шведський університет сільськогосподарських наук є важливим для нашого університету, оскільки ми постійно працюємо над оптимізацією навчальних планів.

У рамках проєкту передбачено навчання за flipped class, яке заплановано на січень 2025 року. Делеговані викладачі від НУБіП України відвідають Шведський університет сільськогосподарських наук, де протягом 5-ти денного курсу якого отримають знання та досвід підготовки навчальних матеріалів у відео та аудіо форматах, що дозволить поповнити інформаційну базу курсів факультету та університету різноплановими навчальними матеріалами, доступними для студентів у будь-який час.

Проєкт LEARNSAFE передбачає навчання студентів факультету тваринництва та водних біоресурсів на базі Шведського університету сільськогосподарських наук, що є досить важливо для професійного та наукового зростання здобувача.
Вже в листопаді поточного року в розрізі проєкту заплановано проведення наукової конференції, мета якої – підібрати шляхи та методи стабілізації навчального процесу в безпечних умовах для здобувачів з будь-якого регіону України.

Крім того, декан факультету тваринництва та водних біоресурсів Руслан Кононенко за дорученням ректора університету Вадима Ткачука нагородив Галію Замарацьку почесною грамотою Національного університету біоресурсів і природокористування України за вагомий внесок у розвиток освіти, науки та міжнародної діяльності університету та факультету.

 

Даний проєкт доводить, що для отримання якісної освіти не потрібно чекати кращих часів, вона є доступною для того, хто бажає отримати нові знання.

Людмила Зламанюк,
помічник декана з міжнародної діяльності

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook