Здобувачі ступеня доктора філософії кафедри обліку і оподаткування збагатили свій досвід під час проходження педагогічної практики
Здобувачі ступеня доктора філософії кафедри обліку і оподаткування збагатили свій досвід під час проходження педагогічної практики
3 жовтня 2024, 14:58
На кафедрі обліку та оподаткування економічного факультету завершено перший етап проходження педагогічної практики здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. Педагогічна практика є обов’язковим компонентом процесу фахової підготовки здобувачів ступеня доктора філософії і має забезпечити встановлення безпосереднього зв’язку між теорією та практикою, оскільки в умовах реальної професійної діяльності відбувається інтеграція теоретичних знань і практичних умінь здобувачів вищої освіти, що зумовлює оволодіння ними складниками професійної компетентності.
Практика включає надбання практичних навичок і досвіду викладання дисциплін кафедри: організацію начального процесу здобувачів, методичного забезпечення дисципліни, одержання досвіду професійної підготовки до науково-педагогічної діяльності викладача.
Відповідно до методичних вказівок до проходження педагогічної практики аспірантами були розроблені та затверджені науковими керівниками календарні графіки проходження практики та календарні плани виконання індивідуального завдання педагогічної практики за період з 02.09.2024 року по 28.09.2024 року.
Перед початком практики аспіранти в обов’язковому порядку пройшли інструктаж з техніки безпеки та охорони праці, ознайомились з навчально-методичною базою кафедр, за якими були закріплені та ознайомились із робочою програмою та силабусом практики.
У ході практики аспіранти брали участь у засіданнях кафедри, наукових семінарах, відвідували аудиторні заняття з метою вивчення досвіду їх викладання науково-педагогічними працівниками закладу вищої освіти, обрали навчальні дисципліни для проходження практики, які максимально наближені до напрямку дослідження кожного окремого здобувача. Під час самостійної роботи аспіранти брали участь у методичній роботі, яка полягала у розробленні методичних вказівок до суміжних дисциплін, а також підготовці планів-конспектів лекційних та практичних занять, а також презентаційних матеріалів до них для подальшого використання під час проведення занять на належному науково-методичному рівні.
Виконання плану педагогічної практики за період з 02.09.2024 року по 28.09.2024 року було виконано аспірантами в повному обсязі. Практичний досвід діяльності аспірантів допоміг донести слухачам не лише теоретичні аспекти окремих дисциплін, а і їх застосування на практиці.
Зокрема, аспірант кафедри обліку та оподаткування Владислав Альошин у ході проходження педагогічної практики відвідав лекції та був асистентом у лектора й проводив практичні заняття з дисциплін «Міжнародні стандарти фінансової звітності» для бакалаврів 4 курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», а також «Організація і методика аудиту» та «Облік і фінансова звітність за міжнародними стандартами» для магістрів 1 курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування». Практичний досвід роботи здобувача в аудиторській діяльності допоміг об’єднати та донести слухачам теоретичний матеріал з практичними кейсами підготовки фінансової звітності за міжнародними стандартами фінансової звітності та організації процесу її аудиту. Слухачі перейняли досвід та брали участь у активній дискусії щодо організації процесу аудиторської перевірки фінансової звітності та складу і структури фінансових звітів за МСФЗ та основних вимог до їх подання.
Аспірант кафедри обліку та оподаткування Юрій Бурдим був асистентом у лектора та проводив практичні заняття з дисциплін «Організація і методика аудиту» для магістрів 1 курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування» «Бухгалтерський облік в прикладних програмних рішеннях» для бакалаврів 3 курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування» та «Міжнародні стандарти фінансової звітності» для бакалаврів 4 курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок». Здобувач в доступній формі та на прикладах практичних кейсів поділився зі слухачами досвідом щодо методики виконання завдання з аудиту окремих компонентів фінансової звітності, особливостей обліку матеріальних активів за МСФЗ та можливості ведення ефективного обліку в прикладних програмних рішеннях, які використовують компанії на практиці.
Аспірант кафедри обліку та оподаткування Олександр Кривошей був асистентом у лектора та проводив практичні заняття з дисциплін «Методологія та організація наукових досліджень» для магістрів 1 курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування» і «Бухгалтерський облік у прикладних програмних рішеннях» для бакалаврів 3 курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування». Аспірант поділився досвідом навчання в аспірантурі, а також детально розкрив загальні методи наукових досліджень, які обов’язково стануть в нагоді при подальших наукових дослідженнях, а також розкрив особливості режимів роботи та настройки прикладних програм в обліку та основні вимоги щодо підготовки до роботи з ними.
Аспірант кафедри обліку та оподаткування Василь Буличов був асистентом у лектора та проводив практичні заняття з дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень» для магістрів 1 курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування». Здобувач розкрив особливості та основні проблеми, з якими можуть стикнутися слухачі під час вибору теми наукового дослідження та обґрунтування доцільності його проведення.
Бажаємо здобувачам третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти використати набуті знання та досвід у майбутній науково-педагогічній діяльності.
Володимир Литвиненко,
завідувач кафедри обліку та оподаткування
Любов Гуцаленко,
Гарант ОНП «Облік і оподаткування»