День Відкритих дверей на кафедрі публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва
З вітальним словом до гостей заходу звернувся директор ННІ неперервної освіти і туризму д.ю.н., проф. Іван Гриценко. Завідувач кафедри публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва, доктор наук з державного управління Сергій Приліпко ознайомив абітурієнтів про значення і роль у розвитку суспільства фахівців за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування», окреслив перспективи навчання та кар’єрні можливості публічних службовців, розповів про налагодження співпраці випускової кафедри з органами державної влади, працевлаштування студентів та випускників.
Говорити про спеціальність 281 «Публічне управління та адміністрування» можна багато позитивного. Але як кажуть: "Краще один раз відчути себе фахівцем, ніж сто разів про це послухати". Тому гостям заходу було запропоновано безпосередньо прийняти участь у законодавчій ініціативі щодо впровадження одного вільного року для роздумів про своє майбутнє, самовизначення після закінчення загальноосвітньої школи та перед вступом до закладів передвищої в вищої освіти. З цією метою майбутнім абітурієнтам було запропоновано провести SWOT-аналіз даної законодавчої пропозиції. За результатами виявилось багато позитивних сторін запровадження «вільного року», хоча були виявлені і деякі недоліки психологічного характеру. Всі результати дослідження будуть передані експертам для детального ознайомлення та використання під час внесення пропозицій з реформування вищої освіти.
З метою ознайомлення гостей заходу із базовими аспектами публічного управління через практичне симулювання роботи органів влади та прийняття управлінських рішень учасникам було запропоновано взяти участь у інтерактивній грі «Майбутнє твоєї громади», в якій необхідно побудувати успішне місто, ухвалюючи стратегічні рішення в різних сферах: економіка, інфраструктура, екологія, соціальна політика. Майбутні вступники виступали в ролі міських управлінців (мери, радники) окремої громади.
На першому етапі учасники поділились на 2 команди, кожна команда – окрема територіальна громада. Кожна громада обирає «голову» і його радників: відповідає за фінанси та інфраструктуру, екологію та соціальну політику. Команди представили свою громаду: назва, кількість населення, площа та населені пункти, що утворюють громаду, бюджет, наявність та якість інфраструктури.
На наступному етапі громадам необхідно було вирішити проблеми економічного розвитку та інфраструктури. За сценарієм, громада отримала інвестора, який пропонує побудувати завод, проте це може спричинити екологічні проблеми. Потенційні державні службовці повинні були вирішити, чи прийняти інвестицію, і якщо так, як будуть боротися з екологічними наслідками.
Третій раунд був присвячений соціальній політиці та екології і громаді. За сценарієм громада стикається з проблемою старіння населення. Потрібно вирішити, як підтримати молодь (створення робочих місць, будівництво шкіл, програм підтримки молодих сімей) або ж інвестувати в підтримку літніх людей (охорона здоров’я, соціальні служби). І в останньому раунді сталась непередбачена ситуація – екологічна катастрофа, адже без форс-мажорних обставин не обходиться жодне управління. За завданням на території визначеної громади сталася екологічна катастрофа через забруднення річки. Команди повинні швидко вирішити, як впоратися з катастрофою та запобігти її повторенню.
Після кожного етапу відбувались обговорення, які рішення були правильними, які – могли б бути покращені. За результатами гри викладачами кафедри публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва був проведений короткий аналіз та висновки щодо управлінських рішень у реальному житті. На заверщення ділової гри за круггим столом відбулося підбиття підсумків: виикремлено основні принципи ефективного публічного управління, визначений баланс між потребами населення та сталим розвитком населеного пункту. З огляду на те, що голови громад і їх радники добре попрацювали – ми не могли їх лишити без винагороди, тому були розіграні цінні призи з символікою НУБіП України. НУБіП України славетний своїми цікавими локаціями: Студентський скверик, Алея слави, архітектурні пам’ятки українського барокоі їх привиди, і звичайно, куди ж без прогулянками Ботанічним садом.
Продовження зустрічі відбувалося у актовій залі Університету, де з вітальним словом до учасників звернувся ректор університету Вадим Ткачук. Він розповів про можливості навчання та розвитку студентської молоді. Сенат студентської організації доєднався до урочистостей та на завершення дійства до гостей свята на головну сцену університету вийшли колективи кафедри культурології під керівництвом завідувачки кафедри Ірини Майданюк.
Кафедра висловлює щиру подяку кандидату наук з державного управління Володимиру Сизону та випускниці спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», директору Тарасівського академічного ліцею Боярської міської ради Тамарі Кучеренко за активну участь у підготовці заходу.
Чекаємо майбутніх здобувачів на навчанні в НУБіП України,
їх чекає активне та цікаве студентське життя!
Олена Москвічова, доцент кафедри публічного управління,
менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва, к.е.н.