День відкритих дверей НУБіП.open – як день відкритих сердець
Не думаємо, що «відкриємо Америку», коли скажемо: добрий господар, який щойно зібрав урожай, заздалегідь дбає про наступний. І готує зерно на весняну посівну наступного року.
Отак і НУБіП України: ледь завершивши поточну вступну кампанію 2024 і розпочинаючи навчальний рік, вже турбується про наступну. І з чого традиційно починає? Правильно, з Дня відкритих дверей НУБіП.open – першого, але не останнього в низці профорієнтаційних заходів університету.
Розрахований на випускників навчальних закладів Києва і шести довколишніх областей – Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Житомирської і Черкаської – в останню суботу вересня він зібрав більше 600 юнаків і дівчат, які обирають вищий навчальний заклад для подальшого навчання в надії, що він буде для них найкращим.
Педагогічні колективи факультетів та навчально-наукових інститутів підготувалися до нього з душею, щирим бажанням бачити цю молодь своїми студентами. Частина цих молодих людей вже визначилися з вибором професії, частина – ще вагаються. І переконати їх, що НУБіП з його 42 міжнародними угодами про студентську мобільність – то найкращий варіант, як це зробили потенційні абітурієнти попередніх років.
Маючи схильність до математики, Софія Степова й Іван Морола з села Крюківщини (Київщина) вже визначилися зі спеціальністю – це «Облік і аудит». І готові віддати НУБіП перший пріоритет, в чому свою вагому роль відіграли враження їхніх друзів по школі, які вже вчаться тут. А День відкритих дверей – ще одне підтвердження правильності вибору.
Столичний школяр з 36-ї школи ім. Сергія Корольова Назар Габро схильний до технічних предметів (з яких має найвищий бал), тож і обирає між технічними дисциплінами. Визначившись з НУБіП як майбутнім місцем навчання, він ще не визначився остаточно з IT-спеціальністю, яку хоче опанувати. Певні напрацювання у хлопця вже є, а решту, думаю, в університеті навчать, говорить він.
При в’їзді на територію університету привертав увагу автобус із табличкою «Щасливський ліцей». Певно, це той, де вчаться щасливі діти – саме з цього ми і почали розмову з одним із школярів, які завітали на НУБіП.open. А таки так, згодився з цим Матвій Лісовий. Хочу стати таким же щасливим студентом одного з біологічних факультетів університету, адже саме біологія – улюблений предмет у ліцеї. Хоча до вступної кампанії ще більше пів року, і все може змінитися.
Велика група випускників завітала з столичної 132-ї школи. Так, Матвій Бодров бачить себе студентом факультету ветеринарної медицини, Анна Гостило – ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження.
З Волині до Голосіїва приїхав Владислав Шевченко, вибір якого – «Агроінженерія». Випускник столичної гімназії №283 Арсеній Пуховець вже хоч зараз готовий віддати перший пріоритет НУБіП і стати студентом спеціальності «Аграрний менеджмент», а Артем Черкаський з Віти-Поштової – факультету інформаційних технологій (до речі, його мама Галина Дідик свого часу закінчувала факультет ветеринарної медицини, і дуже вражена тими змінами, що сталися за цей час в університеті).
Всю цю молодь гостинно зустрічали на кафедрах: для знайомства господарі підготували і провели майстер-класи, квести, різноманітні пізнавальні ігри, традиційну експрес-діагностику на професійне самовизначення тощо.
Ректор університету Вадим Ткачук представив гостям 126-річну історію університету, його структуру, нинішні можливості і перспективи. Гордість НУБіП – його випускники (а їх за цей час підготовлено понад 250 тисяч), серед них два голови парламенту, віцепрем’єри, багато міністрів і депутатів ВРУ різних скликань, керівників великих підприємств і об’єднань. Професор Анатолій Швиденко у складі групи науковців-експертів з питань змін клімату удостоєний Нобелівської премії миру.
Сьогоднішній університет – це 27 тисяч здобувачів вищої освіти, і ми маємо, де і кому їх навчати – 356 сучасних лабораторій, 1310 науково-педагогічних працівників (86% з них мають науковий ступінь та вчене звання), прекрасну організовану систему дистанційної освіти, електронні ресурси наукової бібліотеки, безпекову інфраструктуру для офлайн навчання.
Щодо рейтингів: НУБіП на 7-му місці у національному рейтингу ТОП-200 Україна, третій – у рейтингу прозорості WEBOMETRICS, активно позиціонується у міжнародних рейтингах QS і The times Higher education. Університет реалізує на сьогодні 50 бакалаврських, 70 магістерських і 37 докторських програм підготовки, 4851 навчальний електронний курс доступний студентам на університетському освітньому порталі elearn, має 42 міжнародні угоди про мобільність. Активно розвивається співпраця з двома альянсами європейських університетів – UNI green і EU green; виконуються 3 проєкти ГОРИЗОНТ ЄВРОПА, проєкти Твіннінг, 8 програм подвійних дипломів, в т.ч. у межах спільної школи біоресурсів з Університетом Ліньї (Китай). Загалом НУБіП співпрацює з 129 установами з 41 країни.
Ось такий він на сьогодні, наш НУБіП.
Ще одна приємна новація Дня відкритих дверей: вперше для абітурієнтів провели лотерею від ректорату. Шість щасливчиків – Майя Котляревська (ліцей м. Вишневе), Софія Тимченко (гімназія №257, м. Київ), Єлизавета Коровко (ліцей «Либідь», м. Київ), Ольга Ковальова (ліцей «Основа», м. Вишневе), Вікторія Кравченко (Великодимерський ліцей), Анастасія Поліщук (Виноградський НВК) – виграли безкоштовний курс підготовки до НМТ 2025 року. Відповідні сертифікати їм вручив ректор університету Вадим Ткачук.
Переможцями ще однієї лотереї – вже від Сенату Студентської організації – стали Анастасія Дмитрющина, Анастасія Беркут, Вадим Микицюк, Людмила Тищук, Дмитро Науменко, Тетяна Тимошенко та інші, які відтепер доєдналися до корпоративної культури НУБіП з нашим мерчем.
Завершальним же штрихом сьогоднішнього свята став прекрасний концерт від викладачів і студентів-аматорів кафедри культурології.
Питним партнером НУБіП.open став усім відомий бренд: Моршинська - природне відновлення та підтримка гідробалансу щодня.
Тож маємо всі підстави вважати, що перший із цьогорічних профорієнтаційних заходів таки вдався!
Денис Рудень,
Валентин Обрамбальський,
Єлізавета Махонюк,
Геннадій Кушанов