День відкритих дверей НУБіП.open – як день відкритих сердець

29 вересня 2024 року
Не думаємо, що «відкриємо Америку», коли скажемо: добрий господар, який щойно зібрав урожай, заздалегідь дбає про наступний. І готує зерно на весняну посівну наступного року.

Отак і НУБіП України: ледь завершивши поточну вступну кампанію 2024 і розпочинаючи навчальний рік, вже турбується про наступну. І з чого традиційно починає? Правильно, з Дня відкритих дверей НУБіП.open – першого, але не останнього в низці профорієнтаційних заходів університету.

Розрахований на випускників навчальних закладів Києва і шести довколишніх областей – Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Житомирської і Черкаської – в останню суботу вересня він зібрав більше 600 юнаків і дівчат, які обирають вищий навчальний заклад для подальшого навчання в надії, що він буде для них найкращим.

Педагогічні колективи факультетів та навчально-наукових інститутів підготувалися до нього з душею, щирим бажанням бачити цю молодь своїми студентами. Частина цих молодих людей вже визначилися з вибором професії, частина – ще вагаються. І переконати їх, що НУБіП з його 42 міжнародними угодами про студентську мобільність – то найкращий варіант, як це зробили потенційні абітурієнти попередніх років.

 

 

 

 

 

 

Маючи схильність до математики, Софія Степова й Іван Морола з села Крюківщини (Київщина) вже визначилися зі спеціальністю – це «Облік і аудит». І готові віддати НУБіП перший пріоритет, в чому свою вагому роль відіграли враження їхніх друзів по школі, які вже вчаться тут. А День відкритих дверей – ще одне підтвердження правильності вибору.

Столичний школяр з 36-ї школи ім. Сергія Корольова Назар Габро схильний до технічних предметів (з яких має найвищий бал), тож і обирає між технічними дисциплінами. Визначившись з НУБіП як майбутнім місцем навчання, він ще не визначився остаточно з IT-спеціальністю, яку хоче опанувати. Певні напрацювання у хлопця вже є, а решту, думаю, в університеті навчать, говорить він.

При в’їзді на територію університету привертав увагу автобус із табличкою «Щасливський ліцей». Певно, це той, де вчаться щасливі діти – саме з цього ми і почали розмову з одним із школярів, які завітали на НУБіП.open. А таки так, згодився з цим Матвій Лісовий. Хочу стати таким же щасливим студентом одного з біологічних факультетів університету, адже саме біологія – улюблений предмет у ліцеї. Хоча до вступної кампанії ще більше пів року, і все може змінитися.

Велика група випускників завітала з столичної 132-ї школи. Так, Матвій Бодров бачить себе студентом факультету ветеринарної медицини, Анна ГостилоННІ енергетики, автоматики і енергозбереження.

З Волині до Голосіїва приїхав Владислав Шевченко, вибір якого – «Агроінженерія». Випускник столичної гімназії №283 Арсеній Пуховець вже хоч зараз готовий віддати перший пріоритет НУБіП і стати студентом спеціальності «Аграрний менеджмент», а Артем Черкаський з Віти-Поштової – факультету інформаційних технологій (до речі, його мама Галина Дідик свого часу закінчувала факультет ветеринарної медицини, і дуже вражена тими змінами, що сталися за цей час в університеті).

Всю цю молодь гостинно зустрічали на кафедрах: для знайомства господарі підготували і провели майстер-класи, квести, різноманітні пізнавальні ігри, традиційну експрес-діагностику на професійне самовизначення тощо.

 

 

 

Ректор університету Вадим Ткачук представив гостям 126-річну історію університету, його структуру, нинішні можливості і перспективи. Гордість НУБіП – його випускники (а їх за цей час підготовлено понад 250 тисяч), серед них два голови парламенту, віцепрем’єри, багато міністрів і депутатів ВРУ різних скликань, керівників великих підприємств і об’єднань. Професор Анатолій Швиденко у складі групи науковців-експертів з питань змін клімату удостоєний Нобелівської премії миру.

Сьогоднішній університет – це 27 тисяч здобувачів вищої освіти, і ми маємо, де і кому їх навчати – 356 сучасних лабораторій, 1310 науково-педагогічних працівників (86% з них мають науковий ступінь та вчене звання), прекрасну організовану систему дистанційної освіти, електронні ресурси наукової бібліотеки, безпекову інфраструктуру для офлайн навчання.

Щодо рейтингів: НУБіП на 7-му місці у національному рейтингу ТОП-200 Україна, третій – у рейтингу прозорості WEBOMETRICS, активно позиціонується у міжнародних рейтингах QS і The times Higher education. Університет реалізує на сьогодні 50 бакалаврських, 70 магістерських і 37 докторських програм підготовки, 4851 навчальний електронний курс доступний студентам на університетському освітньому порталі elearn, має 42 міжнародні угоди про мобільність. Активно розвивається співпраця з двома альянсами європейських університетів – UNI green і EU green; виконуються 3 проєкти ГОРИЗОНТ ЄВРОПА, проєкти Твіннінг, 8 програм подвійних дипломів, в т.ч. у межах спільної школи біоресурсів з Університетом Ліньї (Китай). Загалом НУБіП співпрацює з 129 установами з 41 країни.
Ось такий він на сьогодні, наш НУБіП.

 

 

 

 

Ще одна приємна новація Дня відкритих дверей: вперше для абітурієнтів провели лотерею від ректорату. Шість щасливчиків – Майя Котляревська (ліцей м. Вишневе), Софія Тимченко (гімназія №257, м. Київ), Єлизавета Коровко (ліцей «Либідь», м. Київ), Ольга Ковальова (ліцей «Основа», м. Вишневе), Вікторія Кравченко (Великодимерський ліцей), Анастасія Поліщук (Виноградський НВК) – виграли безкоштовний курс підготовки до НМТ 2025 року. Відповідні сертифікати їм вручив ректор університету Вадим Ткачук.

 

Переможцями ще однієї лотереї – вже від Сенату Студентської організації – стали Анастасія Дмитрющина, Анастасія Беркут, Вадим Микицюк, Людмила Тищук, Дмитро Науменко, Тетяна Тимошенко та інші, які відтепер доєдналися до корпоративної культури НУБіП з нашим мерчем.

 

 

Завершальним же штрихом сьогоднішнього свята став прекрасний концерт від викладачів і студентів-аматорів кафедри культурології.

 

Питним партнером НУБіП.open став усім відомий бренд: Моршинська - природне відновлення та підтримка гідробалансу щодня.

Тож маємо всі підстави вважати, що перший із цьогорічних профорієнтаційних заходів таки вдався!


Денис Рудень,
Валентин Обрамбальський,
Єлізавета Махонюк,
Геннадій Кушанов
 


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook