Факультет захисту рослин, біотехнологій та екології розпочинає серію практичних майстер-класів для старшокласників!

27 вересня 2024 року

Вибір майбутньої професії є одним із найскладніших виборів, що стоїть перед випускниками гімназій та ліцеїв. Факультет захисту рослин, біотехнологій та екології разом з кафедрою екобіотехнології та біорізноманіття розпочинає серію практичних майстер-класів для старшокласників, що дають можливість учням хоч на деякий час спробувати себе в професії зазирнувши в світ біотехнології. 

20 вересня 2024 року кафедра екобіотехнології та біорізноманіття приймала у себе в гостях учнів 9 та 10 класів ліцею № 13 Святошинського району м. Києва. Зустріч розпочалась із невеличкої екскурсії навчально-науковою лабораторією біотехнології та клітинної інженерії. Після того гостей чекали практичні майстер-класи з мікробіології. Наші юні науковці мали змогу розглянути мікроорганізми, що були попередньо висіяні з повітря різних зон навколо навчального корпусу № 4, вивчити та порівняти морфологію колоній бактерій й мікроскопічних грибів. Крім того, учні спробували самостійно пересіяти бактеріальні культури на поживні середовища.


Родзинкою зустрічі став майстер-клас по виготовленню препаратів мікроорганізмів, їх фарбування за Грамом та мікроскопіювання. Завдяки цьому старшокласники змогли зазирнути у потаємний світ мікроорганізмів, роздивитись якої форми бувають клітини бактерій, як вони зафарбовуються за Грамом, дізнатися чому різні бактерії мають різне забарвлення після такого фарбування, а також вивчили різницю у будові їх клітинних стінок.

 

Зустріч виявилась надзвичайно цікавою, як для гостей, так і для господарів. Керувала процесом завідувачка кафедри екобіотехнології та біорізноманіття Олена Кваско. Активну участь в проведенні майстер-класу взяли студенти II курсу спеціальності 162 «Біотехнологія та біоінженерія», які ділились з учнями тими навичками, які встигли набути протягом навчальних занять, розповіли про особливість вступу на спеціальність, про навчання на факультеті, крім того поділилися цікавинками з життям поза навчанням.
Щиро вдячні учням ліцею № 13, адміністрації та вчителю біології Лаговенко Юлії Олександрівні за співпрацю, чекаємо на нові зустрічі!

 

Олена Кваско, завідувачка кафедри екобіотехнології та біорізноманіття
Наталія Батрак 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook