Вчена рада: кадрові зміни, інноваційні технології в освітньому процесі на факультеті аграрного менеджменту та наукова дискусія про ґрунти

27 вересня 2024 року
27 вересня 2024 року відбулося засідання вченої ради університету. Відкриваючи його, голова Станіслав Ніколаєнко представив порядок денний, який традиційно охоплював широке коло питань життєдіяльності університету. Перед його розглядом, ректор Вадим Ткачук та голова вченої ради вручили дипломи докторів філософії, нагороди та відзнаки науково-педагогічним працівникам і студентам.

Очільник університету Вадим Ткачук представив короткий звіт про діяльність колективу протягом вересня. Триває навчальний семестр, проведений додатковий набір студентів на бакалаврські освітні програми, триває додатковий набір до магістратури та аспірантури. Пройшли адаптаційні курси для першокурсників з базових навчальних дисциплін. Науковці університету підготували 65 цікавих і актуальних наукових проєкти, які братимуть участь у конкурсі на державне фінансування. Університет приймав почесну делегацію з Німеччини, яку очолював професор Альфонс Бальман, представницьку місію Європейської комісії, президію Національної академії аграрних наук України, Форум з якості вищої освіти тощо. Систематично з урахуванням безпекових умов проводилася виховна, спортивна, культурно-масова робота. Здійснені необхідні технологічні роботи в навчально-дослідних господарствах, завершено збір сої та соняшнику. Підсумовуючи, Вадим Ткачук зазначив, що найголовнішим в діяльності залишається забезпечення безпеки та якості освітнього процесу, проведення активної глибинної профорієнтаційної роботи. Ректорат працює над енергонезалежністю кампусу в період тривалих відключень струму. Спільним завданням є оновлення навчальних і наукових лабораторій, такий план буде сформований на основі пропозиції факультетів та ННІ. Для забезпечення високих позицій університету в міжнародних рейтингах, необхідним є підтримка високої публікаційної активності науково-педагогічних працівників. На шляху автоматизації управлінської діяльності та її цифровізації здійснені практичні кроки – закуплене програмне забезпечення, яке починаємо впроваджувати.

Ректор Вадим Ткачук представив кандидатури на посади проректорів: з навчально-науково-виробничих питань та адміністративно-господарської діяльності – Володимира Євтушенка, науково-педагогічної роботи та економічних питань – Тетяну Костюк. Вчена рада підтримала та погодила їх на призначення на відповідальні посади. Також внесено зміни в структуру: відділи та служби економічно-фінансового спрямування підпорядковуватимуться новому проректору.

 

На засіданні вченої ради пройшло обговорення наукової роботи «Інноваційні основи відновлення ґрунтів і зрошення в умовах війни та миру», яка представлена на здобуття Національної премії України імені Бориса Патона 2024 року Національним науковим центром «Інститут грунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського». Її представляли в.о. директора ННЦ «Інститут грунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» Святослав Балюк, радник дирекції Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Ромащенко. Розгорнуту рецензію надали професор Анатолій Балаєв та доцент Юрій Кравченко. В обговоренні взяли участь професори Семен Танчик, Андрій Мартин, Олег Мельник, Микола Доля. Вчена рада рекомендувала вказану наукову роботу на здобуття відповідної премії.

 

  

 

Наукову доповідь за темою «Чорноземи України та Євразії: генезис, сучасний стан та заходи по підвищенню їх родючості» представив доцент кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів Юрій Кравченко. В обговоренні взяли участь професори Семен Танчик, Микола Доля.

 

Вчена рада присвоїла вчені звання професорів та доцентів колегам.

Про результати вступної кампанії 2024 року та заходи з посилення профорієнтаційної роботи у 2024-2025 н.р. доповіла проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена Глазунова. Вона закцентувала на особливості проведення цьогорічної вступної кампанії, зокрема об’єктивних та штучних обмеженнях. Колектив зберіг контингент студентів, увійшов до когорти кращих університетів країни за кількістю заяв від вступників. До університету зараховано понад 5800 студентів на освітні програми бакалаврату та магістратури, більше двох тисяч з них навчатимуться за кошти державного замовлення. На жаль, збережена тенденція відмови від навчання осіб, рекомендованих на навчання за держзамовленням. В профорієнтаційній діяльності запропоновано провести зміни в структурі служб проректора, підготувати цифровий контент для роботи з вступниками, удосконалити освітній процес в міжкафедральних навчальних лабораторіях, створення контент-плану популяризації спеціальностей, розробити і затвердити напрями профорієнтаційної роботи тощо. Пропозиції були підтримані вченою радою.

 

 

 

Про роботу колективу факультету аграрного менеджменту по запровадженню інноваційних технологій в освітній процес доповів декан факультету аграрного менеджменту Анатолій Остапчук. Він закцентував на структурі, контингенті студентів, кісному складі науково-педагогічного колективу, результатах наукової роботи, публікаційній активності, реалізації міжнародних договорів та навчання студентів за програмами подвійних дипломів тощо. Декан детально зупинився на інноваційних методах, які інтегровані в освітній процес. Особливої уваги заслуговує програма Агрокебети, де до навчального процесу активно залучаються роботодавці. За пропозицією ректора Вадима Ткачука вчена рада доповнила відповідне рішення, відобразивши в ньому завдання протягом року створити університетську бізнес школу та укласти договори про подвійні дипломи бакалаврського рівня з іноземними університетами-партнерами.

 

Рекомендації навчально-методичної та наукової координаційної рад представили проректори з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена Глазунова і науково-педагогічної роботи Оксана Тонха. Зокрема, уточнено ряд положень, рекомендовано до друку навчально-методичну та наукову літературу, періодику, підтримані проєкти молодих вчених для участі в конкурсі на державне фінансування. Вчена рада надала дозвіл на вступ до денної докторантури наших колег.

 

 

За пропозицією члена Президії вченої ради Юрія Марчука вчена рада підтримала встановлення каплиці в пам’ять викладачів, студентів, які загинули в ході російської загарбницької війни.

Голова Сенату Студентської організації університету Олександр Вертелецький подякував ректору Вадиму Ткачуку, президенту Станіславу Ніколаєнку, ректорату, вченій раді, студентству за підтримку та повідомив результати виборів керівництва органів студентського самоврядування. Студентська громада віддала свої голоси за студентку факультету захисту рослин, біотехнологій та екології Вероніку Веремєєву, яка і очолить Сенат СО з 06 жовтня. Офіційні результати представить студентська виборча комісія незабаром.

 

 

Пресслужба
 


Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook