Пізнавальні майстеркласи, настільні ігри й тепла зустріч: як пройшов День відкритих дверей на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології!

1 жовтня 2024 року
28 вересня 2024 року співробітники НУБіП України й факультету захисту рослин, біотехнологій та екології тепло зустрічали учнів шкіл, ліцеїв, гімназій, батьків, викладачів та всіх охочих! Колектив факультету активно займається профорієнтаційною роботою, знайомить школярів зі спеціальностями факультету, проводить для учнів практичні майстер-класи, розповідає про навчання в університеті, перспективи та можливості для розвитку, а згодом зустрічається з майбутніми абітурієнтами на Дні відкритих дверей, аби провести офлайн екскурсію студмістечком, ботанічним садом, кафедрами та лабораторіями.

Деканеса факультету Юлія Коломієць запросила гостей розпочати знайомство з факультетом, кафедрами, лабораторіями та працівниками через практичні майстеркласи та цікаву екскурсію. Учні дізналися багато інформації про спеціальності, вступ, формат навчання, про наповнення програм, лекцій, лабораторні заняття, про виробничі практики, варіанти працевлаштування, про переваги навчання, реалізацію творчого та спортивного потенціалу. Юлія Василівна детально розповіла про місця та посади працевлаштування, підкреслила, що факультет постійно працює над розширенням співпраці з роботодавцями, щоб студенти після навчання відразу працевлаштовувалися за здобутою спеціальністю.

На кафедрі загальної екології, радіобіології та БЖД учні побували на майстер-класі «Як знайти радіацію», де куратором став доцент кафедри Володимир Іллєнко. У нещодавно відкритій лабораторії радіометрії викладач познайомив майбутніх абітурієнтів з приладом — радіометр-дозиметр альфа-бета-гамма-випромінювань РКС-01 СТОРА-АБГ та його можливостями. Школярам було цікаво провести вимірювання радіаційного фону в аудиторії, дізнатися як він змінюється з висотою та за рахунок чого формується. В межах майстер-класу також провели вимірювання потоків іонізуючих випромінювань різних типів від джерел природного та штучного походження. Наглядно оцінили проникну здатність альфа-, бета-частинок та гамма-випромінювання з використанням комплектних фільтрів радіометра-дозиметра. За поєднанням різних типів іонізуючого випромінювання учасники ідентифікували джерела та встановили ізотопи, що входять до їх складу. Крім того, гості змогли експериментально пересвідчитися, що від звичних для них речей, наприклад таких, як мобільний телефон, не надходять іонізуючі випромінювання, радіомет-дозиметр це підтвердив. Таємничий світ «радіації» неабияк зацікавив учнів, адже вони ставили багато питання й активно приймали участь в дискусії.

Від кафедри екології агросфери та екологічного контролю взяли участь в інтерактивах студенти 1-го і 2-го курсів, які є активними членами наукових гуртків «Екологія довкілля» та «ЕкоСвіт», а також їх керівники доцент Євгеній Бережняк та старший викладач Ганна Сербенюк. Студенти підготували локацію під назвою «Повторне використання пластику для виробництва різних виробів домашнього вжитку». Завідувачка кафедри екології агросфери та екологічного контролю Олена Наумовська ознайомила школярів із важливістю та необхідністю сортування побутових відходів, а студенти-першокурсники наукового гуртка «ЕкоСвіт» показали та провели відповідний майстерклас. Далі Анна Шандра, практикуючий еколог, у доступній формі розповіла учням, наскільки забрудненими від пластику і мікропластику є океани, моря та багато інших водойм світу, чому вироби із цього матеріалу необхідно збирати та переробляти. З цією метою студенти гуртка «Екологія довкілля» Ярослав Рябоконь, Олександра Новікова, Влада Колосова та Маргарита Коваль показали, як працює автомат зі збору та пресування пластикових пляшок об’ємом від 0,5 до 2,0 л, котрий встановлений у вестибюлі навчального корпусу № 4. Студентки Ганна Тетюра, Дар’я Протасенко та Маргарита Мітішова демонстрували школярам ребуси на екологічну тематику, а тим учням, хто вірно давав відповіді дарували невеликий презент — зошити виготовлені із вторинної сировини з логотипами наукового гуртка. Натомість самі ерудовані діти отримали з рук студентів маркери та екошопери.

У навчально-науковій лабораторії біотехнології та клітинної інженерії кафедри екобіотехнології та біорізноманіття на школярів чекала захоплива пригода, адже юні дослідники вирушили на пошуки головної молекули життя — ДНК. Піддослідним став звичайний горох, який має давню і цікаву дослідницьку історію в генетиці. В ході майстеркласу, школярі познайомилися із драматичною історією відкриття нуклеїну — ДНК. Крок за кроком, додаючи відповідні реагенти юні дослідники наближались до своєї мети, долаючи перешкоди у вигляді міцних клітинних стінок, які руйнували звичайним міксером, та клітинних мембран – за допомогою мийних засобів. Нарешті, довгоочікувана зустріч, учні побачили, що ДНК схожа на тонкі ниточки перейшла із зеленого клітинного «супу» у спирт, де стала видимою неозброєним оком: у пробірці з'явилися білі нитки і пластівці, що і є справжнім носієм генетичної інформації. Майстерклас наочно продемонстрував, що наука це не лише сухі формули, а й захопливий процес дослідження та відкриття. Такий досвід запам'ятається школярам надовго і, можливо, стане поштовхом для майбутніх наукових досліджень. Майстерклас «Як зловити ДНК» проводила старший викладач Оксана Таран, екскурсію ж провела завідувач кафедри Олена Кваско, на якій школярі побачили колекцію рослин в культурі in vitro, дізналися, як отримують безвірусний посадковий матеріал, проводять діагностику хвороб молекулярними методами, отримують біопрепарати з рослинної та мікробної сировини, а також вивчають особливості вирощування мікроорганізмів-продуцентів промислово важливих речовин.

Крім того, школярі в навчально-науковій лабораторії «Біохімії та фітобіотехнології» навчились створювати штучну «клітину» Траубе, модель якої дозволяє вивчати напівпроникність цитоплазматичної мембрани та осмотичні явища в клітині. Майстер-клас та екскурсію кафедрою проводила доцент кафедри фізіології, біохімії рослин та біоенергетики Тетяна Ткаченко.

Завідувач кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин Микола Доля разом з співробітниками кафедри дружньо зустрічали потенційних абітурієнтів у сучасній навчально-науково-виробничій лабораторії «Моніторингу пестицидів у технологіях захисту рослин», де школярі мали можливість доторкнутись до дослідницької діяльності у галузі захисту рослин. Гості з цікавістю спостерігали за живими культурами та колекційними екземплярами комах, а також ознайомились із сучасним асортиментом хімічних засобів захисту рослин. Доценти Оксана Сикало та Ольга Дмитрієва, а також асистент Ольга Статкевич провели пізнавальну екскурсію та розповіли про діяльність кафедри. Учні побачили, що лабораторії кафедри облаштовані мультимедійним обладнанням, мають сучасну матеріально-технічну базу, оснащені приладами європейської якості, інструментами необхідними для підготовки магістерських робіт та проведення наукових досліджень.

 

Завідувач кафедри фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна Дмитро Гентош, доцент Олена Башта та асистент кафедри Данило Оліфер ознайомили студентів з особливостями поширення найбільш шкодочинних хвороб рослин, які в останні роки спостерігаються в Україні. Викладачі відмітили екологічні особливості збудників іржастих хвороб, які завдають значних економічних втрат при вирощуванні зернових, технічних та плодових культур. Продемонстрували етапи лабораторної діагностики хвороб рослин грибної етіології застосовуючи мікроскопічні прилади, навчили майбутніх абітурієнтів самостійно виготовляти тимчасові препарати для ідентифікації збудників хвороб, крім того, вказали на необхідність проведення профілактичних заходів для запобігання поширення й розвитку хвороб рослин.

Голова культурно-масового сектору ССО факультету Анастасія Карась разом з колегами продемонстрували школярам презентацію про діяльність культурно-масового сектору. Вони розповіли про свої функції та, безпосередньо, заходи, що проводились за останні 2 роки. Після цього школярі спробували зіграти в три найпопулярніших серед студентів нашого факультету настільних ігор: Еліас, Шпигун та Дилеми.

Після знайомства з факультетом школярі та гості мали змогу гуляти Ботанічним садом НУБіП України, милуватися осінніми барвами та неймовірно теплою погодою. Колектив факультету отримав багато відгуків від учасників заходу за гарно проведений час, інтерактиви, якість подачі інформації, чіткість та повноту відповідей на запитання. Крім того, аудиторія цікавилася спеціальностями, пільгами, бюджетною формою навчання, умовами вступу, дізнавалася щодо проживання в гуртожитку, спортивних та творчих секції, гуртків. Впевнені, що позитивні емоції, захоплення та щирі усмішки наших гостей залишаться надовго гарним спогадом, а факультет захисту рослин, біотехнологій та екології стане рідною домівкою для тих, хто обере спеціальність 101 «Екологія», 161 «Біотехнології та біоінженерія», 202 «Захист та карантин рослин».

Висловлюємо подяку всім, хто долучився до організації заходу — директорам, завідувачам, викладачам шкіл, ліцеїв та гімназій за активну позицію й плідну, довгострокову співпрацю! Окремо вдячні директору спеціалізованої школи № 149 м. Києва Олені Нікіфоренко, заступнику директора Ірині Ярошенко та супроводжуючим особам: Вікторії Глушко і Юлії Маляр. Крім того, вдячні супроводжуючій особі Надії Клименко, яка завітала з учнями Димерського ліцею № 1 Димерської селищної ради.

Наталія Батрак

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook