Фахівці факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК НУБіП України презентують інноваційні технології на бізнес-форумі «Молочна індустрія. Морозиво»
Фахівці факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК НУБіП України презентують інноваційні технології на бізнес-форумі «Молочна індустрія. Морозиво»
6 жовтня 2024 року
03 жовтня 2024 року в Києві відбувся бізнес-форум «Молочна індустрія. Морозиво». Бізнес-форум організовано компанією Marko Pack. Це традиційне місце для обміну досвідом між виробниками молочної продукції та налагодження зв’язків зі спеціалістами ритейлу, постачальниками технологій, обладнання та пакування.
На конференції були присутні більш як 200 учасників з провідних компаній та асоціацій, серед яких випускники та роботодавці факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК НУБіП України.
У конференції взяли участь доцент кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів, директор з розвитку компанії Integra Богдана Леонова, професор кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів, директор Інституту продовольчих ресурсів НААН України Любомир Хомічак, професор кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів, завідувач відділу технологій хліба та біотрансформації зернових продуктів Інституту продовольчих ресурсів НААН України Оксана Науменко, професор кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів, завідувач відділу біотехнології Інституту продовольчих ресурсів НААН України Світлана Даниленко та доцент кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів Ігор Устименко.
У рамках програми, з доповіддю “Їжа майбутнього” виступила доцент кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів, директор з розвитку компанії Integra Богдана Леонова.
Богдана Леонова ознайомила присутніх заходу із харчовими революціями, які відбулись у світі; необхідністю пристосування виробників харчових продуктів зважаючи на вподобання сучасного покоління та темпу життя 21 сторіччя; використанням інноваційних методів у виробництві харчових продуктів, зокрема штучного інтелекту та друку на 3D принтері; використанням нетрадиційної сировини в інноваційних технологіях харчових продуктів, зокрема їстівних комах, хробаків; культивуванням білку та жиру.
З доповіддю “Проблеми бактеріофагії у виробництві ферментованих молочних продуктів та сирів” виступила професор кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів, завідувач відділу технологій хліба та біотрансформації зернових продуктів Інституту продовольчих ресурсів НААН України Оксана Науменко.
Оксана Науменко ознайомила учасників бізнес-форуму з контамінацією бактеріофагами молочнокислих бактерій молочної сировини, що є одним з вирішальних факторів зниження якості готової продукції та безпечності для здоров’я споживача. Оксана Науменко представила цілу низку власних інноваційних розробок, що сприяють вирішенню проблем бактеріофагії у виробництві ферментованих молочних продуктів та сирів.
Професор кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів, завідувач відділу біотехнології Інституту продовольчих ресурсів НААН України Світлана Даниленко представила доповідь “Біотехнологія як основа сучасних технологій виробництва автентичних молочних продуктів”.
Світлана Даниленко презентувала власні розроблені інноваційні заквашувальні культури (ТМ “Іпровіт”), використання яких дозволяє інтенсифікувати технологічний процес виробництва ферментованих молочних продуктів та отримати готову продукцію зі стабільними показниками якості та безпечності.
Усі учасники бізнес-форуму ознайомились з буклетами та профорієнтаційними матеріалами факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК.
Фахівці факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК НУБіП України на бізнес-форумі «Молочна індустрія. Морозиво» розглянули сучасні тенденції вітчизняного та світового ринку молочних продуктів, інноваційні технології виробництва сирів, кисломолочних продуктів та морозива, підтримали існуючі та налагодили нові ділові стосунки для якісного навчання та успішного працевлаштування здобувачів факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК НУБіП України.
Лариса Баль-Прилипко,
деканеса факультету